Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33

Thread: Alfa GT 1.9 ремап

  1. #31

    Default

    Не е задължително да е към края на дните си. Бях писал тема наскоро, че съединителя ми приплъзва. Колата е 147 1.9 ЖТД с друга турбина, дюзи, чип, кулер и генерация. Колата има доста потенциал, но да кажем, че не е надута максимално и се мерихме с Марио Nasty с неговото 186 коньово GT и вървим наравно да кажем. Както и да е. Взех колата на 210 к км и предишния собственик ми каза, че преди 2-3 к км е сменил съединител с маховик. На 213 к км (6-7 к след новия съединител) и моя почна да приплъзва на 5-та и 6-та. Смених го на следващия ден, че някой ми беше казал, че се ебавал маховика при приплъзващ съединител и реших да не си правя експерименти. Имах съмнения, че предишния собственик ме е излъгал и не е сменил нищо, но при свалянето се установи, че съединителя ми е на практика нов, имаше доста феродо, кажи речи като за нов.

    Толкова нов, че казах в сервиза да ми поръчат усилено Валео № 821325 ме питаха дали съм сигурен, защото оригиналния вече приплъзващ съединител е с повече феродо от 325-цата. Въпреки това го смених и засега нямам проблеми 4 к км.

    Та до автора - търси си усилено Валео 821325 от 156/166 2.4 ЖТД. Слага се и на Ланча Либра или Капа 2.0 турбо 220 коня, та би трябвало да даяни доволно. По-скъп е около 2 пъти от оригиналния, но нямаш избор. И превантивно първите 1 к км не раздавай цялата газ от ниски обороти и гледай да не го палиш, че си е един вид дългосрочна инвестиция
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #32
    започва да се пристрастява niko23's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Sofia, Studentski grad
    Age
    32
    Posts
    54

    Default

    Ха така, след смяна на съединителя с този, който ми е препоръчал колегата от горния пост (Valeo 821325), всичко е по мед и масло 585лв за съединител + 150лв за работа на майстора.

  3. #33

    Default

    Радвам се, че си свършил работа колега, и пак ти казвам - избягвай като цяло смачкването на газта от ниски обороти! При по-високите предавки гледай да е от 3 нагоре, до 2-ра 3-та не е проблем да си я сръгаш в ребрата и от 2, 2 и малко, защото там усилието е по-малко
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •