Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124

Thread: Проблем с чисто нов термостат Беар

  1. #16
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Днеска бях при жабара,тоя термостат и по каталог и на корпуса го дават че отваря на 88 градуса.Понеже проблема е само когато колата е в движение,обяснявам си го по следния начин:Че термостата отваря на 88, започва да се охлажда двигатела, обаче поради липсата на кора двигатела започва да се охлажда допълнително и температурата нито може да достигне 90 градуса,ами на всичкото отгоре и прекалено много се охлажда . Друго логично обяснение нямам . Някой имали идея колко пари вървят тия кори.

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Днеска бях при жабара,тоя термостат и по каталог и на корпуса го дават че отваря на 88 градуса.Понеже проблема е само когато колата е в движение,обяснявам си го по следния начин:Че термостата отваря на 88, започва да се охлажда двигатела, обаче поради липсата на кора двигатела започва да се охлажда допълнително и температурата нито може да достигне 90 градуса,ами на всичкото отгоре и прекалено много се охлажда . Друго логично обяснение нямам . Някой имали идея колко пари вървят тия кори.
    http://www.avtokori.bg/Kora-pod-dvig...03_p138m7.html
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Днеска бях при жабара,тоя термостат и по каталог и на корпуса го дават че отваря на 88 градуса.Понеже проблема е само когато колата е в движение,обяснявам си го по следния начин:Че термостата отваря на 88, започва да се охлажда двигатела, обаче поради липсата на кора двигатела започва да се охлажда допълнително и температурата нито може да достигне 90 градуса,ами на всичкото отгоре и прекалено много се охлажда . Друго логично обяснение нямам . Някой имали идея колко пари вървят тия кори.

    Дали отваря напълно на 88гр. или започва да отваря на 88гр. не знам, ама кората НЯМА да ти реши проблема.

    При отрицателни температури - мотори 1.9 8v и 1.9 16v - изстиват.Т'ва е положението.

    И друго, това че сега срелката ти стига средата, не означава, че си достигнал 90гр и че термостата ти е отворил.

    При отрицателни температури иска много ръчкане, за да отвори термостата.

    Изчакай да стане 2+ градуса и нещата ще се оправят.

  4. #19
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Дали отваря напълно на 88гр. или започва да отваря на 88гр. не знам, ама кората НЯМА да ти реши проблема.

    При отрицателни температури - мотори 1.9 8v и 1.9 16v - изстиват.Т'ва е положението.

    И друго, това че сега срелката ти стига средата, не означава, че си достигнал 90гр и че термостата ти е отворил.

    При отрицателни температури иска много ръчкане, за да отвори термостата.

    Изчакай да стане 2+ градуса и нещата ще се оправят.
    Колега закачихме колата на диагностика,на място всичко е наред, температурата варира между 86 и 93 градуса. В движение между 78 и 88. Факт е че автомобила в движение изтива повече от необходимото. Вчера беше 5-6 градуса в Плевен положението е същото.За пореден път се убеждам че няма никакъв смисъл от взимането на оригиналните части,същото качество са като евтинити китайски. Даже и по зле.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Системата е инертна и при големи въздействия, каквото е това на охлаждането от радиатора в движение е нормално да се получават такива отклонения. Когато отчиташ 80 гр. това не e заради това, че термостатът стои отворен в този момент.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    ...В движение между 78 и 88. Факт е че автомобила в движение изтива повече от необходимото. Вчера беше 5-6 градуса в Плевен положението е същото...
    Ако това го прави в движение с една и съща постоянна скорост, то ония от които купуваш термостата явно имат дефектна партида, или датчика се ебава.
    Може ли да премериш температурата на изходящия въздух от парното, когато го сложиш на макс?
    Да видиш дали и то ще се отклонява с такава температура, спрямо температурата на антифриза.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Аз за десетина км едвам отлепвам стрелката мялко над 50, но на 4-5 мин. вече духа топло доволно. Откакто са хванали студовете 90 градуса съм стигал 2 или 3 пъти, но си ми е тотло винаги вътре.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако това го прави в движение с една и съща постоянна скорост, то ония от които купуваш термостата явно имат дефектна партида, или датчика се ебава.
    Може ли да премериш температурата на изходящия въздух от парното, когато го сложиш на макс?
    Да видиш дали и то ще се отклонява с такава температура, спрямо температурата на антифриза.

    Датчика уж е добре,на място включва и изключва вентилатора на време.Другото което ми е минавало през акъла е дали не включва вентилатора в движение+студения вятър и от там да прави белята.В интерес на истината при жабара по фабрични данни дава за тая алфа работна температура на този двигател между 81-85 градуса. Лично го видях в компютара.Нещо хич не ми се връзват нещата.Четох в един холандски форум и други хора със същия проблем, а алфата я вкарах от Холандия.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Датчика уж е добре,на място включва и изключва вентилатора на време.Другото което ми е минавало през акъла е дали не включва вентилатора в движение+студения вятър и от там да прави белята.В интерес на истината при жабара по фабрични данни дава за тая алфа работна температура на този двигател между 81-85 градуса. Лично го видях в компютара.Нещо хич не ми се връзват нещата.Четох в един холандски форум и други хора със същия проблем, а алфата я вкарах от Холандия.
    Ако означената на термостата температура от 88 гр е тази при която той е напълно отворил а не тази при която започва да отваря, то няма непременно противоречие с това, което си видял на онзи компютър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Дали отваря напълно на 88гр. или започва да отваря на 88гр. не знам, ама кората НЯМА да ти реши проблема.

    При отрицателни температури - мотори 1.9 8v и 1.9 16v - изстиват.Т'ва е положението.

    И друго, това че сега срелката ти стига средата, не означава, че си достигнал 90гр и че термостата ти е отворил.

    При отрицателни температури иска много ръчкане, за да отвори термостата.

    Изчакай да стане 2+ градуса и нещата ще се оправят.
    Той кара бензин брее
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #26
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако означената на термостата температура от 88 гр е тази при която той е напълно отворил а не тази при която започва да отваря, то няма непременно противоречие с това, което си видял на онзи компютър.

    Със сигурност на 88 започва леко да отваря, щом на място достига 93 градуса .За мен алф без кора не може да загрее в движение до 90 градуса, ако ще и въобще без термостат да го караш . Мисля да си търся от някоя морга една кора.Пичове някой тествал ли е въпросния алф да ли си дига макса по каталог, мисля, че 208 км/ч беше.Другата седмица съм по немските аутобани и мисля да го тествам.

  12. #27
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    За TS силно непрепоръчително,за да няма после една биела излезе да види кой дава толкова зор.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Със сигурност на 88 започва леко да отваря, щом на място достига 93 градуса .За мен алф без кора не може да загрее в движение до 90 градуса, ако ще и въобще без термостат да го караш . Мисля да си търся от някоя морга една кора.Пичове някой тествал ли е въпросния алф да ли си дига макса по каталог, мисля, че 208 км/ч беше.Другата седмица съм по немските аутобани и мисля да го тествам.
    Може може, виж по сайтовете има алуминиеви кори по около 100 лв май.http://store.emk-33.com/category/278...assID=5&page=3
    Не знам за коя кола говориш моята е вдигала малко над 210 повече не посмях пък и не мисля че е здравословно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Със сигурност на 88 започва леко да отваря, щом на място достига 93 градуса .За мен алф без кора не може да загрее в движение до 90 градуса, ако ще и въобще без термостат да го караш . Мисля да си търся от някоя морга една кора.Пичове някой тествал ли е въпросния алф да ли си дига макса по каталог, мисля, че 208 км/ч беше.Другата седмица съм по немските аутобани и мисля да го тествам.
    От морга здрава кора едва ли ще намериш. Аз си взех от сайта, дето съм ти го постнал по-горе, че "старата" я срещнах с един бордюр и ме домързя да я лепя. Имат и безплатна доставка.
    Дизелякът е бягал на 210, но за твойта не знам как ще и се отрази упражнението.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    От морга здрава кора едва ли ще намериш. Аз си взех от сайта, дето съм ти го постнал по-горе, че "старата" я срещнах с един бордюр и ме домързя да я лепя. Имат и безплатна доставка.
    Дизелякът е бягал на 210, но за твойта не знам как ще и се отрази упражнението.
    Колега от какъв матерял е кората която си си взел?Абе ще я видиме мойта какво ще направи.Вчера смених въздушния филтър, взех от евтинджоса 17 кинта на wix.Ако ги вдигне значи двигатела е добре.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •