Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Странно присвирване след смяната на съединителя!

  1. #1

    Default Странно присвирване след смяната на съединителя!

    Значи колеги, когато ми смениха съединителя, 1 седмица всичко си беше перфектно, но след това започна някакво леко присвирване да се чува когато съединителя не е натиснат и съединителя с втвърди леко (не остана мек както когато го сложиха). Но забелязах че педала има лек луфт преди да започне да освобождава когато го натисна и когато сложа кракът си да обера луфта присвирването спира! Утре мисля да направя клипче, за да видите точно какво искам да кажа ако някой не ме е разбрал сега! Колата е от подписа ми!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  2. #2
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Колега,каква марка е съеденителя? Но така както си описал проблема според мен е аксиален лагер.
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  3. #3

    Default

    Комплект на Valeo сложих (феродов, притискателен диск и аксиален лагер). Толкова ли бързо да започне да сдава багажа тоз лагер ?

    PS: Да добавя още едно нещо, когато сваляхме кутият тая помпа където седи отгоре на нея (долна ли се води незнам) и беше скъсано маншончето и майстора каза, че нещо опускала, но не било проблем! Може ли да е от нея ?
    Last edited by mi7aka922; 03-01-2015 at 20:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  4. #4
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Ако имаш проблем в работния цилиндър (долната помпа) педала на съеденителя в някой случай ще потъва до доло и ще си остава там .Не знам обаче дали свиренето може да дойде от там, според мен направи 1 бърз клип че да може да се види какво става точно ! Поздрави !
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  5. #5

    Default

    http://youtu.be/w545Rpf2bJA - Ето клип колеги дано се чува...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  6. #6

    Default

    Когато тръгваш свири ли. На първа и втора.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Като тръгвам не само когато съединителя не е натиснат иначе в движение на първа и втора за сега съм го чувал по нагоре вече няма как да го чуя от вятъра и щума на двигателя ( това при отворено предно стъкло) иначе при затворено не чувам нищо !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  8. #8
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Колега може да прочетеш тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63124 може и да има нещо което да ти помогне !
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  9. #9

    Default

    Моя свиреше след смяната около 500 км.градско. При потегляне. Свиреше както свири ремък. Свиреше феродото.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Моя проблем в тази тема, която е дал колегата по горе не е описан, но от касто съм сменил съединителя вече близо 3000 км съм навил, а иначе почна присвирва на около 500-600 км след смяната ! А и нясой път свиренето го няма, но повечето пъти го има
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз имах подобен проблем след смяна на лагер-помпоа и съединител. Появи се едно свирене като описаното, което спираше когато обера съвсем леко педала на съединителя. Свиренето не се чуваше в купето а само когато минавам покрай някоя стена или паркирани коли. Така карах около 20к км. После скоростната кутия нещо взе да прави чакмаци и реших да я сменя. Купих кутия втора ръка и я смених. Новата кутия имаше странен шум като от лагери. Принудих се да сменя лагери на кутията и отново смених лагер помпата точно заради свиренето. Причината за шума на кутията която бях купи и преди това на лагер-помпата се оказа проблем в лягането на лагер-помпата към корпуса на кутията. Проблема е следният лагер-помпата беше някаква известна немска марка а не от италианските макар и хубава марка новата помпа е малко по "дебела". При стягане с двете болтчета задницата на помпата опира в корпуса на кутията (имаше един или два издатъка) и застава на криво. Оказа се че на кутията която бях взел тези чопове да ги нарека са малко по изпъкнали и лагер-помпата пора в тях и се изкривява. Това всъщност е бил и проблема с новата ми кутия лагера е застанал изкривен и е ромолял а лагерите на кутията си бяха читави.
    И така при монтажа майстора забеляза проблема даже ми го показа, което го забави малко и след запиляване на въпросните чопчета помпата си легна идеално и застана направо , след това въпросният шум изчезна.
    После на свалена скоростна кутия пробвах да монтирам старата помпа и пак опираше във въпросните чопчета но се закривяваше съвсем леко за това от самото начало новият лагер е свирил.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12

    Default

    Във вторник ще се видя с майстора, който ми слага съединителя и ще видим той какво ще каже по въпроса, че едно приятелче каза че може някоя от помпите да не връща хубаво и да присвирва лагера !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    ако някоя от помпите е сдала багажа при натиснат съединител няма да отделя добре, при което може да почне да мирише при по дълго натиснат педал. Свиренето е най вероятно неправелън монтаж или по точно казано да се е разхлабило нещо

  14. #14

    Default

    Мисълта ми беше че някоя от помпите може да е тръгнала да сдава багажа, но още да функционира някак си, защото преди да сминя съединителя нямах такова свирукане, но пък когато е по сухо времето като натиснех съединителя скърцаше понякога при самото натискане !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  15. #15

    Default

    Смених долната помпа първите 50-60км. пак имаше леко присвирване, но значително по тихичко от преди това, и след 100-ния километър присвирването изчезна. Вече съм направил около 200км. с новата помпа и даже педала е по-мек в сравнение със старата и засега го няма присвирването. Не направих снимки на старата да видите в какво окаяно състояние беше!!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •