Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Свети лампата за акумулатора

  1. #1
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default Свети лампата за акумулатора

    Колеги голям проблем днес както си карах по магистралата реших да покарам малко по-бързо с 210 защото малко бързах карах не повече от минута 2 и след това забелязах, че свети лампата на акумулатора. Изгасих фарове музики и карах така и ту светеше ту изгасваше по едно време изгасна спрях.. откачих клемите поседя малко без ток, запалих тръгнах и пак светеше след това изгасна и така се прибрах, но като пуснах фаровете понеже си стана тъмно лампата пак светна... ясно ми е че не зарежда акумулатора, но алтернатор ли ще е или има нещо др. реле предпазител... ремъка е там но не ми се вижда да е много читав..освен това чух и някакъв шум като леко виене но не знам дали от ремъка..
    Хелп, някой със зарядно в София да заредя акумулатора малко?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Абсолютно същото нещо ми се случи и на мен. След висока скорост се изкърти ролката на хидравличната помпа, оттам ремъка се сдъвка и стана една страшна работа. Отбих в Стз и някъв майстор ми сложи ангренаж от москвич който въртя останалите ролки да мога да се прибера, м/у другото точно пред нас се разпадна. Лампата щом ти свети значи не зарежда алтернатора, търси там проблема, че колкото и да си зареждаш акумулатора той ще пада.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Същия проблем имах преди 7 г (тъкмо бях купил колата), отивах към Търново, яко газ по магистралата, после също, доколкото можеше и малко преди старата столица лампата светна. Спрях, изчаках, тръгнах, отначало не светеше, пак светна. Влезнах в Търново, на първата бензиностанция попитах за ел.сервиз, упътиха ме, в сервиза свалиха алтернатора, оказа се изправителната плочка.
    145 1.6 TS 1998 г.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Динамото се е скапало. Има една възможност да е само от ремъка, но така само хвърляме боб. Каквото и да е, без ремък или ремонт на динамото няма да минеш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Къде в София, ще могат да ми я направят утре или ако някой случайно работи и Неделя въпреки, че преди празници не вярвам да има такива... просто тук нямам нито инструмент нито нищо с вързани ръце съм... лесно ли се сваля динамото??
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виж обади се на клубните сервизи, дали някой ще си мръдне задника.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Нещо близо или около Студентски град?? Май имаше някакъв сервиз около Г.М. Димитров или бъркам?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Има, на Румен сервиза, ама дали работи електро не знам. Има един сервиз на ул.Летоструй, близо до кръстовището със Ст.Доспевски. Гаранция ще ти свършат работа, но са малко скъпчии.
    145 1.6 TS 1998 г.

  9. #9
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Ами сега зареждам акумулатора утре го слагам и се моля да не е от динамото или ако е от него да е било нещо малко.... ако свети пак отивам да я правят, че празници идват трябва да се пътува...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  10. #10
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Намерих проблема със сигурност и той е в динамото. Заредих акумулатора през нощта, сложих го запалих и лампата пак светеше... замерих с мултицет няма никой не зарежда, откачих единия кабел от акумулатора и колата изгасна. Лесно ли се сваля динамото на пръв погледа със сигурност ми е нужен канал и нататък какви инструменти ми трябват? Мисля си, че проблема е в плочката на динамото явно има изгорял диод. И ако е така мисля, че мога да се справя и сам.. да спестя малко пари от сервизи.. все пак идват празници и трябва да купувам подаръци
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Доколкото си спомням сваляха нещо от дясната страна, ама само гумата или още нещо, не знам. Знам че прилична сума ми взеха тогава в Търново, някъде за около 2 ч го направиха.
    145 1.6 TS 1998 г.

  12. #12
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Да именно за това аз си правя нещата сам доколкото разбирам. Но в този случай като се замисля тука в София нямам нито инструмент мога да взема от познати но нямам канал а да се се занимавам да търся да обикалям... Звънях в няколко сервиза включително и в клубни, но днес не работят а аз трябва да пътувам. За това мисля да се прибера понеже съм от Казанлък до там по светло без фарове и без всякаква друга консумация на ток и дано да издържи акумулатора зареден на макс..
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    087 851 7389 на този звъня ли? твърди че идва и на място.

  14. #14
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Не не съм утре ще му се обадя, но щом идва и на място не ми се мисли каква ще е цената... Благодаря
    Един въпрос относно динамото от 146 2.0 ТС ще стане ли за моята 1.8 или са различни? Или по добре да ремонтирам плочката на моето ако се окаже че проблема е в нея..? Какво ще ме посъветвате защото все пак другото което ще взема няма да е ново и не се знае пък и то колко живот му остава...
    Last edited by bobi_kz; 20-12-2014 at 17:27.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 23:23.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •