Results 1 to 7 of 7

Thread: Alfa 147 1.6.TS 120bhp АГ Symgas

  1. #1

    Default Alfa 147 1.6.TS 120bhp АГ Symgas

    Не намерих такава тема из нашите форуми (доста търсих).Във форума съм регнат от днес,но имам дадената принцеса от 7 месеца.Та проблема и когато паля сутрин на студено колата пали форсира се и след няколко секунди оборотите падат на 300-400 и после пак се вдигат и така 2-3 пъти докато се оправи(карах два дена на бенз и проблема изчезна,после пак на газ появи се,но най-странното,е че нито Иво (пининфирина) нито във Алфа не видяха нищо)...Ако някой е имал същия проблем и е решен има една каса бира от мене във Варна )

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предполагам, че газовото ECU няма OBD връзка с бензиновото и проблемът възниква заради това, че газовата ти уредба не е настроена правилно.
    Много добро обяснение по въпроса ще намериш тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Там е работа,че днес бях на 2ма майстори,които закачат дадения компютър и нищо..всичко е окей..даже пичовете и пари не взеха..а това с паленето сутрин става по зле и по зле..
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За кой компютър говориш? Като цяло как работи колата на газ? Имай впредвид, че една лошо работеща газова дюза, може да доведе до проблема, който описваш.
    Мисля, че едно от нещата, които трябва да направиш в момента - това да се мине на газ анализатор и изобщо добър газаджия да разбере, къде е точно проблемът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Колата на газ е перфа като работа на мотора! Това почна от 1-2 месеца насам..след като стана студено. Дюзата е напълно нова..днес майстора ми каза направо да изключа газта от там кабелите за подаванне на газта..да я изгася и после да ги сложа. Ако не се оправи ще надуе изжекторите да види дали някой аджаба не изпуска след като вече двигатела не работи и да го сменим. Но като цяло газта е има няма на 5 месеца и е слагана при човек,който цял живот това работи.Даже се бях прибрал в родния Разград и беше -6 градуса тогава даже не щеше да пали...а тя си пали на бенз..не мога да проумея какво става :х
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  6. #6

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=sehrZEnFj5k ето това прави
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  7. #7

    Default

    Ъпдейт..всичко е било от скапан дебитометър..карам без него 2 дена и пали от раз всеки път...
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •