Results 1 to 13 of 13

Thread: LED осветление багажник,интериор

  1. #1

    Default LED осветление багажник,интериор

    Здравейте,колеги!
    Някой правил ли е LED осветление в купето и багажника?
    Тоест искам да заменя старите жълти крушки с нажежаема жичка с лед-диодни.

    1)Тази от багажника я извадих-C5W е,39мм дълга,на нейно място реших да поръчам 39мм 16-лед крушка с canbus,error free.

    Да разчитам ли,че няма да даде грешка на таблото или в компютъра при закачане на диагностика?

    3)Искам да сменя и крушките горе между сенниците,в плафончето.Същия тип и размер като тази в багажника ли е?1 или 2 са?И дали се сваля лесно,плафона не съм го отварял.И тази в жабката бих сменил,нека всичко да е в крак с времето

    4)И понеже се зарибих с диодчета и имам повече свободно време-добра идея ли е да сменя и тези на страничните мигачи с лед-със кристални прозрачни мигачи къп лимитед съм,но съм със старите крушки.W5W е цокъла.Да сменя ли със жълти диоди.Какви да избирам и да не даде грешки?

    5)Решил съм да сменя и тези на фаровете за мъгла,там цокъла е H3,ще свети ли по-силно ако избера добри диодни и какви бихте ме посъветвали.Не искам и тук да дава грешки,ако някой го е правил нека ме посъветва.

    6)На габаритите преди време отворих темата,там сложих сини крушки Филипс блу вижън W5W,за да съм сигурен,че няма да има грешки и да свети бяло.Ако тук някой е пипал/сменил и не дава грешки и тук съм склонен да сменя,моля за съвет.

    7)По номерата да пипам ли осветлението и това на вратите?

    Тъй като не разбирам от авто лед осветление,искам да уточня,че е важно да не дава грешки по таблото и в компютъра за изгоряла крушка и др.,да е ефектиновно и да свети в бяло/синио и за мигачите жълто.Най-важно ми е да свети по-силно,карам я нощно време и искам да е красиво и ефективно и да е в тон в биксенона 6000к.

    Очаквам вашите мнения и съвети
    Хубава вечер на всички!

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Добре е да кажеш , колега, каква е колата. Защото и аз съм с лед осветление в салона, но и на фаровете да сложа, пак няма да ми да де грешка.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Alfa Romeo GTV 2.0 Twin Spark
    phase 2
    AR302301 155hp

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Боби го е правил има и снимки във форума
    И за какви грешки питаш ? Тая грешка къде мислиш ще се отчете ?

  5. #5

    Default

    Грешка за изгоряла крушка например-заради по-ниското потребление.Нали на някои лед им добавят съпротивления,канбуси и т.н. точно за да не отчита грешка.

    Да кажем да свети на таблото ,че крушката е изгоряла заради по-ниското потребление на ел или при свръзка с диагностичен софтуер или система да показва грешка пак поради същите причини.

    Бих се радвал Боби,да се включи!

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Грешка за изгоряла крушка например-заради по-ниското потребление.Нали на някои лед им добавят съпротивления,канбуси и т.н. точно за да не отчита грешка.

    Да кажем да свети на таблото ,че крушката е изгоряла заради по-ниското потребление на ел или при свръзка с диагностичен софтуер или система да показва грешка пак поради същите причини.

    Бих се радвал Боби,да се включи!
    На ГТВ/Спайдър никъде по таблото не отчита подобно нещо

  7. #7

    Default

    Чудесно!Коя фаза си колега?
    Питам за да знам мога ли да бъда 100% сигурен преди метода проба-грешка Къде си сложил ЛЕД ?

  8. #8

    Default

    Няма да отчита грешка.

  9. #9

    Default

    Лесно ли се сваля плафончето на фаза 2 и там колко крушки са 1 или 2 и като тази в багажника ли са C5W?За багажника харесах ЛЕД с 16 диода,5000-6500к мисля за плафона да е същия,обаче не виждам от къде се сваля...

    За габарите и халогените ще даде ли грешка при фаза 2?
    А със страничните мигачите ще има ли проблем,да се промени интервала например или да дава грешка,там едни оранжеви като портоколава кожа харесах.

    За тези за мъгла 80 вата добре ли е?Искам най-накрая тия халогени да почнат да светат не само за украса...

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Плафона има прорез от дясно (пасажера) и се вади централната част. Има и малка крушка за подсвета. Точно така двата бутона са осветени.
    За другото незнам по фаровете само препоръчаното от производител. В крака, врати, багажник и плафона слагай каквото ти харесва

  11. #11

    Default

    Много благодаря!
    Прореза го видях и преди да пиша,но има ли някаква тънкост при ваденето му?Досега не се реших да бръкна с тънка отвертка там и да натисна надолу и наляво,не знам дали е на щипки,не искам да го счупя.Лесно ли става?

    Доколкото видях снимки в интернет там има една крушка като тази в багажника и 2 крушки от двете йстрани W5W.

    За габарити взех едни с КАНБУС модул 300 лумена силни със по 10 леда с лупи всяка,само че са по-дълги от стандартната крушка W5W,тя е 2.4см а ледовете са 3.7см,ако не влезат отпред за габарити мисля да ги сложа на плафона,а на габаритете да остана с блу вижън.

    За халогени взех 2000 лумена х3 с 16 леда с лупи,само че са без канбус,там не би трябвало да даде грешка нали?

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Няма какво да счупиш. И за последно, тая кола няма борд комп т.е. няма къде да запише грешки !

  13. #13

    Default

    За фаза 1 знам,че не дава грешки никъде.
    За фаза 2 и фаза 3 важи ли същото?

    Например на фаза 2 дава грешка при свързане на диагностика за изгоряла крушка за прегрят двигател,която се намира в таблото.
    Също дава грешка и за изгоряла крушка в халогена,не знам точно за коя,но когато сменях халогена,там са габарит,халоген и мигач и ми пищеше за мигача,не помня на таблото даваше ли грешка,било е преди 5-6 години...

    Иначе фаза 1 съм виждал със подменени крушки по таблото с лед крушки,не съм я закачал на диагностика да вида записва ли ги някъде...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •