Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 113

Thread: 159 и борбата с неприемливи скърцане, дрънчене и др.

  1. #16
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Имам само един паразитен шум засега.

    При скорост между 90 и 110-120 и по неравен асфалт има едно бззззз откъм таблото, нещо влиза в резнонанс. Не е силно, само аз го чувам, ама как ме дразни. Не е никой от панелите на таблото, всички съм ги опипал. Нещо вътре е мамка му.

    Иначе няма никакви шумове, колата е като тукат. Чакай да не се хваля много, че по хасковските пътуща ще започнат съвсем скоро да се появяват.
    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    И при мене има нещо такова. При 80-100 сякаш от въздухопровода се чува едно малко, гнусно шумче, при това не винаги. Ама вече съм му свикнал и не го отразявам....
    От големия централен въздуховод е ! Като го натиснеш спира.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Споделям мнението на колегата за скърцането и подминаването на Ниш.............
    При мен има някакво тъпо тропане отзад и то само при павета или неравен асфалт.
    Ти си провери биалетките и унибала на шенкела,те са нещата които се разбиват отзад................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18

    Default

    Аз имам едно жестоко скърцане отпред отляво, според Мъри е маншон на преден носач. Ще го рециклираме скоро дано се оправи. А иначе има едно леко виене много тихо от климатика. Но ще видим от какво е , че може и да е в главата ми само.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    Аз имам едно жестоко скърцане отпред отляво, според Мъри е маншон на преден носач. Ще го рециклираме скоро дано се оправи. А иначе има едно леко виене много тихо от климатика. Но ще видим от какво е , че може и да е в главата ми само.
    Не маншона,а шарнира !!!!! Виенето от климатика,може да е от компресора,той не е като да не е мъка на 2.4 !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    От големия централен въздуховод е ! Като го натиснеш спира.

    Бре, мислех че съм единствения!
    А то си била масова мъка!

    Поскърцваше ми плафона, ама него го оправих със сваляне и натягане на пластините.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не маншона,а шарнира !!!!! Виенето от климатика,може да е от компресора,той не е като да не е мъка на 2.4 !!!!
    така де, шпарнира, аз кво казах
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  7. #22
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    На мойта пък нещо ми тропа в таблото при скоростомерите ... все едно някакво топче дето се ударя във всички пласмаси ... и е супер дразнещо но му свикнах .. + това копченцата за стъклата също дрънчаха но с тях се справих но от какво ли е първото ... сигурно ще трябва да се разкачи тъблото
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #23
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    Скърца ми шофьорската врата при отваряне!!! Супер дразнещо е изпъскал съм какви ли не спрейове, масла, течна грес, нетечна грес и все си скърца...

    Тропа ми бутона за отваряне на багажника, който се намира на плафона. Само когато карам на паваж!

    Това са ми оплакванията, засега...
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  9. #24
    започва да се пристрастява fbegov's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Прага - Чешка република
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    На мойта пък нещо ми тропа в таблото при скоростомерите ... все едно някакво топче дето се ударя във всички пласмаси ... и е супер дразнещо но му свикнах .. + това копченцата за стъклата също дрънчаха но с тях се справих но от какво ли е първото ... сигурно ще трябва да се разкачи тъблото

    Вероятно някое винтче или гайка - не е задължително да се е развило, а просто да е изпуснато при сглобката още.
    Скочи в някоя по голяма дупка ще се намести някъде

    При мен от скоро се появи проскърцване от същото място, но ме е страх, че ако започна с разглабяне на таблото излишните звуци ще се увеличат точно заради това
    Между другото това се появи скоро след ремапа - някакво разглабяне да е било нужно ...
    Last edited by fbegov; 05-12-2014 at 01:50.
    2,2 jts

  10. #25
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by fbegov View Post
    Вероятно някое винтче или гайка - не е задължително да се е развило, а просто да е изпуснато при сглобката още.
    Скочи в някоя по голяма дупка ще се намести някъде

    При мен от скоро се появи проскърцване от същото място, но ме е страх, че ако започна с разглабяне на таблото излишните звуци ще се увеличат точно заради това
    Между другото това се появи скоро след ремапа - някакво разглабяне да е било нужно ...
    Най-вероятно може да е това но да съм честен сам не смея да пипам по таблото ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #26
    започва да се пристрастява fbegov's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Прага - Чешка република
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by fbegov View Post
    При мен от скоро се появи проскърцване от същото място, но ме е страх, че ако започна с разглабяне на таблото излишните звуци ще се увеличат точно заради това
    Между другото това се появи скоро след ремапа - някакво разглабяне да е било нужно ...


    Започнах да се изнервям от този звук
    Чува се плитко в лявата страна на арматурното табло - като разхлабена връзка метал с метал.. Понякога замлъква значително.
    Преди два дни се беше разцвърчало при всяка неравност (като на розовата пантера колесните звучи). В гаража, като затварях вратата го локализирах в областта на чистачката. Затръшнах вратата няколко пъти за да се убедя.
    Когато отворих предния капак всичко спря.., а всичко наоколо изглежда добре стегнато (под решетката)

    Тази решетка е причина за неприятните звуци при много случаи на колеги и не ми се разбутва, но май ще трябва - причината е под нея

    Някакви идеи,. или съвети при свалянето на решетката ще помогнат,. благодаря предварително
    2,2 jts

  12. #27

    Default

    Някой може ли да препоръча някой който рециклира носачи? Не мисля че заради едната гумичка трябва да сменям целия носач. Но скърцането вече го сънувам.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  13. #28
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Зависи коя гумичка, ако е тази на шарнира можеш и сам да си я смениш дет се вика,стига да няма луфт самият шарнир. Ако пък е тампон то вече е малко по-сложно и си трябва сервиз с преса
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #29

    Default

    така де а кой, точно? намерих един който по търсене пише че рециклира, ама в сайта му няма 159 в списъка с моедлите за които рециклира носачи.

    от вчера има едно жулене което се чува от към централната конзола от към въздухопроводите, обаче не се чува като отворя капака, там само двигателя се чува. какво може да е това, звучи като триене на метал в метал
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Несъм запознат с сервизите в Софето, но ако е само засмяна на тампони без рециклаж на шарнир, то може в всеки сервиз в който правят ходова част.
    П.С. Най-добре иди първо в някой от форумните да видят какво е точно това което скърца, за да не правиш нещо здраво накря
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •