Results 1 to 12 of 12

Thread: проблем с alfa romeo gt 3.2

  1. #1
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default проблем с alfa romeo gt 3.2

    Та да си дойдем на думата,имам много странен проблем с въпросния автомобил.Три пъти вече ми се случва ,след автомивка колата спира да върви,отведнъж губи мощност стрелката за горивото пада рязко долу и няма потегляне.Ако пък тръгне,то го прави много рязко и пак забие или придърпва много силно.Видях се в чудо не смея да тръгна на дълъг път,вчера дори ми го направи в дъжда,до София никакви проблеми вече като влязох и се почна пак същата.Интересното е че като поизсъхне все едно нищо не е било,ясно е че някаде мокри,та въпроса ми е някой дали се е сблъсквал с таково нещо или поне идея каде е проблема.

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Погледнахте ли боди компютъра да не е бил мокрен?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Имах подобен проблем,прекъсваше,предърпваше и стрелката на горивото падаше до нула и се връщаше обратно.Оказа се,че буксата на едната дюза се беше охлабила и не правеше добър контакт.Огледай някъде там.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  4. #4
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Има ли записана грешка ?

    Ако аз трябва да хвърлям боб - проблем със захранването към бензиновата помпа. Намокрено реле, бушон. Ако релетата са на същото място като при моята 2.5 , няма да се учудя да има начин да се мокрят.
    ...

  5. #5
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Боди компютъра го гледаха не беше мокър.Грешките които записваше бяха на 1,2,3 цилиндър,потенциометър и още нещо имаше но не си смомням,а относно буксата до там няма как да стигне вода проблема винаги се появява след като се намокри колата по един или друг начин ноще погледна и това де.
    Last edited by tancho; 07-12-2014 at 22:12.

  6. #6

    Default

    Маса(-).
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    И маса гледахме всичко наред.В момента грешките са изчистени,колата е суха и нито записва нови,нито прави някакви прблеми,върви си екстра но не се знае докога.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tancho View Post
    И маса гледахме всичко наред.В момента грешките са изчистени,колата е суха и нито записва нови,нито прави някакви прблеми,върви си екстра но не се знае докога.
    Днес ще вали
    Всички маси по колата ли проверхте?
    При мъгла цялата кола е конденз, тогава работи ли добре?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by tancho View Post
    Боди компютъра го гледаха не беше мокър.Грешките които записваше бяха на 1,2,3 цилиндър,потенциометър и още нещо имаше но не си смомням,а относно буксата до там няма как да стигне вода проблема винаги се появява след като се намокри колата по един или друг начин ноще погледна и това де.
    Кой потенциометър по точно......има един от педала на газта към екуто, дето има кофти буксичка завряна на майна си райна под таблото(поне при 156 е така) дето прави проблеми понякога, не знам при ГТ къде точно седи и дали може да се намокри.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    При мъгла няма проблем,масите са проверени,даже два пъти влиза в сервиз заради този проблем,като първия наистина беше причина в масата,втория мисля че пак в тая насока беше,но проблема си остава.Относно грешките за потенциометъра бяха две.Днес вали цял ден но няма проблем,обяснявам си го че карам градско и скоростта не е висока,а оня ден карах по магистрала та си мисля че от високата скорост някаде създава завихряне и мокри,не знам опитвам се да вържа нещата.

  11. #11
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default


  12. #12
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Не съм наясно как е при GT 3.2, но подобно нещо ми се е случвало на 146-цата и проблемът беше в релетата отпред до акумулатора.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35198
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •