Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Проблем с парното малкия кръг е студен ?

  1. #1
    Младши алфист shmamichka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Търговище
    Posts
    13

    Default Проблем с парното малкия кръг е студен ?

    Здравейте.Извинявам се ако темата не е за тук или има вече такава тема предварително. Колата е 147 1.6 120 коня със газов инжекцион лавато. Наложи се да сменя двигателя смених го със двигател от 145 1.6 120 коня . Да одбележа че смених само (Мотор) електроника и всичко друго си е неиното. След смяната колата запали работи по добре и от очакваното. Но сега имам нов проблем малкият кръг от охладителната система е студен естествено няма и парно .. по интересното е че двигателят загрява големият кръг загрява минава и през испарителя но малкия кръг си стои студен .. и няма парно ... възможно ли е да сме объркали свързването . Помагайте . Някой имал ли е подобен проблем ?

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

    Quote Originally Posted by shmamichka View Post
    Здравейте.Извинявам се ако темата не е за тук или има вече такава тема предварително. Колата е 147 1.6 120 коня със газов инжекцион лавато. Наложи се да сменя двигателя смених го със двигател от 145 1.6 120 коня . Да одбележа че смених само (Мотор) електроника и всичко друго си е неиното. След смяната колата запали работи по добре и от очакваното. Но сега имам нов проблем малкият кръг от охладителната система е студен естествено няма и парно .. по интересното е че двигателят загрява големият кръг загрява минава и през испарителя но малкия кръг си стои студен .. и няма парно ... възможно ли е да сме объркали свързването . Помагайте . Някой имал ли е подобен проблем ?
    При опитът за обезвъздушаване стига до цицката и дотам.

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2015 at 17:10.

  3. #3
    Младши алфист shmamichka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Търговище
    Posts
    13

    Default

    Малкия кръг този които е вързано и парното ... а големият е там кадето е перката ако не се лъжа ? Обезвъздушавахме няколко пъти или поне до колкото е възможно ...испарителя леко сълзи възможно ли е от там да вкарва пак въздух ?

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:32.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by shmamichka View Post
    Здравейте.Извинявам се ако темата не е за тук или има вече такава тема предварително. Колата е 147 1.6 120 коня със газов инжекцион лавато. Наложи се да сменя двигателя смених го със двигател от 145 1.6 120 коня . Да одбележа че смених само (Мотор) електроника и всичко друго си е неиното. След смяната колата запали работи по добре и от очакваното. Но сега имам нов проблем малкият кръг от охладителната система е студен естествено няма и парно .. по интересното е че двигателят загрява големият кръг загрява минава и през испарителя но малкия кръг си стои студен .. и няма парно ... възможно ли е да сме объркали свързването . Помагайте . Някой имал ли е подобен проблем ?

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:22 ----------


    При опитът за обезвъздушаване стига до цицката и дотам.
    Чакай да те открехна сега нещо. Изпарителят ти е вързан на малкия, а не на големия кръг и ако се осере свързването, може да си шантираш парното. Няма да си първия
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Младши алфист shmamichka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Търговище
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Чакай да те открехна сега нещо. Изпарителят ти е вързан на малкия, а не на големия кръг и ако се осере свързването, може да си шантираш парното. Няма да си първия
    Първо аз съм момиче Намерих една схема за охладителна система и е свързвана по нея .. казаха ми да е на баир и така да пробвам да я обезвъздуша.. сега и това ще пробвам .

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by shmamichka View Post
    Първо аз съм момиче Намерих една схема за охладителна система и е свързвана по нея .. казаха ми да е на баир и така да пробвам да я обезвъздуша.. сега и това ще пробвам .
    Извинявай, не се заяждам. Просто до сега си писахме един вагон шашкании в друга тема и съм в зевзешко настроение. Иначе съм съвсем сериозен за това, че неправилно свързан изпарител може да шантира парното. Виждал съм го няколко пъти вече подобно изпълнение. Успех с решаването на проблема.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:33.

  9. #9
    Младши алфист shmamichka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Търговище
    Posts
    13

    Default

    Не съм си и мислила че се заяждаш з затова питах за испарителя ..защото по пътя на логиката е напълно възможно просто не бях сигорна да и аз се ошашках защото знам че първо загрява малкия кръг и след това големия и няма логика в това малкия да е студен а големият да завира ... видях се в чудо Извини ме ако звуча заедливо .. просто 4 ден съм в гаража ... и за тези 4 дена имам 10 часа сън... Извинявам се още единпът.

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by shmamichka View Post
    Не съм си и мислила че се заяждаш з затова питах за испарителя ..защото по пътя на логиката е напълно възможно просто не бях сигорна да и аз се ошашках защото знам че първо загрява малкия кръг и след това големия и няма логика в това малкия да е студен а големият да завира ... видях се в чудо Извини ме ако звуча заедливо .. просто 4 ден съм в гаража ... и за тези 4 дена имам 10 часа сън... Извинявам се още единпът.
    Знанията са ти правилни. Не се шашкай, а провери внимателно през кои маркучи се затваря малкия кръг. Внимателно с една ръкавица пипаш кой са топли.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    А да не би да е попаднало нещо в някой от маркучите към радиаторчето на парното докато е траел ремонтът?
    Ако видимо радиаторчето е свързано правилно в схемата, аз бих проверил първо това с откачване на двата му маркуча и надуване.
    Иначе изпарителят къде точно и как е свързан?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Колегите са прави че изпарителя ако не е вързан правилно и парното се губи. Бих те посаветвал да откачите ( изолирате ) изпарителя за проба.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  13. #13
    Младши алфист shmamichka's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Търговище
    Posts
    13

    Default

    Колеги да ви се похваля вече има перекрасно парно ... най вероятно е било от въздух .... и може би е имало нещо което да запушва... покараха я 2 км на стъпка и всичко и се отпуши ..

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by shmamichka View Post
    Колеги да ви се похваля вече има перекрасно парно ... най вероятно е било от въздух .... и може би е имало нещо което да запушва... покараха я 2 км на стъпка и всичко и се отпуши ..
    А така, газ до ламарината
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:33.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •