Results 1 to 13 of 13

Thread: Лампичката за Airbag?

  1. #1

    Default Лампичката за Airbag?

    Здравейте, след основен ремонт на двигателя ми, като си взех колата от сервиза и забелязах, че лампичката ми за Аирбега свети. Та някой може ли да ми каже ориентировачно, от какво може да е, за да се опитам да коригирам тази грешка? Възможно ли да е грешка на компютъра и да трябва да се изчисти с диагностика или да са забравили да закачат букса?



  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се направи диагностика на ербег централата за да се види заради какво свети, да се отстрани проблема и да се изчисти грешката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    И на мен ми светна докато си сменях крушката на скоростомера,на диагностика ми казаха че съм изгорил централа,ха толкова лесно ли горят?
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Охлабили са някоя маса и е записала грешка централата....накарай майсторите да проверят всички маси по купето(мисля че са 3) и след това да ти изчистят грешката на диагностика.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Охлабили са някоя маса и е записала грешка централата....накарай майсторите да проверят всички маси по купето(мисля че са 3) и след това да ти изчистят грешката на диагностика.
    Тия маси на достъпни меса ли са, ако са да си ги проверя сам. Така или иначе, скоро ще върви и на диагностика за всеки случаи, че майсторите които ми я правиха колата, са на принципа, сглоби и карай, без да правят диагностика и т.н. Луда работа, а така като ми свети ме дразни яко.



  6. #6
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Дее маси са вързани на гредата отпред потдръпваш леко да видиш дали има хлабава третата беше някаде по блока на двигатела мисля.При хлабава клема на акомулатора или слаб ток в него също записва грешка...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колкото и до е калпав акумулаторът или има проблеми по захранването на централата, не би трябвало да записва грешка от това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Случвало се е и от слаб акомулатор....личен опит и от хлабава маса ми е записвало грешка след един ремонт...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колкото и до е калпав акумулаторът или има проблеми по захранването на централата, не би трябвало да записва грешка от това.
    Акумулатора не е, защото вчера го смених с нов и грешката си стои. Ще погледна да видя за всеки случаи, но изглежда все пак ще трябва да се закачи на компютър.



  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Акумулатора не е, защото вчера го смених с нов и грешката си стои. Ще погледна да видя за всеки случаи, но изглежда все пак ще трябва да се закачи на компютър.
    Дори ако допуснем, че по някакъв начин си разбрал причината за грешката и си я отстранил, алармата няма да се изчисти сама.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Каквато и да е била причината грешката ще стои докато не се изтрие със софтуер....важно е да се отстрани първопричкината за нея иначе пак ще запише грешка.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Каквато и да е била причината грешката ще стои докато не се изтрие със софтуер....важно е да се отстрани първопричкината за нея иначе пак ще запише грешка.
    Колата беше ударила биели, стартера ми беше заминал и куп други поразии и майсторите сигурно като са я правили, най-вероятно или не са закачили буксата, или са разбутали масите, или са пробвали нещо и е записала грешка.....ще видя, да проверя първо по купето както казаха колегите, за хлабави маси и тогава с диагностика ще се чисти грешката. Дано се оправя, че ме дразни като свети нещо по компютъра....



  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Каквато и да е била причината грешката ще стои докато не се изтрие със софтуер....важно е да се отстрани първопричкината за нея иначе пак ще запише грешка.
    Това май не е съвсем баш така......на старите не знам как е, но на фейсовете лампата гасне със сигурност сама, при отстраняване на проблема....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •