Results 1 to 15 of 15

Thread: Лампа на АърБега (въздушна възглавница) проблем??!!

  1. #1

    Default Лампа на АърБега (въздушна възглавница) проблем??!!

    Така, лампата на аърбега ми светна преди около месец, след като момците от автомивката бяха успяли да откъснат пластмасата под пасажерската седалка и след като минах пред една дупка лампата светна.

    След това отидох на диагностика да изчистят грешката....оказа се, че има 4 грешки за аърбега....успяхме да изчистиме 3 от тях, НО една която показваше слабо напрежение или съпротивление не помня вече, не искаше да се махне.

    Днес акумолатора, който отдавна показваше призници на умиране след като преседя 4 месеца на минус 20....издаде дреята...това беше фабричния акумолатор.

    Та смених акумолатора с някакъв австрииски...и ГРЕШКАТА на аърбега изчезна....тоест слабия акумолатор и бил причина за проблема с единия аърбег.

    Мисля, това ще е полезно като инфо....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    само да добавя че слаб акумулатор също така дава грешки на абс и вдц
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Добреее мисля , че тук е мястото и за моя въпрос на моята 145-ца и изгуря 1 крушка на таблото и когато я смених и закачих километража пак ми светна 1 червена лампичка която мислех , че е за колана но като си сложа колана тя пролдължава да свети и се сетих , че всъщност тя е за AIR BAG - a и сега се чудя как дя я оправя щото много ме дразни

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Така, лампата на аърбега ми светна преди около месец, след като момците от автомивката бяха успяли да откъснат пластмасата под пасажерската седалка и след като минах пред една дупка лампата светна.

    След това отидох на диагностика да изчистят грешката....оказа се, че има 4 грешки за аърбега....успяхме да изчистиме 3 от тях, НО една която показваше слабо напрежение или съпротивление не помня вече, не искаше да се махне.

    Днес акумолатора, който отдавна показваше призници на умиране след като преседя 4 месеца на минус 20....издаде дреята...това беше фабричния акумолатор.

    Та смених акумолатора с някакъв австрииски...и ГРЕШКАТА на аърбега изчезна....тоест слабия акумолатор и бил причина за проблема с единия аърбег.

    Мисля, това ще е полезно като инфо....
    На мен така ми гръмна централата на Еърбега. Слаб акомулатор. Свален за зареждане после слагане и буффф... е не точно като при теб, но пак той беше причината.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На мен така ми гръмна централата на Еърбега. Слаб акомулатор. Свален за зареждане после слагане и буффф... е не точно като при теб, но пак той беше причината.
    На мен акумолатора ми е на около 2-3 месеца и е 62 Aмпера а пък лампата ми свети от най мн. месец

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ей тая тема бая стара от къде я изровихте. А за гасенето на лампата става само на екзаминер т.е. трябва да се ходи на диагностика няма начин.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ей тая тема бая стара от къде я изровихте. А за гасенето на лампата става само на екзаминер т.е. трябва да се ходи на диагностика няма начин.
    Аз ще я закарам на диагностика но ми е интересно защо така светна от едното нищо

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    това малко не е по темата но
    с каква програма влизате в компа на колата,по специално за еърбега ме интересува, с френската централа съм, с 1 еърбег/98г
    че нещо ходих преди време на 2-3-ма майстори и не можаха да влязат в централата, а иначе грешката се появи след моя намеса ,без да изкам съм откачил една от клемите на контактния ключ и след като се опитах да запаля и светна чек лампата,
    съответно оправих си поразията,но грешката си остана.Друг майстор даже искаше да му оставя централата за да я чисти по някакъв си друг начин,ама не ми се рискува.
    Last edited by mirchozo; 28-02-2009 at 17:09.

  9. #9
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    е сега що е светнала, явно има някакъв проблем за да свети,все пак затова е сложена тази лампа,за да подскаже че имаш проблем и сътветно да се реши
    нали се сещаш че когато тази лампа свети нямаш еър бег, та ако това не те притеснява махни си крушката и си готов,вече няма да има какво тооолкова да те дразни
    Нали ти казвам проблема се появи от както разкачих километража после като щракнах буксите и си светеше тая лампа аз неискам просто да не ми свети ами искам да отстраня проблема

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Нали ти казвам проблема се появи от както разкачих километража после като щракнах буксите и си светеше тая лампа аз неискам просто да не ми свети ами искам да отстраня проблема
    Ако си дал на контакт при разкечена възглавница нормално да е записало грешка и просто да трябва да се изтрие.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    абе то ясно че трябва да се изтрие ама с каква програма се влиза в централата на еърбега, изобщо с каква програма влизате във вашите 156-ци

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Едно приятелче имаше подобен проблем - ту се триеха, ту не. Оказа се разхлабена букса - с малко клещи и се оправи.

    Огледай си куплунга


  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не не е от това,както казах по-горе ,сам си причиних това като по невнимание съм откачил едната клема от контактния ключ и дадон на контакт,затова светна лампата на еърбега,въпреки че я оправих грешката се записа и не можем да влезем в компа на еърбега за да я изчистим.Това ми е проблема,затова питам с каква програма се влиза когато централата е от ФРЕНСКИЯ модел

  14. #14
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    абе то ясно че трябва да се изтрие ама с каква програма се влиза в централата на еърбега, изобщо с каква програма влизате във вашите 156-ци
    С VISA.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    сигурно ли е че с тая ВИЗА ще стане,говорим за френска централа,я която не се влиза никак лесно според повеечето майстори
    то освен да пробвам и да видя,май няма друг начин

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •