Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 799

Thread: Кажете нещо хубаво за 159 (общи приказки)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    товa с фейслифтa го говори гроздовaтa, нaли ? Зaщото освен някои линии външно, по които двете коли имaт визуaлнa приликa, по друго нямaт нищо общо. Особено пък aко говорим зa возия, стойкa нa пътя, но който ги е кaрaл и двете ще ме рaзбере
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #2
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    ,,Навийте ме,, Колега човек няма ли собствено мнение в тоя живот,цял живот е на камък.Когато се сблъскам с определен автомобил от първо лице единствено число,ала минут решавам има ли шансове да се класира.Това кой какво ми е казал,или съм прочел в гугъл го оставям за след 23:00ч. когато съм на едно шише пещерска гроздова.И за да не съм off ще кажа че ми харесва единствено че е по млада от 156.Иначе си е 156 фейслифт.
    А ти си толкова в грешка, че явно 159 само си я наблюдавал отдалече и са ти текли лигите...нали знаеш приказката за лисицата и гроздето + това 156 си има фейслифт вариант.

    156
    Дължина 4430 мм
    Широчина 1745 мм
    Височина 1415 мм
    Колесна база 2595 мм.

    159
    Дължина 4660 мм
    Широчина 1828 мм
    Височина 1417 мм.
    Колесна база 2700 мм.

    Май купето е същото ама не съвсем...единственото общо на 156 със 159 е предницата при фейслифта на 156.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  3. #3
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    ...И за да не съм off ще кажа че ми харесва единствено че е по млада от 156.Иначе си е 156 фейслифт.
    Тва ся няма нищо общо с истината - 159 е по-голяма и значително по-тежка кола от 156, построена на изцяло нова платформа, със ново окачване, нови мотори и нови трансмисии, които не се монтират в 156. Тва е и причината двете коли да имат тотално различно поведение Познавам фенове на Ауди които са ми казвали, че като карат 159 я усещат стабилна като куатро, нещо което, дори и да е малко пресилено, за 156 не може да се каже съвсем Колегата преди мен хубаво е постнал размерите на двата автомобила - там ясно се вижда коя кола ква е

    Освен тва платформата на която е построена 159, е смесена разработка на Фиат и Генерал Моторс, първоначално предвидена да се използва за наследника на 166 и за премиум модели на ГМ. Когато обаче отпада варианта да се прави наследник на 166, ФИАТ решават да ползват премиум платформата за 159, за да позибият някой лев от разработката, а иначе плана за 159 е бил да бъде направена на по-малка платформа. За тва колата е осезаемо по-голяма и доста по-тежка от 156

    Тъй че тез приказки че 159 била 156 фейслифт, както и да ги гледам от никъде не се връзват и нямат общо с истината

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    3. Премахване на вихрови клапи - т.н. "пеперудки". С акква цел са монтирани на изпускателният колектор не мога да кажа на 100 %, но четох че са отново с "еко насока монтирани". Тук пролема е, че при определен пробег километри или блократ въпросните клапи или има вероятност някоя да се откъсне и попадне в цилиндрите, което е голям проблем. ...
    От изпускателния колектор най-много могат да попаднат е в турбината Ама не са там.
    Стоят в смукателния колектор и тва е проблема - ако някоя се откъсне и парче от нея влезе в цилиндъра през смукателните клапани вътре става спортния тотализатор А попадането на твърди тела в цилиндъра означава че мотора става за отваряне и ремонт - което нито е евтино нито е хубаво. За тва се махат
    Иначе са поставени за да завихрят въздуха и да създават турболентност при ниски обороти (когато са затворени), което подобрява смесването на въздуха с горивото, прави мотора по-силен в ниските обороти и намалява някои вредни емисии. Ма тва няма значение за темата - на мотори дето гонят 200 К км (или са ги минали), махаш и тва е
    Last edited by Sm0k; 17-02-2015 at 12:04.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #4
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Благодаря за точно обяснение , определено при първото обслужване ще премахна всичко това .
    Иначе по данни на човека колата е под 100 000 км , но това ще се провери на място скоро , а си мисля и че по номер на рама може да се направи някаква справка все пак .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Иначе по данни на човека колата е под 100 000 км , но това ще се провери на място скоро , а си мисля и че по номер на рама може да се направи някаква справка все пак .
    Ми ся тва да е на под 100 К км, дизелва кола, не знам освен да е 2010-та година произведена, ама тва ше се види като дойде

    Иначе справки по номер на рама на колко КМ е, за кола която е внос от друга страна а не е купена и обслужвана тука съм чувал само в Порше БГ за разни Аудита. Ауто Италия забрави да ти кажат, щото и те не знаят и нямат как да получат такива данни
    Но при диагностика на 159 обикновено може да се види, ако не на колко е, поне на колко последно е сервизирана
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    За ръка води ли ви? шегувам се, удобдтво е екстрата.

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    И аз имам, ураа!Кажете ощее някоя готина функция, освен night panel-а и свалянето на джамовете от дистанционното( уви заради познатите ни причини, не се вдигат, което би било по-удобно)

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Защо да не се вдигат? При мен няма проблем с вдигането на прозорците. А я сподели за night panela - вероятно го имам като функция.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #9

    Default

    Става въпрос за вдигане на прозорците за 159-ките след 2008 година, или от есента нататък.

    До есента/фейслифта на 159-ката проблем за вдигане на прозорците няма.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Става въпрос за вдигане на прозорците за 159-ките след 2008 година, или от есента нататък.

    До есента/фейслифта на 159-ката проблем за вдигане на прозорците няма.
    Моята е 2007-ма и прозорците не се вдигат от дистанционното (само се отварят). Също така забелязах, че от панела за управление на прозорците, задните не се вдигат автоматично (трябва да задържа), а само се отварят с едно натискане. Бях чел някъде, че тия неща май са свързани с някаква директива в Европа и затова не всички екземпляри имат функцията за затваряне.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Vladislav96 View Post
    И аз имам, ураа!Кажете ощее някоя готина функция, освен night panel-а и свалянето на джамовете от дистанционното( уви заради познатите ни причини, не се вдигат, което би било по-удобно)
    Когато гасиш колата от бутона, веднага след това го натискаш, но кратко...без да върти двигателя....само присветват лампите по таблото. По този начин, волана остава отключен...
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Здравейте.
    От месец и малко съм собственик на 159 2.4 jtd Q4.
    Достойно замества старата 2.4 jtd.
    Искам да запитам дали има за 159 изцяло ел огледала.искам да се прицират катто заключа колата, и има ли опция като я заключа да се вдигат снъклата
    Благодаря ви.

  13. #13
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Ами до колкото съм чел ,че след 2007 е спряно вдигането на стъклата автоматично като заключваш. А колкото до огледалата ако имаш едно копченце до регулирането на огледалата значи я има а дали работи вече е друг въпрос. Лично аз имам това копче и съм разглобявал огледалата имат си моторче вътре ,но не се прибират нито като заключа ,нито от копченцето. Не съм стигнал до тях още.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Аз до колкото знам при 159 се прибират ръчно,чрез натискане на копчето ,а при Брерите е има тази функция със заключването да се прибират автоматично...и при моята 159-ка само ръчно става .... ако случайно намериш начин да става автоматично отвори тема А колкото до стъклата след 2007-08 е премахната тази екстра заради инцидент с дете....
    Last edited by vernibgs; 20-02-2017 at 21:25.

  15. #15
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колеги, какви препарати използвате за кожените седалки?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •