Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 124

Thread: Проблем с чисто нов термостат Беар

  1. #91
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Пичове целта на темата беше как да се реши определен проблем,а не да се превръща на лаладжийница.Имам нужда от компетенцията на хора които карат коли,а не от дървени философи,които дават акъли с уравнения или тем подобни.Те инжинерите в жабария,не знаят толкова за термостатите колкото някои хора тука.
    Когато питаш нещо, пък не разбираш отговоритe, твърде вероятно проблемът да е в собствената ти некомпетентност.

    Поради това вместо да раздаваш неоснователни квалификации на тези, които се опитват да изяснят нещата, просто прояви малко уважение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #92
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато питаш нещо, пък не разбираш отговоритe, твърде вероятно проблемът да е в собствената ти некомпетентност.

    Поради това вместо да раздаваш неоснователни квалификации на тези, които се опитват да изяснят нещата, просто прояви малко уважение.

    Квалификациите са си много основателни,темата не е кой е по-по-най като детското предаване на бате енчо,а това че с чисто нов термостат който започва да отваря на 88 градуса,двигатела не държи 90 градуса.Има два вариянта: Или тия дараци са си така,или му трябва кора.По хубаво е човек ако няма какво да каже просто да си замалчи от колкото да се излага,или ако се изложи,да не продължава да се излага.То тука изчетох едни уравнения,едни мега простотии от сорта че двигатела с кора се охлаждал много повече от колкото без,ако на това му викаш компетенции аз ще стана трамвай и ще почна да возя хората без пари.И незнам как прецени че съм некометентен.Не казвам че съм,иначе нямаше да питам,а щях да си реша проблема директно.Истината е че всеки поназнайва по нещо и целта на тия форуми е да споделат тия неща.Но хубаво е човек преди да каже нещо да преброи до 10.

  3. #93
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато питаш нещо, пък не разбираш отговоритe, твърде вероятно проблемът да е в собствената ти некомпетентност.

    Поради това вместо да раздаваш неоснователни квалификации на тези, които се опитват да изяснят нещата, просто прояви малко уважение.
    Подкрепям
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  4. #94
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Квалификациите са си много основателни,темата не е кой е по-по-най като детското предаване на бате енчо,а това че с чисто нов термостат който започва да отваря на 88 градуса,двигатела не държи 90 градуса.Има два вариянта: Или тия дараци са си така,или му трябва кора.По хубаво е човек ако няма какво да каже просто да си замалчи от колкото да се излага,или ако се изложи,да не продължава да се излага.То тука изчетох едни уравнения,едни мега простотии от сорта че двигатела с кора се охлаждал много повече от колкото без,ако на това му викаш компетенции аз ще стана трамвай и ще почна да возя хората без пари.И незнам как прецени че съм некометентен.Не казвам че съм,иначе нямаше да питам,а щях да си реша проблема директно.Истината е че всеки поназнайва по нещо и целта на тия форуми е да споделат тия неща.Но хубаво е човек преди да каже нещо да преброи до 10.
    Ми да беше преброил до 10 преди да напишеш онзи пост в който изрази "благодарността" си към всички онези, които се включиха в дискусията по твоя проблем.

    Извинявай за това, че писах в темата ти.
    Обещавам, че това повече няма да се повтори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #95
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ша знайш на някои въпроси само екото има отговор и то бърз.Пък и досега не ме подвел.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #96
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ми да беше преброил до 10 преди да напишеш онзи пост в който изрази "благодарността" си към всички онези, които се включиха в дискусията по твоя проблем.

    Извинявай за това, че писах в темата ти.
    Обещавам, че това повече няма да се повтори.

    Колега,разбрал си ме погрешно.Благодарско на хората които са писали по моя проблем на теб също.Мисълта ми беше да не я докарваме до там че да стане един безмислен спор.Идеята беше да се открие истината,за мен е кора,за теб е нещо друго.Ще се разбере когато сложа кората.Сега нямам възможност да слагам кора,но когато сложа,ще напиша дали съм збъркал или правилно съм преценил.Респект към всички колеги и се извинявам ако съм обидил някого.

  7. #97
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колега,разбрал си ме погрешно.Благодарско на хората които са писали по моя проблем на теб също.Мисълта ми беше да не я докарваме до там че да стане един безмислен спор.Идеята беше да се открие истината,за мен е кора,за теб е нещо друго.Ще се разбере когато сложа кората.Сега нямам възможност да слагам кора,но когато сложа,ще напиша дали съм збъркал или правилно съм преценил.Респект към всички колеги и се извинявам ако съм обидил някого.
    Както и в много други теми, така и в тази възникна спор, но ако се вгледаш внимателно в него, ще видиш, че той е полезен за всички. А иначе винаги един спор може да бъде разглеждан и като пишкомерене, но аз лично предпочитам другата гледна точка.

    Споренето, разбира се, често пъти е досадно за питащия, защото той не иска сложни теории а простичко и бързо решение на проблема си. Но това е форум с всичките му плюсове и минуси.
    Толерантността и уважението обаче са от огромно значение за всички.

    Било, какво било.



    По повод твоя проблем....

    Аз също нямам кора, но и нямам проблеми с бързото загряване и относително точното подържане на работната температура.
    Last edited by ecotronic; 17-01-2015 at 21:03.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #98
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Както и в много други теми, така и в тази възникна спор, но ако се вгледаш внимателно в него, ще видиш, че той е полезен за всички. А иначе винаги един спор може да бъде разглеждан и като пишкомерене, но аз лично предпочитам другата гледна точка.

    Споренето, разбира се, често пъти е досадно за питащия, защото той не иска сложни теории а простичко и бързо решение на проблема си. Но това е форум с всичките му плюсове и минуси.
    Толерантността и уважението обаче са от огромно значение за всички.

    Било, какво било.



    По повод твоя проблем....

    Аз също нямам кора, но и нямам проблеми с бързото загряване и относително точното подържане на работната температура.

    Гледам че караш 2.0 ТС,което си е по високо експлотационен двигател и едвали и дори -15 може да го мръдне от 90 градуса,па било то и без кора.А как да си обясна факта че при 7,8,9 градуса на вън стрелката кове на 90 градуса,но паднат ли температурите се мести между 80 и 90 градуса,освен с това че в момент на отваряне на термостата,когато антифриза започне да охлажда двигатела,то в същия момент го удря и големия студен вятър от долу и охлаждането в този момет става повече от необходимото.Понеже пък пак на -15,ако работи на място колата, стрелката не мърда от 90 градуса.Иначе пък забелязвам че винаги бързо загрява,без значение колко е студено на вън.За 5-6 минути и стрелката е на 90 градуса.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-01-2015 at 21:41.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #99
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Не е заради студения вятър, който удря мотора без кора а голямото охлаждане в движение идва челния радиатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #100

    Default

    Когато термостата отвори от големия челен радиатор духа приятно топло.

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Като големи физици трябва да сте наясно, че топлоотдаването зависи от площта.
    Едно е да се мъкнеш в града с 30 без кора и да казваш, че нямаш проблем друго е да хвърчиш със 140.
    Според вас излиза, че под колата няма въздушен поток, защо ли слагат на колите спойлери да ги натискат надолу при високи скорости?
    Last edited by lordliness; 17-01-2015 at 22:21.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #101
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Когато термостата отвори от големия челен радиатор духа приятно топло.

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Като големи физици трябва да сте наясно, че топлоотдаването зависи от площта.
    Едно е да се мъкнеш в града с 30 без кора и да казваш, че нямаш проблем друго е да хвърчиш със 140.

    Точно това искам и да обесня и аз,имах такъв проблем с една бима,в града държи 95 градуса(работната температура на BMW)извън като фърча със 140 пада до 70.Нямам спомени дали е имала кора,но знам че слагах един картон отпред на решетката,и тогава винаги си държеше 95 градуса.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #102

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Гледам че караш 2.0 ТС,което си е по високо експлотационен двигател и едвали и дори -15 може да го мръдне от 90 градуса,па било то и без кора.
    Аз карам 1.6 без кора. От 90 не мърда независимо от скоростта и външната темп. Ако отваря напълно на 88, то със спадането на температурата пропорционално се затваря, няма как да щъка до 60-70 или не знам си колко.



  13. #103

    Default

    А радиатора има кожух отзад. ако схващате.
    Днес на магистралата не стигна заветните 90 при минус 4. Ама какво от това, много важно.
    Last edited by lordliness; 17-01-2015 at 22:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #104
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Аз карам 1.6 без кора. От 90 не мърда независимо от скоростта и външната темп. Ако отваря напълно на 88, то със спадането на температурата пропорционално се затваря, няма как да щъка до 60-70 или не знам си колко.

    Ти недей вярвай на стрелките,мого пъти показват каквото си поискат.Това че ти показва 90,не е гаранция че в определени моменти не пада до 80 или 78 градуса.На А3-ката се уверявах само по климатроника като го чукна на 49-ти канал.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #105
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Аз карам 1.6 без кора. От 90 не мърда независимо от скоростта и външната темп. Ако отваря напълно на 88, то със спадането на температурата пропорционално се затваря, няма как да щъка до 60-70 или не знам си колко.
    Щъка щъка, не е задължително да кове 90 градуса при всякакви условия.Кофти е ако едвам стига чертичката между 50 и 90 или не се спира на чертичката между 90 и 130.Скалата на уреда е нелинейна.туй че е 1-2 мм преди 90 или след това не проблем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •