Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Задни светлини за мъгла

  1. #16
    Младши алфист Anton.Petakov's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Добрич/Варна
    Posts
    17

    Default

    147-та има само една задна крушка за мъгла и тя се намира от ляво (сиреч зад шофьора), а от дясната страна се намира крушката за задната скорост.
    Alfa Romeo 147, 1.6 T.Spark, 105hp

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Интересно, днес се загледах и видях три 147 отзад, двете бяха с еднакви стопове, третата отляво беше червена а от дясната страна на мястото на фара за мъгла имаше откровенно прозрачно стъкло.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Младши алфист Anton.Petakov's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Добрич/Варна
    Posts
    17

    Default

    Ето как изглеждат светлините отзад при мен и мисля, че при всички 147-ци са по същия начин. Attachment 139836
    Alfa Romeo 147, 1.6 T.Spark, 105hp

  4. #19
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    на всички коли нормално свети само ляв сигнал за мъгла
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    на всички коли нормално свети само ляв сигнал за мъгла
    А не нормално?Сигурно си виждал малко коли през живота си за да пишеш това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Не нормално произведените за страни с десен волан и "обърнати" у нас, виждал съм достатъчно коли през живота си, и в нашето село РусИ има коли.
    Колега, ако нямаш интересни идеи по темите не си чеши само клавиатурата, защото ти начесаха крастата в няколко теми, но аз с простаци не се занимавам и за пръв и последен път ти коментирам глупавите писанки, каквото и да пишеш е безсмислено, защото просто те игнорирам. Не ми е в характера да се занимавам с хора като теб и не спадам към форумните "бойци и спамери". Не съм се засегнал, защото това са неща под нивото ми, само уточнявам, че да не се запениш сега да ми отговаряш нещо, че въобще не ме интересува. Отивам да гледам коли да наваксам.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #22

    Default

    Иди на дунав мост и гледай. Щом изписа толкова те заболя, че не си компетентен нали?
    Наистина ли не си виждал коли с две светлини за мъгла?
    И като ти гледам темите никакъв принос към форума, само въпроси. На какво основание ми се правиш?
    Last edited by lordliness; 18-11-2014 at 19:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    на всички коли нормално свети само ляв сигнал за мъгла
    Не нормално произведените за страни с десен волан и "обърнати" у нас, виждал съм достатъчно коли през живота си, и в нашето село РусИ има коли.
    не спадам към форумните "бойци и спамери" .
    Я гледай сега какво имаме тук, тази за Англия ли е или за Европа, можеш ли да броиш до две, май не.
    Колко светлини за мъгла виждаш на тази кола?
    Сигурно е нещо не нормално това за тези коли?
    Click image for larger version. 

Name:	1111.jpg 
Views:	50 
Size:	5.3 KB 
ID:	139908 Click image for larger version. 

Name:	2222.jpg 
Views:	50 
Size:	6.2 KB 
ID:	139909
    Аз пък съм биткаджия, никога не се предавам, като Кубрат и бия, като Кличко.
    Не го приемай като заплаха

    Видя ли кой е спамера и дрънкащия празни приказки, познаваш ли каква е тази кола?
    Като не знаеш нещо си кротувай и не се подвеждай по другите.

    Тук ли ще ми се извиниш или предпочиташ на живо.
    Last edited by lordliness; 19-11-2014 at 11:44.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма законови разпоредби, които да утвърждават това дали задните светлини за мъгла да бъдат 1 или 2. Въпрос на конструктивно решение.
    Всеки от двата варианта си има плюсове и минуси.
    При ползване на 2 светлини се придобива по-добра представа за дистанцията, но светенето на светлините за мъгла влошава възприятието на стоп светлините.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    mad lover Sveteza's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Я гледай сега какво имаме тук, тази за Англия ли е или за Европа, можеш ли да броиш до две, май не.
    Колко светлини за мъгла виждаш на тази кола?
    Сигурно е нещо не нормално това за тези коли?
    Click image for larger version. 

Name:	1111.jpg 
Views:	50 
Size:	5.3 KB 
ID:	139908 Click image for larger version. 

Name:	2222.jpg 
Views:	50 
Size:	6.2 KB 
ID:	139909
    Аз пък съм биткаджия, никога не се предавам, като Кубрат и бия, като Кличко.
    Не го приемай като заплаха

    Видя ли кой е спамера и дрънкащия празни приказки, познаваш ли каква е тази кола?
    Като не знаеш нещо си кротувай и не се подвеждай по другите.

    Тук ли ще ми се извиниш или предпочиташ на живо.
    Не искам да влизам във вашия спор, но понеже досега не се бях замислял, снощи слизах от колата, за да огледам и светлините за мъгла са точно, както на снимките на лордлинес, в смисъл - две на брой, верно, че колата е 156 СВ, а не 147
    Алфа Ромео 156 SW, 1.8, 16V, TS + ГИ

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Sveteza View Post
    Не искам да влизам във вашия спор, но понеже досега не се бях замислял, снощи слизах от колата, за да огледам и светлините за мъгла са точно, както на снимките на лордлинес, в смисъл - две на брой, верно, че колата е 156 СВ, а не 147
    Има много модели коли с две светлини за мъгла, а не както твърдят тук някои ''специалисти'', че всички коли са с по една светлина, снимах алфа защото тук всички, които са си купили алфа са с претенции за разбирачи на този модел, но дори не знаят елементарни и видими с просто око неща.
    Не си признават и грешките, но затова трябва да си мъж, да имаш топки, както е модерно да се казва напоследък
    Last edited by lordliness; 20-11-2014 at 11:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с признаването на грешките и топките не важи ли за всички?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Повечето автомобилни производители, поради икономически причини фабрично дори да има две задни светлини за мъгла окабеляват и слагат крушка P21W само на задна лява светлина за мъгла. Факт!

    Обаче при Алфа Ромео 155, 156, 164, 166 отзад са окабелени и двете светлини и са поставени крушки P21W и на двете светлини.
    Това може да се нарече и специално отношение от производителя към шофоьра на Алфа Ромео (считайте го за безплатна екстра от завода за любовта ни към марката).
    На мен лично ми харесва че от АР не са такива скъперници.

    А колегата пуснал темата говори за АР 147, на тази кола фабрично е само една светлина за мъгла отзад и и една светлина за заден ход. Съответно светлината за мъгла се намира отзад в ляво за кола с ляв волан или съответно отзад в дясно за кола с десен волан.

    Колегат от гр.РусИ, може да не е виждал АР 155,156,164 или 166 със запалени задни светлини за мъгла, кой знае?!

    Поздрави.
    Last edited by Nikosaul; 20-11-2014 at 13:31.

  14. #29

    Default

    Ето още една, друг модел
    Click image for larger version. 

Name:	212121.jpg 
Views:	29 
Size:	6.3 KB 
ID:	139936
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това с признаването на грешките и топките не важи ли за всички?
    Ако смяташ че съм писал нещо непроверено, не съм го правил никога, ако понякога съм писал нещо, което не е вярно, то е било с цел да ти проверя акъла.
    Разликата между мен и теб е, че аз съм професионалист, а ти аматьор, който се обучава в мрежата и се мисли за велик, само че в мрежата, няма тясно специализирана информация, която се преподава в университетите.
    За това и много страдаш, че не си инженер в тази област, няма и да бъдеш никога
    Ако не бяха инженерите, по които обичате да плюете, щяхте да тичате като Флинстоун
    Разбира се има хора, които не са инженери и разбират защото се занимават професионално с коли ежедневно и мисълта им е бърза и разсъждават, когато правят нещо( при такива си карам колите когато не ми се занимава) и други за които това е страст и си правят експерименти, но те ако си обърнал внимание пишат много рядко
    Никога не съм твърдял, че няма какво да научиш от човек, който ежедневно се занимава с коли и има висок интелект, па дори и да има основно образование.
    Но да се правиш на по- велик от човек, който е проектирал кола или гума, при положение, че ти не си и не можеш е смешно и тъжно
    Last edited by lordliness; 21-11-2014 at 08:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •