Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80

Thread: Кабелче.

  1. #16
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Когато си свалях кората на предна дясна врата за да си оправя проблема с задържащия бутон на дръжката(това си е друга тема).Та тогава си свалих и говорителя и какво да видя, той е двунамотков.Едната намотка е със съпротивление 4 ома.Другата няма връзка с 1-вата и има съпротивление 6 ома и е с такава жълта букса.Говоря за средночестотния (голям) говорител.Но жълтата ми 6 омова букса не беше закачена, а такъв кабел не намерих никъде, въпреки ,че си бях свалил кората и още доста неща, докато сваля и патрона на вратата.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Маншона разбрах как се сваля, развива се и има куплунг.Ся някакви идеи как да прекарам кабел между врата и купето.Някой да има схема на куплунга на вратата, сиреч дали има свободни пинове.На лявата очаквам да има два свободни поради липсата на температурен датчик, на дясната обаче не знам как е.Броя на пиновете отговаря ли на проводниците или все пак има и свободни.Или може би да дупна вратата над/под куплунга и да прекарам едно гъвкаво кабелче в шлауфка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За съжаление май няма нито един свободен пин. Тези двата, които ги няма заради датчика, са заети от бутона за десния джам, а при колите с десен геврек е обратното. Кажи какво точно искаш да постигнеш, като краен резултат, да видим дали не може да се измисли нещо по-хитро от прекарването на допълнителни проводници покрай буксата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Монтирах едни светодиоди в огледалата, искам да ги захраня от плафона на купето - когато си отключа колата с дистанционното да светят, също и като си отворя вратата да слизам.Абе гъзарийка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На тази букса има 3 пина, които се ползват за връзка към шаси - 13, 18 и 21.



    Няма да се обърка нищо, ако обединиш 2 от тях, които си харесаш и така да освободиш един за да си пуснеш връзката, която ти трябва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Още повече,че има свободни,ама са празни,демек няма пинове а само дупки !!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Днес свалих кората,въпросния кабел със жълтата букса отива към куплунга.Пищялката и големия говорител са паралелно вързани но общия им кабел пак отива към куплунга.Поне докъдето успях да опипам и се гъзих да надничам.Интересното е че всичко изглежда оригинално правено, или някой маниашки си е играл.Всички кабели са еднотипни.Не се сетих да цъкна снимка.Заради времето събрах кората и прекратявам до по-топли времена поради липса на гараж.Нямам идея какво е правено, преправяно, вероятно съм си купил прототипа на тоя модел.Модула на централното все още е неоткриваем, единственото място дето не сме търсили е под кората на тавана.Ма и не го търся вече.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Днес свалих кората,въпросния кабел със жълтата букса отива към куплунга.Пищялката и големия говорител са паралелно вързани но общия им кабел пак отива към куплунга.Поне докъдето успях да опипам и се гъзих да надничам.Интересното е че всичко изглежда оригинално правено, или някой маниашки си е играл.Всички кабели са еднотипни.Не се сетих да цъкна снимка.Заради времето събрах кората и прекратявам до по-топли времена поради липса на гараж.Нямам идея какво е правено, преправяно, вероятно съм си купил прототипа на тоя модел.Модула на централното все още е неоткриваем, единственото място дето не сме търсили е под кората на тавана.Ма и не го търся вече.
    Така този, който ще купи моя кораб, ще се чуди дали не си е купил прототипа на совалката


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Днес свалих кората,въпросния кабел със жълтата букса отива към куплунга.Пищялката и големия говорител са паралелно вързани но общия им кабел пак отива към куплунга.Поне докъдето успях да опипам и се гъзих да надничам.Интересното е че всичко изглежда оригинално правено, или някой маниашки си е играл.Всички кабели са еднотипни.Не се сетих да цъкна снимка.Заради времето събрах кората и прекратявам до по-топли времена поради липса на гараж.Нямам идея какво е правено, преправяно, вероятно съм си купил прототипа на тоя модел.Модула на централното все още е неоткриваем, единственото място дето не сме търсили е под кората на тавана.Ма и не го търся вече.
    Че модула на централното на всички 156 е на едно място,а именно зад жабката леко нагоре,мисля че беше с лилави и бели куплунзи.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И там търсихме, и под задната кора и под корите на двете задни колонки....аз че не знам как изглежда не знам, ама тоя дето търси, знае.Има съмнение че е зад/над/около таблото с предпазителите.Много е вероятно да е бил там където казваш но да е примистен от предния собственик, заради музикалните му наклонности явно нещо е пречил и го е наврял някъде.Точно там където казваш имаше много куплунзи с кабели от някакви аудио устройства.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дори и да е преместен модулът от фабричното му място, едва ли са теглени и нови кабели до вратите. А това значи, че пак зад жабката, където са се събирали всички кабели е направена връзка към новото му място. По кабела, по кабела, та до него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами той вече не ме интересува.Та по въпроса за кабелчето, реших да дупча вратата и купето с 8 мм свредло и да прекарам кабелчето през шлауфка.Като на дупките ще сложа гумени уплътнения.Случайно имам такива за отвори в ламарина.Иначе филма става отегчителен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ами той вече не ме интересува.Та по въпроса за кабелчето, реших да дупча вратата и купето с 8 мм свредло и да прекарам кабелчето през шлауфка.Като на дупките ще сложа гумени уплътнения.Случайно имам такива за отвори в ламарина.Иначе филма става отегчителен.
    А защо просто не направиш това, което те посъветвах - да обединиш 2 маси в една и така да освободиш 1 пин?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Миии....щот трябва да пусна ток от 6 етаж за поялник.Та това ако го правя, трябва да помисля тези светодиоди как се управляват.Мислех да ги вържа паралелно на ламбата в плафона.А тя как се управлява - по маса или по плюс.И вместо да се катеря чак до тавана някъде по наблизо няма ли възможност.Щото на плафона ако масата му е вързана към маса добре, ще освободя една маса ще вържа масата на светодиода към нея и през освободения пин ще прекарам плюса от плафона.Обаче ако масата е управляема пак няма ми стигне един пин.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Управлението на вътрешното осветление е по маса, но това не е проблем защото имаш вариант да я инвертираш с едно реле. Можеш в буксата на вратата да обединиш и 3-те маси и така ще имаш 2 свободни пина.
    Варианти има, ма не дупчи допълнителни отвори и не прекарвай излишно кабели.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •