Results 1 to 15 of 15

Thread: Аудио за 159

  1. #1
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default Аудио за 159

    Не пускам темата в раздела за Аудио, защото още нищо не съм измислил/направил. Просто не ми харесва звукът от щатните говорители на 9-ката. Имам и събууфер на кората отзад, но ми се струва, че той е само за самочувствие, а не за някакви ниски звуци. Моля, ако някой е попадал на аудио проект за 159 да го сподели - ще е супер ако някой сподели и личен опит. Ако не се лъжа Yavor беше споменал за доработка на съб-а?
    Единственото, което намирам засега е: Некосметическая хирургия
    В алфаоунър не попаднах на нищо интересно. Та добре дошли са всякакви идеи .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #2
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Yavor все още не е успял да извади радиото, за да прекъсне едно кабелче и системата да спре да си мисли, че е босе, а да си ползва съба като хората.
    При мен с БОСЕто звука е страхотен, само в ниските нива ми се губи малко бас, затова и исках да направя една доработка ама пустото заклещено радио ме спира, а проблема не е чак такъв, за да търся по жестоки начини.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Да попитам на решетките имаш ли надпис Bose - при мен само на съба отзад го има? Иначе като вадих говорителите на тях си пише. Липсва ми звука от старата кола - с DLS R6A предна линия и Hertz елипси звучи в пъти по-добре. Та един ден и тук ще ги сменя. На 159-ката като увелича повечко започва да криви, няма детайл, а баса е символичен
    Last edited by rossenvn; 22-01-2015 at 23:45.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Да, имам Босе ндапис на пищялките, има и съб-а.
    Не съм вадил говорителите за да ги видя.
    Детайлите са великолепни, малко ми липсва бас на мен. Мислех даже да имолантирам Блаупункт касата и усилвателя, които ми остамнаха от 156цата, ама нямам време да пускам окабеляване, че си е половин ден играчка.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Aз си мисля за някой фриеър съб на мястото на това недоразумение, дето е на кората отзад. Така няма да заема много място, а би трябвало и да свири. Но определено ще сменям говорители - при теб може и по-други да са, щом имаш надписи на пищялките.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #6

    Default

    имаше виде в тубата един сам си направи. оригиналното Босе, с аутпут от айпад мини 2. но сам си преправи централната конзола така че да влиза айпада на мястото на радиото, и като го няма да не е грозна дупка. видеото с преправянето на конзолата го има още https://www.youtube.com/watch?v=P_V9gAWDxzk
    но е махнал другото видео с обясненията за останалото от аудиото
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Ето и другото му видео, изглежда удобно и ще е приятна играчка, макар визуално малко да не ми допада.
    Ipad mini alfa 159

    В коментарите попаднах и на едно руско:
    Ipad mini вместо NAVI

    И двата варианта са май на заводския Бос, а аз търся по-скоро подмяна на щатни говорители, звукоизолация. Иначе в жабката имам USB и засега не планирам нещо такова или 2 DIN.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8

    Default

    аз обмислям нещо такова, да си направя. интересно ми е кой в нашата татковина може да го направи и колко ще иска. не че ми пречи да си слушам радио, но за извънградско на дискове ми е мъка. аз дори мп3 нямам на моето.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Имаше една правена в България с такава мултимедия и монитори на гърба на предните седалки, май беше форумна, но сега не се сещам къде я гледах.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    r6a иска яко уплътняване на всичко по вратите

  12. #12
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    С bituself бях постигнал задоволителни резултати. А тук, при тази метална кора ми се струва, че резултата също ще е добър.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #13
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Колеги , извинявам се за тъпия въпрос , но някой може ли да ми каже за какво се ползва USB-то в жабката и мога ли да ползвам телефона си като плейър , т.е. 3,5 мм жак може ли да се изкара ? Или някой ако знае лесен начин за връзка , нека сподели
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  14. #14
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    За флашка е USB-то.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #15
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    С USB-то си пускаш музичка от флашката и си правиш ъпдейти на blue&me-то. Принципно трябва да можеш и директно да си плейваш от телефона музика през bluetooth. Това обаче не съм го пробвал, щото не ме кефи много, като опция. Иначе за повече инфо: blueandme.net
    Last edited by iee; 25-01-2015 at 18:28.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •