Results 1 to 8 of 8

Thread: Няколко въпроса за нова изпускателна система

  1. #1
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default Няколко въпроса за нова изпускателна система

    Купих нова турбина (GT2256V) и смятам да я сменям и да правя на колата от подписа ремап.

    Мисля си, че оригиналната изпускателна система, която е на 55мм диаметър на тръбите ще дойде недостатъчна с новата турбина и ремапа.
    За това, реших да сменя изпускателната система със 60мм тръби, средно гърне на 60мм и крайно с два изхода. Не искам да променям звука на колата, а целя по-лесното изкарване на газовете. ( Не желая да ми бучи, особенно на дълъг път!)
    И тук идва драмата с крайното гърне. За крайно гърне трябва да позлвам някакво "уж спортно", което на 60мм, а то само ще ми бучи и нямам никакво желание за това.

    Ако сложа тихо оригинално гърне от някоя кола с 60мм заводски, няма ли да се обезсмисли цялото упражнение ?Няма ли газовете пак да се забавят и ефекта между 60мм и 55мм тръби да се загуби ?
    Какво друго може да се измисли ? Продават ли готови варианти ?

    П.П.: Видях едно ТУК, което ми хареса, само че не знам, дали ще ми свърши работа.

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 16:51.

  3. #3
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Правилно си се ориентирал към нова изпускателна система, макар че това не е задължително пред вид точно тази турбина. Ето ти тема за размисъл, която се изучава от студентите в Пловдивския Университет и която при внимателно прочитане ще ти помогне да разрешиш всякакви въпроси, свързани с новата изпускателна система: http://web.uni-plovdiv.bg/marudova/M...cs/Tema_12.pdf. Обърни особено внимание на закона на Бернули. И моля не мисли, че ти давам излишно много информация, защото при тези преправяния никога не се знае какво ново ще излезе. А и се надявам да схванеш нещата от линка бързо - в края на краищата съм забелязал, че варненци сте все будни и интелигентни момчета. Засега поне "кьопаво магаре", както сполучливо самият той се определя, съм забелязал да е само един от вас.
    Гайдаров, ти си нагъл и вреден! Хиляда човека ти казаха, че нямаш знания и говориш само глупости. Няколко пъти ти намекнах да спреш да "помагаш", а освен мен и много други. Извинявам се, че спамя, но е необходимо такива образувания да бъдат премахвани. Не е достатъчно да четеш - необходимо е да имаш и мозък, за да разбереш какво си прочел. Имаше такива като теб, даже не съм сигурен, че не си същия с нов ник и те си получиха банана. Чудя се защо те търпят модераторите, но явно си им забавен, друго обяснение нямам. Сипи си едно вино за празника, наздраве от мен и най-искрено те моля да намалиш дейността си в този форум!
    Last edited by rossenvn; 14-02-2015 at 20:20.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Гайдаров, ти си нагъл и вреден! Хиляда човека ти казаха, че нямаш знания и говориш само глупости. Няколко пъти ти намекнах да спреш да "помагаш", а освен мен и много други. Извинявам се, че спамя, но е необходимо такива образувания да бъдат премахвани. Не е достатъчно да четеш - необходимо е да имаш и мозък, за да разбереш какво си прочел. Имаше такива като теб, даже не съм сигурен, че не си същия с нов ник и те си получиха банана. Чудя се защо те търпят модераторите, но явно си им забавен, друго обяснение нямам. Сипи си едно вино за празника, наздраве от мен и най-искрено те моля да намалиш дейността си в този форум!
    Що бе? С гайдаровите насоки човекът може и да не си смени турбото, но дисертация по динамика на флуиди със сигурност ще напише


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Не че нещо, ама динамика на флуидите нещо не ми се чете. Имам си достатъчно да чета за динамични кренящи моменти, дрейфове и т.н. за кораби. Не желая да ставам всезнаещ. За това и попитах хората със знания и опит.

  6. #6

    Default

    Необходими са малко прости изчисления. Щях да ти ги направя, но си спомних, че си много отворен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    На теб преди всичко ти трябва дебит, логично е, че когато от тръба 60мм вкараш в тръба 55мм, на теория дебита ще е същия както и ако всичките тръби са 55мм. Даже ако има леко стеснение някъде, пак се обезмисля цялата манипулация защото скоростта на газовете ще се увеличи след стеснението за сметка на дебита.

    П.П. Гайдаров, студентите от Пловдивския университет не са инженери, може да има и умни момчета но като цяло тоя материал го учихме в средното.
    Last edited by pesho_kj; 16-02-2015 at 09:53.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #8
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Сам си си отговорил на въпроса,че ако сложиш оригинално крайно гърне на 60мм. се обезмисля всичко.Хубаво си замислил нова генерация,но си трябва и хубаво правопоточно гърне за да не забавя скоростта на изгорелите газове и все пак това е дизел няма да е толкова шумна колкото бензин с права генерация,по-скоро звука ще е груб,но тих.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •