Results 1 to 4 of 4

Thread: Вграждане на LED светлини в оригинални мигачи - 147

  1. #1

    Default Вграждане на LED светлини в оригинални мигачи - 147

    Проблема ми е следния - имам по-голям кулер и при монтажа по-големите му пътиуща отстрани са наложили отстраняване на оригиналните мигачи. Корпуса им отзад се опира в пътищата. Предишния собственик е закрепил положението като е сложил едни диодни ленти за мигачи, които светят отвратително, а и вече са пожълтели от слънцето, абе трагедия.

    Единственото ми разумно решение е да използвам оригиналните мигачи, но някакси да орежа стабилно оригиналните им корпуси и от корпуса да остане само толкова колкото да се хванат за бронята (не знам как се хващат, не съм виждал оригинален мигач отзад, просто разсъждавам) и зад оригиналното стъкло да сложа ЛЕД оранжеви светлини и на практика външно ще имам оригинален мигач, който от задната страна ще е плосък - така ще има място за кулера и за мигача.

    Признавам си, че не съм наясно с токовете и въпросите са ми следните:
    1. Какви диоди трябва да сложа като параметри и какво трябва да гледам като ги взимам?
    2. Какви съпротивления трябва да сложа и къде да ги сложа?

    3. Някакви други съвети?
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Най-лесно ще ти е да сложиш жълта диодна лента с диоди 50на50 но ефекта ще ти е само вечерно време - през деня не се забелязват достатъчно! Казвам ти го от опит, аз съм с такива на предните мигачи и не съм много доволен през деня, но вечер светят наистина приятно.
    Ако стъклото на мигачите ти е оранжево, тогава Търси 1W топло бяли диоди и лупички за тях
    Нещо такова:
    http://olx.bg/svetodiod-epistar-45mi...20lm-i37878763
    http://olx.bg/30-60-90-120-gradusova...iodi-i47269389
    Ако са то бели стъклата ще трябва да си поиграеш повече с трансперантен спрей или оранжево фолио върху въпросните лупи.
    Трябват ти допълнително и радиатори, и схема на връзване (има няколко варианта) и знай че ще имаш проблем и с товара на релето за мигачите и интервала на мигане, което не е трудно преудолимо
    Ако си от София, най добре се свържи с човека от 2та линка които съм ти дал! Човека наистина разбира от диоди и може да ти е много полезен
    Похвално за начинанието
    Успех и не забравяй да качиш процеса на работа и крайния резултат
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз мисля, че би било добър вариант колегата да потърси задни мигачи от 166 -ца. (излъчванелите). Светят достатъчно добре, не са големи като размер и би могло да се вградят. Вероятно ще излезе и по-евтино.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Чух се с човека и може би ще свършим работа, чакам да ми даде оферта какво трябва да си взема и колко ще ми вземе за труд.

    Иначе реших долната секция под мигача да я направя с бели диоди би трябвало да изглежда добре.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •