Results 1 to 6 of 6

Thread: Счупена Жабка Алфа 147

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default Счупена Жабка Алфа 147

    Здравейте, днес ми се счупи дръжката на жабката като в ръката ми остана блестящата част и механизма залепен за нея с пружинката на него.Преди това явно се беше счупило палчето тъй като не можех да я отворя,напънах я от яд....и то че стана другото по лошо.Лошото също е, че и в момента е заключена и не мога да си извадя важни документи от вътре макар че съм на прага да я разбия с тесла.Искам да ви попитам ако някой му се е случвало как е решил проблема да я отвори.Видях че колегите са писали за пробиване и някакво болтче но не мога да разбера каде точно трябва да пробия за това болтче.Също така варианта за ремонт изцяло нова жабка ли е или може да се ремонтира някак.Благодаря ви.
    Alfa Romeo 147 JTD 2001

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Ехо никой ли няма подобен проблем Май ще я разбивам с тесла , а като видях цената нова и втора ръка ми стана лошо.Ако все пак някой има да сподели опит ще се радвам.
    Alfa Romeo 147 JTD 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява Mladencho's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Добрич
    Posts
    44

    Default

    Щом си разбил механизма , би трябвало да виждаш 2 отвора там , бъркаш с тънка отверка(мисля в десния отвор) и без да се ядосваш може да успееш да я отвориш.Вкарваш отверката хоризонтално и натискаш на долу ,просто трябва да усетиш като си нацелил езика,и така трябва да освободи.Ако беше паднала блестящата част , можеше да се оправи , но след като си счупил механизма трябва да я сменяш.
    Успех !
    147/1.9 Жив Турбо Дявол(jtd) /115+

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Дам видях го и с тънка отверка успях да я отворя.Иначе да уви няма лепене май тая жабка фира е.
    Alfa Romeo 147 JTD 2001

  5. #5
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    и моята жабка е със счупена дръжка. Днес дойде нейната заместничка но като гледам са ми я изпратили цялата, предния капак заедно със вътрешното тяло. Ако се опитам да сложа само предия капак ще е по голяма играчка нали ?

  6. #6
    Младши алфист icaka_dd's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    и моята жабка е със счупена дръжка. Днес дойде нейната заместничка но като гледам са ми я изпратили цялата, предния капак заедно със вътрешното тяло. Ако се опитам да сложа само предия капак ще е по голяма играчка нали ?
    Двете се свалят отделно, колега. Не са свързани. Капака се сваля, като се отвиват 6 винтчета (еврейска звезда) и 3 гайки.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •