Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130

Thread: Кои са най-добрите свещи за 156 1.8 тс 140 коня 2001 г.

  1. #1
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default Кои са най-добрите свещи за 156 1.8 тс 140 коня 2001 г.

    Колеги искам да си сменя свещите на алфа ромео 156 1.8 тс 140 коня 2001 година.Доколкото се информирах туинс парк конфигурация, значи 8 свещи.Итересуваме кои са най-добрите свещи за този двигател.И на какъв интервал се сменят.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    NGK голямата BKR6EKPA
    NGK малката PMR7A

    по каталог

    или заместител:

    DENSO голямата PK20PTRS9
    DENSO малката IU22

    Да кажем издържат 60-70 хиляди.

    За други виж тук - http://axm-auto.com/index2.php?brand...=21&subcat=113
    Last edited by dimitar_vd62; 11-01-2015 at 20:31.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    NGK голямата BKR6EKPA
    NGK малката PMR7A

    по каталог

    или заместител:

    DENSO голямата PK20PTRS9
    DENSO малката IU22

    Да кажем издържат 60-70 хиляди.

    За други виж тук - http://axm-auto.com/index2.php?brand...=21&subcat=113

    Ясно разбрах, ще са NGK, а 8 ли са на брой наистина на този двигател? Или аз нещо не съм разбрал правилно.И какво значи малка и голяма свещ?Само свещи ли се сменят или и кабели? Други ден заминававам за Холандия с Алф,и ще ги взимам от там свещите.Гледах ги там Ngk по 22 евра парчето.

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    8 са на брой, всеки цилиндър има малка и голяма свещ,едната е м14 другата м10 мм резбата, демек трябват ти по 4 от двата вида.Са не ма питай как работят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    8 са на брой, всеки цилиндър има малка и голяма свещ,едната е м14 другата м10 мм резбата, демек трябват ти по 4 от двата вида.Са не ма питай как работят.

    Благодаря колега,всичко ми е ясно .Само не разбрах, трябва ли да сменя и кабелите?Проблема е със вървежа,алф стана малко тромав.Започнах по старото правило, от най-ефтиното.Смених въздушния филтър,исках и горивния но в Плевен има само кучи марки горивни филтри за този алф.Сипах и добавка на Бардал за прочистване на инжекциона.Сега минавам на свещите.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 11-01-2015 at 21:20.

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така ще се набуташ с бесмислени разходи, върви на диагностика желателно в някой от клубните сервизи или човек който знае какво прави.Огледай маркучетата преди и след дросела за напукване, както и гофрата след дебитомера.Кабелите се сменят ако има причина.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Така ще се набуташ с бесмислени разходи, върви на диагностика желателно в някой от клубните сервизи или човек който знае какво прави.Огледай маркучетата преди и след дросела за напукване, както и гофрата след дебитомера.Кабелите се сменят ако има причина.

    Понеже свещите се водят за консуматив,а сегашните не се знае дали въобще някога са сменяни.Една корса пак така беше и като и смених и кабели и свещи взе та се управи.Та за това реших да ги сменям.Макар че може да е от хиляда други неща.Утре сутринта като вдигна капака ще огледам нещата.

  8. #8
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За други виж тук - http://axm-auto.com/index2.php?brand...=21&subcat=113[/QUOTE]


    Колега,благодаря за инфото.Имам още един въпрос,а и също към другите колеги с Туинс Паркове.Рзмислих се за Ngk,понеже имам и други консумативи за обслужване и за тоя дарак на 12 години да му се набиват една камара пари,си е набутвация от всякъде.Denzo са горе долу колкото Ngk като цена.Погледнах сайта който ми пусна видях че има и доста по ефтини.Въпроса ми е ако взема друга алтернатива по-ефтина,същото ли ще бъде като с Ngk и Denzo,шанса за проблеми по-голям ли ще е,или е важно само да не са ментак,пък марката е без значение.Ще се радвам ако и другите колеги с Туинс Паркове споделят с какви свещи карат,или са карали,мнения и впечатления.

  9. #9

    Default

    Колега имам познати дето карат със свещи по 80 лева общо. Просто не са японски и иридиеви. Ти си знаеш..аз миналата седмица сложих Дензо...мога да кажа,че колата е много по-добре ама и цената :д 210 лв. Недей слуша майсторите дето не разбират..всеки ще иска да ти вземе парите! Аз наливам пари.щото ми е кой знае новичка 2005г.,но ппц белисимите имат нужда от скъпи консумативи..няма как
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  10. #10
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Hristiyan View Post
    Колега имам познати дето карат със свещи по 80 лева общо. Просто не са японски и иридиеви. Ти си знаеш..аз миналата седмица сложих Дензо...мога да кажа,че колата е много по-добре ама и цената :д 210 лв. Недей слуша майсторите дето не разбират..всеки ще иска да ти вземе парите! Аз наливам пари.щото ми е кой знае новичка 2005г.,но ппц белисимите имат нужда от скъпи консумативи..няма как

    А преди Дензото с какви си бил?Ако въпроса беше само до свещи ще взема и Ngk,ама то и от към масла са капризни,па ремъци май са три,па ролки,па водни помпи,пак скъпо окачване.Все пак е Алфа не е Мерцедес.Намерих в един сайт Дензо с голяма отстъпка,малката е иридиева,а голямата платинена.Така ли трябва да са,или трябва всичките да са или само иридиева или само платинени?
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-01-2015 at 13:37.

  11. #11

    Default

    Пресните бяха НЖК оригиналните от завода..понеже моята беше на 94к км и сега ги смених. Ти си решаваш..или платина или иридиеви! Не може да ги направиш наполовина. Ако не са капризни няма да са италианки
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  12. #12
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Hristiyan View Post
    Пресните бяха НЖК оригиналните от завода..понеже моята беше на 94к км и сега ги смених. Ти си решаваш..или платина или иридиеви! Не може да ги направиш наполовина. Ако не са капризни няма да са италианки

    Колега,гледах и в бг сайтове и в чужди,малките 10мм винаги са иридиеви,а големите 14мм са платинени, говоря за Дензо,обърнах всички сайтове не мога да намеря от големите дензо иридиеви или от малките платинени.Това което разбрах за разликата между платинените и иридиевиете без значение марката, е че на платинените им дават почти двойно по- голям пробег,нищо друго.Иначе Ngk има целия комплект и от двата вида,но са скъпи бая.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-01-2015 at 18:26.

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така са не се шашкай, големите са с платинен електрод, малките са с иридиева игла.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Така са не се шашкай, големите са с платинен електрод, малките са с иридиева игла.

    Колега голямо благодарско за ценното инфо.Само не разбрах Дензото така ли вървят,малка иридиева,голяма платинена, или са или само платинени или само иридиеви.Днес цял ден обърнах света,на всякъде са все така.И защо за бога Ngk са или само платинени или само иридиеви.По магазините имат само Ngk, и ми обявяват цени не по малко от 30 евро на парче,тоест 240 евра за всичките.

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така са бе човек, така си вървят.Няма да намериш само платинени или само иридиеви.Вземай смело Дензо, не се харчи излишно за NGK, и без това това което ще купиш от магазина не е това което слагат в завода.
    Last edited by dimitar_vd62; 17-01-2015 at 20:02.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •