Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Подсветка на таблото и други въпроси!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default Подсветка на таблото и други въпроси!

    Интересува ме каква е подсветката на километража и оборотомера на таблото, диоди ли са или обикновени крушки? Намерих, че на централната конзола са крушки и не е кой знае колко трудно да се сменят, но за таблото не открих. Проблема е, че от около 180 до края на километража е почти напълно тъмно, предполагам, че само една лампа е изгоряла. Също ме интересува, лампата за подгрев как трябва да свети, като се даде на контакт и мига около 15-20 секунди и спира, това нормално ли е. Става дума за Алфа 156 Sportwagon 2,4jtd. Последния ми въпрос е най глупавия... багажника само отвътре ли може да се отваря и за кое да го хвана, че да го отворя, нещо не ми се вижда за редно да го дърпам за чистачката
    Last edited by Lazarkk; 20-01-2015 at 22:01.

  2. #2

    Default

    Крушки без цокъл 1.2w. Сигурно имаш изгорели подгревни свещи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    1-обикновенни крушки, имаш изгоряла само една.
    2-Като се даде на контакт светва, след което изгасва.Щом мига значи най вероятно имаш изгорели подгревни свещи.
    3-Освен отвътре може да се отвори и от малкото копче на дистанционното на ключа.След като се отключи ключалката може да се бръкне под него.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    мерси за бързите отговори, дано само не се окаже голям проблем мигането на подгрева...

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    От кой град си?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    От София съм. Намерих тази тема " http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29574 " но не ми излизат снимките, някой да ли може да се погрижи?

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    С десен бутон избираш open image in new tab
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarkk View Post
    мерси за бързите отговори, дано само не се окаже голям проблем мигането на подгрева...
    изобщо не е голям проблем , освен ако не си карък да ти се скъса свещ при смяната
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Колеги, вече съм официален собственик на Алфа 156 Sportwagon. Надявам се да не съжалявам. Да не отварям нова тема да си продължа сегашната, интересуваме, как седят нещата със смяната на крушките на нивото на горивото и ако не се лъжа темпа на водата (десния кръг), те също не светят. Другото по сериозно което го отразих в цената при покупката, беше едно досадно скърцане по неравности. Няма никакви чукания по окачването, но скърца ужасно, чак не успях да установя дали е отпред или отзад. Но ми казаха, че и до колата се чувало доста силно. Според мен е втулката на някой тампон, какви са вариантите за проблема да се подготвям психически за колосалните суми по окачването. Още един от серията глупави въпроси, имам копче при ръчната на което пише ASR като го натисна му светва диод до копчета, каква му е функцията, мисля, че беше нещо против боксуване, но или се бъркам или не работи, защото и при пуснато и спряно си пали гумите, но пък абс-а роботи, а обикновено са в общ модул тези системи!

  10. #10
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Скърцат ти най-вероятно тампоните на горните носачи. Разглобяваш смазваш и зглобяваш. Има много писано по темата, детска болест. Когато е включен ASR-а, като пребоксува почва да мига индикация на таблото и ти ограничава от мощноста за да спре преплъзването. Когато натиснеш копчето и диода свети ASR-а не е активен.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Значи май ASR не работи, на таблото не видях да мига каквото и да било, но и нямах много време да гледам, защо неочаквано (за мен лично изненадващо) колата буквално се изстрелва, чак се чудя от къде вади това сцепление с асфалта
    Още едно питане, тези два дисплея имат ли начин за възстановяване, или се подменят изцяло, как седят нещата? При мен този на таблото е 80-85% читав, но все пак ме дразни и искам да си е перфектен. Този на радиото или там как се води (още не съм се запознал хубаво с марката и оборудването и) е доста зле, да не кажа трагедия. Или ако сложа CD имали начини да се върже с мулти-волана?

    Надявам се, че не се дразните от многото въпроси който задавам...
    Last edited by Lazarkk; 21-01-2015 at 23:25.

  12. #12
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Дисплея на таблото на 90% от 156ците с вътрешен фейс е така. Докато е студено се вижда, като загрее е трагедия. И мойто е така, до колкото знам няма оправия и файда от смяна няма. При пълния фейс проблема го няма.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Нямали възможност тогава да се сложи дисплей от фейса, щом там проблема е отстранен? Някой знае ли какво точно се прецаква, нещо лентови кабели, прегряват и тогава се замазват или? Не може да няма начин да се оправи това според мен. Както и този на радиото.

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Предполагам му прегряват карантиите заради парното.Аз нямам борд, но си присадих духалката и на мястото на дисплея на борд компа монтирах нещо с течнокристален дисплей което си е самостоятелно освен че се запранва от запалката..По същия начин като загрее се размазва или изчезва, докато съвсем не свети вече.Намислил съм ако намеря същото или нещо друго, примерно навигация да му направя термоизолация отвътре за да не са нагрява.Така че опитай да изолираш от вътре дисплея със вата/стиропор и алуминево фолио.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Сигурно ще помага изолацията ама моя дисплей ако съм спрял лятото на слънце, с тръгването още е размазан докато не го подуха климатика 20-30 мин. Изолацията ще е добро решение зимата, като се ползва парно да не нагрява дисплея.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •