Results 1 to 8 of 8

Thread: Малко помощ за 146 1.6 Бохер

  1. #1
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default Малко помощ за 146 1.6 Бохер

    Здравейте колеги,
    Търся малко помощ за Бохера ми. Почва да ми става гадно вече. Нормално ли е да загрява толкова бързо (в града става въпрос) и да стига до 90 градуса и да се включва перката (не минава 90 градуса). До сега съм карал само дизел и там този проблем го няма. Интересно ми е защо го прави това. От вдигането на температурата вдига и оборотите и държи средно 1200-1700. Много ме притеснява това. Дори днес вече държи постояно 2000 оборота. Утре ще я карам на сервиз да ми я видят на стенда. И ми се струва, че като вдигне оборотите и си смения гласа. При подаване на газ започва да реве лошо, което не е никък приятно. Струва ми се, че вдига и разхода на гориво. Ако има някой колега от Русе ще го помоля да ми каже къде има добри майстори и в кой сервиз да ида утре.
    Другия въпрос който имам: нормално ли е за бохера да има такъв ревящ звук. Съмнявах се в гърнетата, но им няма нищо. Нито изгнило просто нищо. Започвам да си мисля, че това е нормален звук на Алфата.
    Сега да попитам собствениците на бохери- колеги, може ли малко помощ за един бутон. От лявата страна на волана където е ръчката на фаровете и мигачите, в края на ръчката има едно копче, което като го натисна ми светва на тъблото една лампа фарче с нагреватели. За какво служи това?
    Още нещо- когато вземах колата на таблото като не са поставени коланите ми се струва, че светеше лампа червена. Сега не свети дори като давам на контакт да запапя. Аз ли съм със грешка или наистина е нямало....
    Знам, че е тъпо, но да попитам още нещо- не ми светят диодите които осветяват тези кръглите (ръчки) на парното. Та въпроса ми е трудно ли се сваля таблото да си ги сменя?!

    Поздрави
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    За оборотите мисля че е най-добре в сервиз да отидеш .
    А що се отнася до гласа - да шумничък е, но и всички това му харесваме . Копченцето за което питаш е за включване на задния фар за мъгла. Специално моята няма индикатор за колани. Таблото няма нужда да го сваляш, ей сега ще видя къде беше темата с точно овяснение как се прави - много е лесно.
    Ето тук пише как става
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight=
    146 1.6 Boxer '96

  3. #3
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    И моята е малко по шумничка от известно време
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #4
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    И моята е малко по шумничка от известно време
    Как го разцепи това бре

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    И моята е малко по шумничка от известно време
    бе има още хляб, щом тръбата още си стои вирната, кво я мислиш
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Quote Originally Posted by stelt
    И моята е малко по шумничка от известно време
    Как го разцепи това бре
    Това се разцепи вследствие на нисък дебит на горивната помпа на 5000 оборота на 5-та предавка.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Quote Originally Posted by stelt
    И моята е малко по шумничка от известно време
    Как го разцепи това бре
    Това се разцепи вследствие на нисък дебит на горивната помпа на 5000 оборота на 5-та предавка.
    Това не го вярвам хич ма не ми се спори грам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Оспамихме темата на колегата, за което се извинявам.
    Сега малко по същество.
    Бутона на лостчето за чистачките е за задната светлина за мъгла. За светлините в предната конзола се е изписало мисля доста, може да се разтърсиш из стари темички. Не се сваля трудно панела, само бъди внимателен. За сервиз в Русе не знам какво да те посъветвам, алфите изобщо не са на почит .



    p.s. Бобо, за моята бивша бензинова помпа можем да отворим друга тема
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •