Results 1 to 3 of 3

Thread: Некои въпроси за 2.4 JTD

  1. #1
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Некои въпроси за 2.4 JTD

    Начи, след като смених сички ремъци, ролки и демпферната шайба, при ускоряване се появи едно метално тракане, все едно мотора има голям аванс.

    Естествено, при този мотор това е невъзможно, но...

    Румен смята, че има проблем в дюзите, защото от ауспуха леко понамирисва на неизгоряла нафта. Освен това колата не върви като 2,4 ТША, особено при ниски обороти никва я няма. По-нагоре тръгва. Аз съм карал 156 с тоя матор, доста по-добре върви сякаш, но не мога да преценя. От друга страна, напънах я и вдигна 202 км/ч по ГПС, колкото и дават заводски. Естествено, инжекторчето светеше при тия обороти.

    Та си мисля - възможно ли е от време на време, при ниски обороти, да работи на 4 цилиндъра и 5-я(който и да е той) да "хваща" само при по-високи обороти. При ниски обороти въпросната лоша дюза само да поцръква нафта, ама да не е достатъчно да я запали и затова отзад да мирише на неизгоряла нафта?

    Само така може да се обясни според мен голямата разлика в разхода, измерен при зареждане пълно-пълно и този от бордния компютър - голе-долу винаги около 1 л/100 км (колкото е и при 1,9 ЖТД)

    Вървежа при ниски обороти също не е както трябва, верно, колата е по-тежка от 156.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Само да ти кажа че нема нищо естественно в това да ти свети инжекциона
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    дебиломера провери ли го?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •