Results 1 to 6 of 6

Thread: 156 1.9 JTD Не иска да се форсира.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист Plamen H.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Ruse
    Posts
    12

    Default 156 1.9 JTD Не иска да се форсира.

    Здравейте колеги, от няколко дни насам имам проблем с форсирането на двигателя. Няма значение на скорост или свободна предавка е колата, от време на време не иска да се форсира натискам педала но едва, едва се вдигат оборотите, а го натискам рязко до долу (пробвал сам и плавно, няма разлика). Едва след няколко натискания до долу изведнъж се форсира рязко до 4 хиляди оборота и няколко пъти видях в огледалото бял пушек. Мисля че е в следствие на некачествена нафта-бях взел една на 2лв. уж бензинджийска, но както и да е. Имах още 20 литра в резервоара но ги източих и налях от ЛУКОЙЛ. Не мисля че може да се е запушил горивен филтър, защото е на 3/4 хиляди км. Надявам се да не са дюзи, но пак ми се струват малко 40л. за да се обадят дюзите. След това уж вече с качествено гориво и след 2 дни пак се прояви, явно нещо се е затлачило. Ако сипя Бардал (добавка за прочистване на дюзи и т.н.) би ли дало ефект и има ли някакъв начин ако са запушени дюзи те да бъдат почистени, а не да се сменят, че там вече става солено?

    Благодаря предварително на опиталите се да помогнат!

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=23193&dateline=139738  9744

  2. #2
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    слагай Бардал ако не си слагал скоро трябва да има ефект
    156 2.4 JTD 136hp

  3. #3
    Младши алфист Plamen H.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Ruse
    Posts
    12

    Default

    Колата е в мен от близо година и не сам слагал. Предишният собственик не знам дали е слагал, но щом казваш, че помага колега, ще опитам.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=23193&dateline=139738  9744

  4. #4
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    потенциометъра на газта дали е наред?
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Plamen H. View Post
    Здравейте колеги, от няколко дни насам имам проблем с форсирането на двигателя. Няма значение на скорост или свободна предавка е колата, от време на време не иска да се форсира натискам педала но едва, едва се вдигат оборотите, а го натискам рязко до долу (пробвал сам и плавно, няма разлика). Едва след няколко натискания до долу изведнъж се форсира рязко до 4 хиляди оборота и няколко пъти видях в огледалото бял пушек. Мисля че е в следствие на некачествена нафта-бях взел една на 2лв. уж бензинджийска, но както и да е. Имах още 20 литра в резервоара но ги източих и налях от ЛУКОЙЛ. Не мисля че може да се е запушил горивен филтър, защото е на 3/4 хиляди км. Надявам се да не са дюзи, но пак ми се струват малко 40л. за да се обадят дюзите. След това уж вече с качествено гориво и след 2 дни пак се прояви, явно нещо се е затлачило. Ако сипя Бардал (добавка за прочистване на дюзи и т.н.) би ли дало ефект и има ли някакъв начин ако са запушени дюзи те да бъдат почистени, а не да се сменят, че там вече става солено?

    Благодаря предварително на опиталите се да помогнат!
    Ако си наливал калпаво гориво, ако ще и на 2км да е горивния филтър, смени го.

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    потенциометъра на газта дали е наред?
    От него трябва да светне чека, а колегата не е упоменал до сега за това.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Младши алфист Plamen H.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Ruse
    Posts
    12

    Default

    Не не никакви лампи и индикатори не са светвали.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=23193&dateline=139738  9744

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •