Results 1 to 6 of 6

Thread: Съвет относно замръзване и запалване

  1. #1
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default Съвет относно замръзване и запалване

    Здравейте колеги за много години. Реших да споделя мойта неволя относно сутришното запалване след нова година та
    Тръгнахме с мойта приятелка към Пампорово да празнуваме с компания нова година всичко точно качих ме се горе на 30 събрахме се напихме се и на 31 сутринта към 11 да запаля да поработи колата и от тук тръгнаха проблемите беше -17 потгрях 4 5 пъти и тръгвам да паля и не искаше просто си въртеше свободно. от тук реших че нафтата във филтера е замръзнала (уж сипах на ОМВ мах молшън) и се качих обратно за топла вода 4 литра полях го завих го да се получи запарване и след малко пак опитах този път почна да тресе двигателя обаче пак не запали и от въртене падна акумулатора понеже нямаше кой да ми даде ток(компанията вече бяха доста пили) и го оставих за 1ви дойде първи към 2 някаде слезнах с 1 колега да ми дава ток да я мъча да пали че трябваше да си ходим и този път налях 5 шишета по 2 литра гореща вода и полях филтера запарих го и почна въртене и след 1 час даване на ток и въртене запали. Дано съм бил полезен Забравих да спомена алфа 146 1.9жтд

  2. #2
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Проблема не ти е във филтъра, а в бензиностанцията и прехваления max-motion!
    Направи си експеримент и мини през всички по-големи бензиностанции и си сипи в шишета по 500мл. или 1л. и ги сложи вечерта във фризера и на сутринта ще останеш очарован, и най-вече ще те хване яд за какво си даваш парите за прехвалени горива!
    EKO е нашата бензиностанция!!!
    Аз откакто зареждам там, едно че ми падна разхода и друго че замръзнали проблеми нямам!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #3
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Проблема не ти е във филтъра, а в бензиностанцията и прехваления max-motion!
    Направи си експеримент и мини през всички по-големи бензиностанции и си сипи в шишета по 500мл. или 1л. и ги сложи вечерта във фризера и на сутринта ще останеш очарован, и най-вече ще те хване яд за какво си даваш парите за прехвалени горива!
    EKO е нашата бензиностанция!!!
    Аз откакто зареждам там, едно че ми падна разхода и друго че замръзнали проблеми нямам!

    Благодаря колега иначе и аз само на еко сипвам ама нали уж го дават
    до -30 но както казваш само го хвалят напразно

  4. #4
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Благодаря колега иначе и аз само на еко сипвам ама нали уж го дават
    до -30 но както казваш само го хвалят напразно
    В теста с фризера, нафтата на ЕКО се представя най-добре, но фризера не стига до -30 и в крайна сметка явно и тя замръзва и тогава ебем ти и горивата наливаме в мила родино!
    В такъв случай смени си горивния филтър ако не си го направил вече и му купи шапка и ръкавици!
    Last edited by ivomanev; 04-01-2015 at 04:02.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Проблема не ти е във филтъра, а в бензиностанцията и прехваления max-motion!
    Направи си експеримент и мини през всички по-големи бензиностанции и си сипи в шишета по 500мл. или 1л. и ги сложи вечерта във фризера и на сутринта ще останеш очарован, и най-вече ще те хване яд за какво си даваш парите за прехвалени горива!
    EKO е нашата бензиностанция!!!
    Аз откакто зареждам там, едно че ми падна разхода и друго че замръзнали проблеми нямам!
    Абе, адаш, да ти кажа, по едно време при Румен имаше няколко "печки" дето бяха заредили корабна нафта от ЕКО баш и голяма част отидоха на нови дюзи...Така че няма гаранция
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Чистенето на цедката в резервоара не го подценяваите.....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •