Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 113 of 113

Thread: 159 и борбата с неприемливи скърцане, дрънчене и др.

  1. #106
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx13 View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Е тук колега си избери сервиз , звъниш и питаш иначе всеки си има разни предпочитания ама да не стане - тоя ми каза иди там, ама тя каква стана после .... Най добре да се разбереш със сервиз и да идеш на място, може би да трябва само да се гресират тези тампони знаели човек.
    Звънях на почти всички сервизи никъде не рециклират тампони..
    Някой някаква идея?
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  2. #107
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    На мен Сашо в Лисан сервиз ми ги смени ( сега дали той или ги е носил някъде, незнам). Вече 10 хил. км няма скърцане или тропане.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Звънях на почти всички сервизи никъде не рециклират тампони..
    Някой някаква идея?
    Ако имаш 20 свободни минути + срведло 5,метчик М6 и такаламит си готов....както и една гресьорка с резба М6 и стопорни винтчета за да запушиш отворите.
    Отвиваш шарнира,вадиш го,избутваш носача в крайно горно положение,пробиваш алуминия и гумата( по средата ,перпендикулярно на остта),до толкова,че свредлото да стигне до втулката(без да я пробиваш и нея ),правиш резбата,навиваш гресьорката,пълниш до де текне от двете страни,затапваш и си готов.

    За без пари толкова.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #109
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default тампони

    Пловдив ,,гуматреид,, всичко правят
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  5. #110
    Младши алфист bobaka01's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Bulgaria
    Posts
    27

    Default

    Привет колеги ,при мен има доста дразнещо скърцане отзад.
    Като на тампон или знам ли как точно да го опиша.
    Тъй като колата я имам от няколко дни все още навлизам в марката ще се радвам да споделите дали сте имали такъв проблем ,и ако да как сте го разрешили?

  6. #111
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги. Аз по скоро нямам скърцане а ми трябва съвет относно разминаване на алуминиевите лайсни в купето на дясната врата и таблото на автомобила. Лайсната на таблото е един пръст над тази на вратата и се разминават. От лявата страна няма такова разминаване. Колата е без удари и всичко е гладко и без грам тракане но тези разминавания много ме дразнят.

  7. #112

    Default

    Quote Originally Posted by mstera View Post
    Здравейте колеги. Аз по скоро нямам скърцане а ми трябва съвет относно разминаване на алуминиевите лайсни в купето на дясната врата и таблото на автомобила. Лайсната на таблото е един пръст над тази на вратата и се разминават. От лявата страна няма такова разминаване. Колата е без удари и всичко е гладко и без грам тракане но тези разминавания много ме дразнят.
    И при мене го има разминаването,но от двете страни,абсолютно еднакво...на таблото лайсните са с по 4-5мм по-високо. Оглеждал съм на вратите корите и таблото, всичко е стегнато,нито мърда,нито скърца,нито пука-бетон е,но разминаването е факт. Фугите на вратите спрямо купето са еднакви и симетрични навсякъде. Откакто я имам все се каня нещо да се разръчкам,но все не ми остава време.

    При теб щом е само от едната страна и е толкова много,може да е сменяна кората,знам ли?

    Някой разглобявал тия кори да сподели ,има ли шанс да се наместят нещата. Ще е полезно,на много 9ки съм виждал подобно разминаване. Само да не се окаже фабричен дефект,проявяващ се с времето-не вярвам така да излизат от завода.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #113
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Изчетох всички коментари, аз няма да се оплаквам, нищо не скърца и чука *за сега
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •