Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Проблем с горене на масло на Alfa 147

  1. #1
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default Проблем с горене на масло на Alfa 147

    Здравейте на всички от няколко месеца имам проблем с маслото на колата преди да питам каквото и да е моля да ме извините ако се изразявам некомпетентно тъй като почти нищо неразбирам от коли.
    Накратко имах голямо губене на антифриз оказа се че проблема беше изкривена глава на блока (не съм сигурен дали бъркам понятията) както и да е оправиха колата и проблема с антифриза е решен след този ремонт обаче колата започна да губи стршно много масло на 900 000 километра губи около 600 700 грама масло (преди това никога не е имала проблеми с маслото) След въпросния ремонт за който споменах смених цялото масло на колата с наливно масло на БМВ 10 x 40 . Искам да ви попитам къде според вас е проблема възможно ли е това масло да не е за моята кола и затова да става така или пък другия варянт е след този ремонт да е станало нещо и това да е причината ще ви бъда много благодарен да ми дадете мнение или съвет !
    Last edited by Forza; 27-08-2014 at 19:53.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Като отвориш предния капак, някъде има табелка "only selenia" или нещо от сорта, ма не и БМВ.Гореше ми един мобил, като сложих селения спря.На първо време виж за течове на масло по двигателя, после си сложи правилното масло, после....чети тука - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86324.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    ...след този ремонт обаче колата започна да губи стршно много масло на 900 000 километра губи около 600 700 грама масло ....
    Здравей, уточни пробега за който ти гори маслото, за да няма объркване! Би било добре да уточниш и двигателя / подозирам, че е бензинов/!

    Аз съм карал със споменатото масло от теб, но на друга марка.... моето мнение е че маслото не е хубаво и не бих повторил.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Алфата е бензин 1.6 16v Twins Park, имам я от 2009 година от тогава до въпросното сменяне на масло колата се караше със Selenia Gold и докато карах колата с такова масло никога не е имала проблем или горене на масло след смяна на маслото с въпросното BMW наливно се появи проблема с горене на масло.
    Пробег: всеки ден карам колата от Бургас до Поморие и от Поморие до Бургас без почивка

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мини на масло с вискозитет 10в50 или още по-добре на 10в60.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Здравейте отново нищо неразбирам но мисля че не е проблема в маслото, заедно с един приятел го взехме неговата кола е 2006 модел и няма никакви проблеми. Мисля да сменя гумичките на клапаните ако не е от тях сигурно са сигменти до такъв извод стигнах след като прочетох темите по въпроса във форума

  7. #7
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Здрасти колега,според мен проблема ти идва от маслото почти сигурен съм.Вземи си Agip 10w40/10w60 или Selenia 20k For Alfa Romeo.Ако и тогава го гори значи трябва да сменяш гумички на клапаните или сегменти.А и ще е добре да погледнеш дали има течове на масло по двигателя може и от там да губиш масълце.Успех!
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  8. #8
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Точно това и ще направя първо ще сменя маслото после ще споделя впечатления благодаря на всички за отговорите

  9. #9
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Здравейте колеги смених най-накрая маслото със selenia gold проблема с горенето на маслото си остана около 900гр на 1000км чудя се кой път да хвана сега, чудя се да сменям гумички ли какво да правя някой ако може да ме посъветва ще съм много благодарен. Четох тук във форума да се почистят масления сепаратоp и дебитомера преди да се прибегне до смяна на гумички какво е вашето мнение благодаря предварително!

    Двигателя на колата е бензин 1,6 16v
    Last edited by Forza; 03-12-2014 at 10:25.

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Forza View Post
    Здравейте колеги смених най-накрая маслото със selenia gold проблема с горенето на маслото си остана около 900гр на 1000км чудя се кой път да хвана сега, чудя се да сменям гумички ли какво да правя някой ако може да ме посъветва ще съм много благодарен. Четох тук във форума да се почистят масления сепаратоp и дебитомера преди да се прибегне до смяна на гумички какво е вашето мнение благодаря предварително!

    Двигателя на колата е бензин 1,6 16v
    Продай я. Не си струва занимавката.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Колега , старата ми кола беше нисан и имаше същия проблем - литър масло липсваше на 1000 км. При мен беше теч от семеринга на коляновия вал. Провери там. Но това , което казваш за крива глава ме навява на мисълта , че може да е от нея . Също така добре си се насочил , може да е от сегментите , може да е и от гумичките на клапаните . Бих те посъветвал да си премериш компресията на цилиндрите, така можеш да изключиш сегментите като причина.Ако не е теч от картер,от гарнитура картер-блок, от семеринг колянов вал, от гарнитура блок- глава , от капак клапани(малко вероятно) ти остават два варианта. Единият е само гумички , шлайф на главата и гарнитура или по сигурния , който аз бих предприел е глава втора ръка , която да ревизираш , шлайфаш и пак гарнитура. Имай предвид , че ти говоря за общ случай , защото нямам никакви наблюдения за конкретния двигател. А относно маслото , някои се заблуждават ,че селения е най-добрия избор . Това е само маркетинг и реклама . Аз карам с Тотал магнатек и съм много по-доволен , двигателят ми също, съдейки по работата му.
    Успех!
    Last edited by joluesh; 03-12-2014 at 11:16.

  12. #12

    Default

    Ами ако няма износване, а само блокирал маслообиращ сегмент. Какви се получава? Има компресия в рамките на нормалното, но гори масло?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    започва да се пристрастява Forza's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Благодаря на всички за отговорите! Проблема е че всеки майстор казва сигменти но не веднъж се е случвало на приятели да им ги сменят и да не е от тях неразполагам с пари да ги дам на вятъра, а продажбата на колата не е решение защото нямам пари да доплатя а за тези пари които ще взема от алфата ще взема същия кошник че може и да е по-зле като цяло непредполагах че проблема може да е толкова сложен но явно е

  14. #14

    Default

    за да си сигурен, че няма да гори масло, сваляш главата и и правиш пълен ремонт, сменяш сегменти и като си я докарал до тук за да не я отваряш пак сменяш и биелни лагери поне. Но този ремонт си е цифра, оправдан е само ако смяташ да караш тази кола поне 7-8 години.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Проблемът не е в маслото а в двг. Някои TS си горят масло и това е. Историята познава не 1 и 2 случая, в които никакъв ремонт не помага т.е. човек просто трябва да спре в един момент да си блъска коравата глава в стената и да се оттърве от колата. Особено при сегашната цена на колата. Щом нямаш пари заменяй я за една 8 клапанова Вектра примерно и това е. Като събереш ще си купиш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •