Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124

Thread: Проблем с чисто нов термостат Беар

  1. #31
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колега от какъв матерял е кората която си си взел?Абе ще я видиме мойта какво ще направи.Вчера смених въздушния филтър, взех от евтинджоса 17 кинта на wix.Ако ги вдигне значи двигатела е добре.
    Неква пластмаса е, ма тя и оригиналната е пластмасова, но има подлепено едно като термогума отвътре за разлика от тези, ма и цената и по спомен е над 250 кинта. Тези си вършат достатъчно добра работа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #32
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Не знам за коя кола говориш

    1.8 TS 140 Коня 2002 г.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 11-01-2015 at 11:16.

  3. #33
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам да има студени или топли термостати за един и същи модел на АР. Иначе има разлика в температурите на термостатите при различни модели.
    За други марки и модели има.
    Странното е че в документацията (E-learn) за даден модел е посочена температура на отваряне 81 - 85 а реално термостатите са на 88.
    Значи все пак има нещо странно в цялата работа щом в (E-learn) пише че отваря на 81 градуса!
    Значи или или има нещо вярно, или (E-learn) си е чист Shit
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  4. #34
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Значи все пак има нещо странно в цялата работа щом в (E-learn) пише че отваря на 81 градуса!
    Значи или или има нещо вярно, или (E-learn) си е чист Shit

    81 градуса е работната температура на двигатела,това пише в E-learn. А не кога отваря термостата.Странното в цялата работа е че оригиналния термостат по каталог го дават да почва да отваря на 88 гр. , тоест на 92-3 гр. е напълно отворил.Тоест работната температура на двигатела трябва да е 90 гр .Кой знае жабара който е писал E-learn-a на колко шишета дърто сицилянско вино е бил
    Last edited by tonov; 13-01-2015 at 00:49.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post

    81 градуса е работната температура на двигатела,това пише в E-learn. А не кога отваря термостата.Странното в цялата работа е че оригиналния термостат по каталог го дават да почва да отваря на 88 гр. , тоест на 92-3 гр. е напълно отворил.Тоест работната температура на двигатела трябва да е 90 гр .Кой знае жабара който е писал E-learn-a на колко шишета дърво сицилянско вино е бил
    За работната температура не знам, къде пише, но за 1,9 jtd (8V) за термостата пише:

    Thermostat
    Mounted on the rear of the cylinder head, its function is to keep the engine at the optimum temperature:

    at a temperature of < 80 ± 2° C the (closed) thermostatic valve directs the coolant directly to the pump
    at a temperature of > 80 ± 2° C the (open) thermostatic valve directs the coolant to the radiator.


    Макар и с някои грешки и неточности E-Learn си остава най-доброто, което може да се намери като документация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Моята е без и преди седмица смених термостата, държи си 88градуса и градско и извън градко.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #37
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Няма такова нещо.
    Тва е бг мит.

    За тази кола , Бер правят един термос и той е с обозначение 88, няма летен, няма зимен.

    Когато някой ми даде каталожен номер на "летен" , "За Италия" термостат, с удоволствие ще му се извиня.
    От няколко години съм във форума и така и не разбрах как да качвам снимки в постовете си!
    Сега ако някой ме светне, ще кача каталожните номера на такъв който го дават да отваря на 80 и такъв на 88!
    Не държа никой да ми се извинява, защото целта тук не е да си мерим пишките а да стигнем до истината, да сме си полезни и да си помагаме
    В крайна сметка, две, три и повече глави мислят по-добре от една
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  8. #38
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    От няколко години съм във форума и така и не разбрах как да качвам снимки в постовете си!
    Сега ако някой ме светне, ще кача каталожните номера на такъв който го дават да отваря на 80 и такъв на 88!
    Не държа никой да ми се извинява, защото целта тук не е да си мерим пишките а да стигнем до истината, да сме си полезни и да си помагаме
    В крайна сметка, две, три и повече глави мислят по-добре от една

    Аз лично съм виждал за бившата ми А3-ка термостат който отваря на 78, и такъв който отваря на 88 градуса.Само че на две различни марки.

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Прави ми впечатление, че някои от немските марки и модели имат по 2 разновидности за термостат. Но те немците са си и по-педантични хора

    ---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    От няколко години съм във форума и така и не разбрах как да качвам снимки в постовете си!
    Сега ако някой ме светне, ще кача каталожните номера на такъв който го дават да отваря на 80 и такъв на 88!
    Не държа никой да ми се извинява, защото целта тук не е да си мерим пишките а да стигнем до истината, да сме си полезни и да си помагаме
    В крайна сметка, две, три и повече глави мислят по-добре от една
    Качи снимките тук и после постни URL - то им, като линк към картинка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    От няколко години съм във форума и така и не разбрах как да качвам снимки в постовете си!
    Сега ако някой ме светне, ще кача каталожните номера на такъв който го дават да отваря на 80 и такъв на 88!
    Не държа никой да ми се извинява, защото целта тук не е да си мерим пишките а да стигнем до истината, да сме си полезни и да си помагаме
    В крайна сметка, две, три и повече глави мислят по-добре от една
    Не ми трябват снимки, напиши каталожните номера с текст/цифри.

  11. #41
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Не ми трябват снимки, напиши каталожните номера с текст/цифри.
    Вярно е че са на различни производители, но в крайна сметка ето че има!
    Нищо де, ето ти снимки с номера


    Last edited by ivomanev; 17-01-2015 at 14:16.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  12. #42
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    На 1вата снимка термостата не е за 156! и е на 80гр. заради мотора - ТД.



    Та пак искам каталожен номер на термостат за 147/156 бензинова или дизелова на различни температури.
    Last edited by emzo; 14-01-2015 at 14:09.

  13. #43
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Пичове проблема е решен.Казах ви че на Алф му трябва кора.

  14. #44
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Пичове проблема е решен.Казах ви че на Алф му трябва кора.
    Каква си взе?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #45
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Още не съм, днес беше по топло и закова на 90 градуса.Явно Алф като го удари студа,не може да подържа 90 градуса без кора . А вървя ли с 10w 60, което ще рече двигател с висок температурен диапазон.10w 40 го прави на вода, смятай.Другия чалъм който му открих,е врътката топло студено,като е на топло(без включено парно) влиза топъл въздух и стрелката на температурата кове малко преди 90, като е на студено влиза студен въздух и стрелката кове точно на 90.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •