Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Алфа Ромео 159 за първа кола (Проблеми с модела)

  1. #46
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не се помага единствено и защото ако всеки си правеше колата сам ще затворят сервизите....а тези с сервизите са тук в форума !И да с сърдите това е положението
    Ама освен, че не четеш какво ти се пише, си и упорит. Кой ти говори за правене,тая тема е за това, дали някой е огледал даден модел на пазара, както и за проблемите на модела като цяло, това че това купе е тежко за 120к.с., или че определени кутии са калпави, както всеки автомобил има заводски проблеми примерно и хората сблъсквали се с тях могат да ти кажат какво да гледаш ....


    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    ...... Принципа на работа на колите е един и същ[COLOR="Silver"]
    Ти и без да искаш да се доказваш, тука се доказа доволно
    Last edited by nastybg; 03-05-2015 at 16:18.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    На теб знаеш ли какво ще ти отговоря...на никой не съм длъжен да се доказвам а също и на мен няма нужда да ми се доказват.Пак ще повторя и преди бях писал макар ,че не е тук мястото и ще се засегнат и много хора.Вече Не се помага единствено и защото ако всеки си правеше колата сам ще затворят сервизите....а тези с сервизите са тук в форума !И да с сърдите това е положението
    .........
    Държа да отбележа това, че лично аз в този форум, най-ценната информация съм я придобивал в голяма степен именно от хората със сервизите, за което съм им благодарен. Иначе в сервиз не съм стъпвал.

    От друга страна тук има много хора, които питат за даден проблем, въпреки, че е от ясно по-ясно, че те няма и не могат сами да си свършат работа. Това са клиентите на въпросните сервизи и това е съвсем нормално.

    Накратко - хляб има за всички и поради това призовавам да не се делим на черни и бели.
    Last edited by ecotronic; 03-05-2015 at 17:44.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Между другото от всички коли, които съм ходил да гледам и гледам в чужбина ми прави впечатление, че на около 200К километра старт бутона започва да се захабява и избелява. Това горе долу ми показва на колко километра реално е колата. В Дупница гледах тази http://www.cars.bg/c878676 , цената и е супер, двигателя също мърка, но е на поне ~260-70хиляди километра. Човека е пропуснал да махне стикера долу ниско до вратата, където пише, че през 2009 е минала преглед и е била на 185 хиляди, а сега(2015г.) съвсем случайно е на 140к. Предната броня е пребоядисвана, но си личи, че не е имало фатален удар. Има и още забележки. Ако някой е решил да ходи да я гледа, може да ми пише, за да не изпадам в излишно описание. Аз търся по-малък двигател, за да мога спокойно да си ходя на лекции с колата

  4. #49
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Тази гледал ли си я?
    http://www.cars.bg/c643994
    Giulietta 1.4 TB 170

  5. #50
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Аз за нея бях тръгнал, но вече бяха я продали Седи празна обява от 2 седмици.. Изпуснах я за няколко дена. Много, много ме е яд. И цената и е подлежала на коментар, а забележките и не са непоправими. С моя мерак щях да я стегна като новичка вътре. С една боя специално забъркана и четка за рисуване, после малко пулиране и пластмасите със забележки щяха да станат като нови. Решил съм, че като я взема ще и сложа навигация с андроид (таблет). Много идеи имам, но не мога да си намеря точната алфичка..
    П.С. Вече няколко пъти засичам тъмно червени и направо се размазвам по волана от кеф

  6. #51
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Здравейте, от днес съм горд собственик на нова (за мен) Алфа 159, черна с бежова кожа и 1.9 16V двигател. На път за София обаче се появи мигане на фаровете, мигане на светлините вътре и нямам от дясно габарити и стопове. Двигателя е мит многократно от продавачите. Каква би могла да е причината? За светлините, предполагам, че е бушон, но за другото? Понаместих клемата на акумулатора, но няма резултат.

  7. #52
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Огледай масата на мотора дали е добре - почистване и притягане на обувката.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #53
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Това май го оправихме. Обаче се оказа, че тр да си купя и радиаторче за парното.. Направен е байпас и чак сега забелязах, че не духа топло. Има висящи маркучи. Гадни джамбази. Трябва ми и жило с ролки за задното ляво стъкло. Трябват ми и 2 копчета за конзолата за ел стъклата. Ред дреболий, важното е,че са поправими. Скоро ще кача снимки на колата

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •