Results 1 to 7 of 7

Thread: Триъгълен стикер GAS

  1. #1

    Default Триъгълен стикер GAS

    Здравейте,

    Като слагах инжекциона, при получаване на колата попитах за триъгълния стикер, който се лепи на задното стъкло и човека каза, че от не знам си кога (миналата година) вече не било задължително, нужен е само "прилежен" паспорт на инсталацията при минаване на преглед. Та на въпроса: задължителен ли е все още този стикер, или не?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз знам, че не е задължителен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 15:24.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Не знам дали е задължителен или не, но и в двата случая е хубаво да го има залепен този стикер. В момента се сещам за поне две сериозни причини за това:

    1. Пътищата са едно от любимите места на редовия българин, където да избива комплексите си, а евентуалната близост до кола с такъв стикер го съпикясва донякъде.

    2. При евентуален инцидент е добре намиращите се наблизо и дошли да помогнат хора (както и пожарникари например) да знаят за наличието на газова бутилка в колата и да вземат необходимите предпазни мерки.
    За второто съм съгласен, за първото - и с лепенка и без лепенка - идиота си е идиот.

    Баси, ако знаех поне да си бях доплатил да ми сложат зарядното до капачката за бензин и като ми се наложи да си спирам на спокойствие в подземните паркинги, не да обикалям по 20 мин за място на открито в пиков час.



  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Стикера е задължителен.
    Задължение е на собственика да обозначи автомобила.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6

    Default

    Всъщност, според сега действащата наредба стикерът трябва да е квадратен и да пише ВНГ или СПГ, (стр.26 и 32 от файла), но аз досега не съм виждал такъв
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Непрекъснато се променят някакви наредби и човек вече се обърква, какво трябва и какво не.

    От друга страна това, което е важно да се прави, не се прави.

    За около 20 години откакто карам на газ, само веднъж на една годишна заверка на документите, човекът от сервиза отдели 3 минути за да хвърли бегъл поглед на уредбата и да цапне по някой и друг щуцер със сапунката.
    Аз естествено редовно си подържам нещата в изправност (сменям нацепени маркучи, проверявам за течове.....). Но какво прави тетка Мара, която не знае къде и е мотора?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •