Results 1 to 6 of 6

Thread: смяна на преден лагер главина

  1. #1
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default смяна на преден лагер главина

    Колега днес закачих един бордюр дясна предна гума и огънах джантата и се е счупил и лагера.Колата не дърпа (сложих зимния комплект джанти и гуми) но лагера издава страшни звуци. Моргите са вече затворени и ми остава само варианта с нов лагер, но дали е само лагера или да очаквам и крив шенкел. Лагера как ислиза от фланеца с 5 те отвора за джантата? С преса или може и в къщи да се справя? Спешно е че колата ми трябва вдруги ден.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Хубавите (разбирай скъпите) лагери вървят комплект с главината и болтовете. Ако купиш само лагер, ще ти трябва преса. Вариантът с чука е силно непрепоръчителен. Самото избиване на главината от стария лагер също е зор.

    Внимавай да не счупиш датчика за АБС-а.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Е във форума е пълно с коли на части, потърси някой колега, куриерите още работят .
    156 Sportwagon 02'

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Доколкото разбрах лагера е с монтиран фланец с 4 отвора, мен ме притеснява фланеца с шлиците как е монтиран, трябва ли ми преса и за него? лагера как влиза в шенкела плътно (с помоща на преса) или свободно?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    От шенкела излиза сравнително лесно. Новия си го прикарваш с последователното навиване на болтовете. Полуоската излиза без преса, но ще ти трябва специален камък да отвиеш контрагайката.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Благодаря, тонов но явно има и изкривяване на шенкела ,колата не дърпа но дясното колело е по-затворено от лявото и кормилото не стои в средно положение.Отказах се от нов лагер в понеделник от моргата ще взема друг шенкел и ще го сменям така,иначе камък имам от 145цата.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •