Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Цени - графики и числа

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За каква електричка става въпрос?
    https://www.youtube.com/watch?v=qP-tyvBGla4
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    dedepene, много се впрягаш нещо. Не, че изчетох какво си писал, ама като гледам колко е, сигурно нещо си се Употил.
    Хахахах, само да ти кажем, че на dedepene поста на дължина е колкото твоя на който ти е отговорил, така че възниква въпроса дали и ти не си се впрегнал и опотил
    Не го бил вика чел, еми за кво се фащаш да си излагаш твойта гледна точка, кат те мързи за 30 секунди да прочетеш на другия - начи ти не искаш да разискваш темата смислено ами да си чешеш езика

    Между другото, аз не знам кой още вярва на тез филми за пакетните цени дето ги разправят джамбазите по автокъщите и дет ти си ги бил виждал на живо.
    Отстъпки от 12 на 7К или от 27 на 20К се правят ама не са правят по принцип за всяка кола, а за коли дето не стават друго освен за експорт щото няма да минат преглед в западна Европа - тежко ударени, тежко изгнили и със скъп за отстраняване проблем в мотора Туй че тука някой Ганьо се мисли за едър търговец, не значи че албанците в италия или германия ше го мислят за сериозен бизнес партньор, там си обикновен бай Ганьо отишъл да купи едни коли, ако не ги земеш ти ше ги земе някой друг А кат прибавим и факта, че си втори по веригата долнопробен балкански джамбаз след албанец става чудо

    Факт е че кат им кажеш, ше купя 10 коли, ше ти напраят голяма отстъпка ама реално няма да е от чак 12 на 7К и освен туй ше ти кажат "няма проблем, ей там е паркинга дето са нафърляни една върху друга да ръждясват за експорт, ходи товари на килограм, ше ти напрайм отстъпка" А колите дето седят вътре в автосалона на закрито и ги продават втора употреба с гаранция, наш кога ше ти ги дадат на половин цена

    А и остава въпроса, ако някой Германец, първи собственик си продава личното БМВ за 30 К а тоя ви го дава най-евтиното от 27 и ви го сваля на 20, ква е причината да ви го дава с 33% надолу от пазарната цена и по ква причина го е зел той с 50% надолу от пазарната цена, шот едва ли ви го дава на загуба

    Тъй че, деде пене е съвсем прав че в тез цени на българския пазар няма никва икономическа логика и единствения реален начин да се постигнат е не пакети, а да пазаруваш само коли които в западна европа се смята че са за боклука
    А и между другото на мен лично ми се е случвало докато джамбазите на горубляне ми обясняват филмите за пакетните цени, аз да чета в гаранционната карта на една 159-ка, че е била собственост на Europcar Italy, което е голяма международна фирма за рент-а-кар, както знаете, тъй че айде нема нужда
    Last edited by Sm0k; 09-02-2015 at 18:59.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #18
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Лична съм виждал фактура на 6 коли взети от предтавител на Тойота в Италия , на Алфата цената беше 1300 евро тук се продаваше 8700 лв - състоянието и беше отлично , единствено тампони на стаб щангата бяха алт !
    Всичко е идивидуално !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #19
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Лична съм виждал фактура на 6 коли взети от предтавител на Тойота в Италия , на Алфата цената беше 1300 евро тук се продаваше 8700 лв - състоянието и беше отлично , единствено тампони на стаб щангата бяха алт !
    Всичко е идивидуално !
    Ам ти хубаво видя цената и че състоянието й тук е било отлично, ама видя ли й състоянието там, когато е продавана за 1300 евро... щот то състояние се променя, по един или друг начин, туй че ти си я видял в един вид не значи, че тя е била в същия когато е продавана за 1300 евро

    И се пак кажи за къв модел Алфа става дума, горе-долу година/км и кога е било тва с тез 1300 евро да си напрайм няква сметка ко си видял и кво е било

    Сега ако искате да си разправяме лични истории - аз лично, миналата година, есента, съм виждал фактура за Алфа 159, 2008-ма година, Фейслифт, 2.4 JTDm, 210 к.с., на 140 000 км (бяха написани във фактурата, не само на километража ), купена втора ръка от представителство на Фиат в Милано, Италия. Колата от сякъде свети се едно от завода изкарана (стига да не я палиш ).
    Цена по фактура: 4000 евро. По същото време в аутоскаут-а най-най-ниската цена за аналогична такава кола беше между 6 и 7000 евро а средната около 8000. Т.е. колата е взета 2-3000 евро под минималните цени по табели и наполовина под средната цена Накрая викам на джамбазина виж кво, мене ми е ясно че таз кола в Италия никой няма да ти я даде за тия пари ако няма причина. И оня гледа, гледа и ми вика "Емиииии, ти нали на лаптопа видя кво й е, то е ясно"

    По същото време бях харесал една абсолютно същата, само че 1.9 мотор, в Северна Италия, в представтелство на Пежо, която беше от сравнително евтините за фейслифт 159 - на първа страница в аутоскаута
    От 6900 евро кат им казах, че за експорт предложиха 6500. Колкото да се бяхме пазарили дори на място с парите, нямаше да я дадат по-ниско от 6000, ако говорим само за нея да купиш. А дори да напраш няква страшна пакетна цена на 10 коли нямаше никакъв, ама никакъв шанс да я земеш тая кола от това представителство на по-малко от 5000 - около 5500 някъде преко сили може да се мисли, ако купиш няколко коли и туй пак е отстъпка от 1500 евро от цената по табела, което не е хич малко А оня зел абсолютно същата кола за 4000 евро - тц, за хубава здрава кола, няма как да стане тоз номер от 7 на 4 хиляди евро ако щеш целия им магазин купи

    Ако още не вярвате, че нещо не излиза сметката с ниските цени в БГ спрямо същия европейски пазар от който идват колите е просто щото не искате да го повярвате и ви се ще да вярвате че по света има подаръци и кошовте дето караме са много хубави и запазени коли, зети за малко пари щото сме тарикати Да ама някак си тогаз излиза че ний дет нямаме 2 по 1 сме тарикатите, а тез със мангизите са балъците, което не е логично
    Лични истории за цени и нов внос коли мога да разказвам още поне 10 страници в темата, даже мога и снимки да покажа, ама по-после, че ся ми стана много дълъг поста и БО ше каже че съм се "употил"

    Тъй че аре стига с туй индивидуално - за нас е индивидуално, ама за италианците и германците туй е просто бизнес и много добре знаят ква стока продават и колко струва, тъй че пазара много не се влияе от тез балкански индивидуалности
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #20
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Вова, фактурата на продавача в Италия много често е с по-ниска стойност от реално договорената. Все пак и те плащат данъци...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  6. #21
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Вова, фактурата на продавача в Италия много често е с по-ниска стойност от реално договорената. Все пак и те плащат данъци...
    Може.

    Колата беше 156 1.9 16в 04" динстиктив
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #22

    Default

    За коли на 3-4 години среден клас в някои държави може да се смъкне цената с около 2-3 евра. когато колата е за износ в друга държава и се отписва. И то това е за коли над определена сума за която се плаща "данък лукс". Конкретно последната Алфа е взех така от Холандия.Това беше единственото намаление
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  8. #23

    Default

    Много готина графика колега, отразява супер точно какво става по пазарите и гаражите.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Virus Alfa

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •