Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Нормална работна температура на двигателя при 156 ТС

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Щом я няма питата на катализатора едва ли ще искат изобщо да го вземат. Иначе резонатор можеш да намериш от 30 до 200 лв Аз си сложих за 35 лв от ем-комплект и звука е много приятен. Леко резлив на 3000 оборота, но е хубав. Не е силен.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колко горе долу е нормалната цена за подобна услуга, ако оставя старото гърне с катализатора в сервиза?
    Ми около 30-40лв е гърнето и да ти вземат 20лв за труд и си готов Отделно ако катализатора ти е цял вече може да ти го откупят и може да ти излезе безплатно всичко
    Но най-важното не отлагай тази интервенция!
    Last edited by Jivko7777; 18-07-2010 at 23:36.
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by blank_jack View Post
    Хммм..обикновено си кове на около 78-81 градуса, но при по-интензивно каране и малко повече шпорене стига 90 градуса при което явно машинката си знае работата и веднага сваля температурата... иначе за 5 километра извънградско някаде и си достига към 75 градуса...
    и при мен а абсолютно същото.. толкова много мнения прочетох че не разбрах дали това е нормално? Интересува ме още: Нали работата на термостата е при определена температура да отваря големия кръг? Ако температурата ми е винаги по ниска, то защо термостата да не работи? Предполагам че дори да е винаги отворен, то колата пак би достигнала 90 градуса, сега ядко ги достига и веднага ги сваля... не разбирам защо да е термостат?

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    Интересува ме още: Нали работата на термостата е при определена температура да отваря големия кръг? Ако температурата ми е винаги по ниска, то защо термостата да не работи?
    Защото след като запалиш двг, и след 10-15 мин няма как темп да ти е по ниска, независимо дали ти работи или не термост......разбира се това не значи че терм не работи за да не отвори, ако приемем че си на някоя магистрала в Антарктида при -40 градуса и лежерно каране......
    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    Предполагам че дори да е винаги отворен, то колата пак би достигнала 90 градуса, сега ядко ги достига и веднага ги сваля... не разбирам защо да е термостат?
    Извън града ги сваля доста бързо, екуто пуска по богата смес, мислейки си че двг е студен.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35

    Default

    ФЕРАРИСТ, значи на 100% проблема е в термостата и трябва да го сменям така ли?

  6. #36

    Default

    Ако извънградско не ти вдига 80-90 градуса(в зависимост колко точно отчита датчика на таблото) е добре да си смениш термост......лично аз мисля сега да си бодна един от рено 5, макар че и двата ми са ОК, но 60 кинта за терм няма да дам като ми се наложи - от рено бил 10-15 лв....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37

    Default

    да толкова е, а от къде да знам тон1о ли ми отчита датчика

  8. #38

    Default

    [QUOTE=ФЕРАРИСТ;739253]Защото след като запалиш двг, и след 10-15 мин няма как темп да ти е по ниска, независимо дали ти работи или не термост......разбира се това не значи че терм не работи за да не отвори, ако приемем че си на някоя магистрала в Антарктида при -40 градуса и лежерно каране......

    От това нищо не разбрах. Може и да съм твърдоглав, но ако при неработещ термостат, (което би трябвало да означава отворен или затворен) колата си работи на 75 градуса и е възможно за малко да достигне 90 след което отново пада на 75 ( според мен това става заради отваряне на големия кръг - но дори да не е така) как може тази ниска температура да се дължи на термостата не разбирам? Ако е висока е ясно но при ниска????????

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Много просто. Термостата отваря прекалено рано.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40

    Default

    да ясно или е винаги отворен, но тогава колата няма ли да стигне все някога висока температура ? май го разбрах вече но ме съмнява че може да има проблем и на друго място...

  11. #41
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    колеги имам един въпрос нормално ли е да достига за има няма 10 километра температура от нат 90 при условие че навън е около 6 градуса и то извън гратско,а и термостата е сменен преди 1 година
    Last edited by totii; 10-10-2011 at 23:04.
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От над 90 не. Виж дали радиатора е горещ при тази температура на таблото. Ако е студен, обезвъздуши. Ако пак е студен, термостата който си сложил е дефектен. Ако е горещ имаш проблем!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43

    Default

    Или имаш редкия късмет да не ти отваря добре стата......тва е към графата "дефектен" но уж рядко се случвало точно тва.......макар че е много кофти да се усетиш точно това изключение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    благодаря ви колеги
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •