Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Развалена резба на носач?

  1. #16
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    По принцип бих се съгласил, ако можех да видя на живо доколко е развалена резбата. Снимките не винаги са достатъчни. Мисля, че това е важно и за теб. И пак ти казвам, каквото и да стане, аз няма да взема твоите 1000 лева.

  2. #17

    Default

    Може да го направиш с така наречената коронна гайка. За целта трябва да разпробиеш болта за да мине шплента така гайката няма да падне никога.
    Когато двата конуса стегнат здраво един в друг гайката е почти само за подсигуряване.
    Знаете сигурно колко трудно излизат един от друг.
    Прецени дали ще е безопастно.
    Last edited by lordliness; 13-11-2014 at 18:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може да го направиш с така наречената коронна гайка. За целта трябва да разпробиеш болта за да мине шплента така гайката няма да падне никога.
    Това също е отлично решение на проблема.
    Last edited by tonov; 13-11-2014 at 19:22.

  4. #19

    Default

    Благодаря ви за отзивите. Реших да направя следното... Минавам на флашка със същата резба, намирам 2 еднакви гайки или шайби и ги слагам, като гледам първата да се навие максимално до горе... Като втората ще играе вече при стягането. Понеже долната част на болта е идеална, горната не е кой знае колко изядена просто липсват нарезите. Ще видя до колко ще може да се възстанови след флашката и тогава ще го реша. Но според мен не би трябвало да има проблем. Понеже има достатъчно място на болта поне за 2 гайки. Ако стегне добре... на дали ще прави проблеми. Ще пиша какво е станало. Ако ви интересува, разбира се.

  5. #20

    Default

    Сложи и един шплент за всеки случай.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Благодаря ви за отзивите. Реших да направя следното... Минавам на флашка със същата резба, намирам 2 еднакви гайки или шайби и ги слагам, като гледам първата да се навие максимално до горе... Като втората ще играе вече при стягането. Понеже долната част на болта е идеална, горната не е кой знае колко изядена просто липсват нарезите. Ще видя до колко ще може да се възстанови след флашката и тогава ще го реша. Но според мен не би трябвало да има проблем. Понеже има достатъчно място на болта поне за 2 гайки. Ако стегне добре... на дали ще прави проблеми. Ще пиша какво е станало. Ако ви интересува, разбира се.
    Правилно решение. Радвам се, че умееш да отделяш зърното от плявата. Това не е много лесно в този форум.
    Остава само вместо флашка да пишеш плашка - както писах по-горе, флашка е само разговорното й наименование и след появата на истинските флашки е малко комично и плашките да ги наричаме така.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сложи и един шплент за всеки случай.
    И това ще направя но ще е малко сложно. Понеже болта не е мого дебел...

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Правилно решение. Радвам се, че умееш да отделяш зърното от плявата. Това не е много лесно в този форум.
    Остава само вместо флашка да пишеш плашка - както писах по-горе, флашка е само разговорното й наименование и след появата на истинските флашки е малко комично и плашките да ги наричаме така.
    хаххаха !!! Благодаря за поправката, днеска за първи път чух как се казва това... Извинете ме!

  8. #23

    Default

    Може да разпробиеш направо една от гайките заедно с болта след като си я стегнал на място и да мушнеш шплента.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    И това ще направя но ще е малко сложно. Понеже болта не е мого дебел...

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:47 ----------


    хаххаха !!! Благодаря за поправката, днеска за първи път чух как се казва това... Извинете ме!
    Няма проблем - и днес повечето хора им казват флашки.
    Важното е да не стане объркване с истинските флашки, които вече са навсякъде и обикновено когато човек чуе думата флашка, първо си представя флаш-памет.

  10. #25

    Default

    Ще видя дали е възможно. За момента се глася за 2 гайки или гайка и шайби. Ще сложа някво лепило на гайките и ако не стегне добре... направо в коша. Понеже до тогава все ще се намерят 80лв. за ново ТРВ : Този ще се пази за голямо безпаричие и голям зор Хайде да не цапаме повече темата и да не го превъщаме в чат... да отваряме работа на модовете. Благодаря на всички отзовали се !!!
    Last edited by zombiran; 13-11-2014 at 19:25.

  11. #26
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Като гледам резбата е сплескана малко ако тръгнеш да пренавиваш нова резба ще прекъснеш по добре вземи чертилка и махни остатаците от старата гайка които са останали и зави прърво гайка със няколко шайби да прекарш шарнира добре във конуса след това махни шайбите и зави две гайки пръвата само да обере втората стягаш и неби трябвало а има проблем има здрава резба а до колкото до щплента ще развалиш и здравата резба
    156 SW 1.9JTD 110ph

  12. #27

    Default

    Това е въпросната гайка с шплент, как точно ще развали резбата?
    Или тези си ги продават с развалени резби?
    Click image for larger version. 

Name:	980873.jpg 
Views:	59 
Size:	15.2 KB 
ID:	139726
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е въпросната гайка с шплент, как точно ще развали резбата?
    Или тези си ги продават с развалени резби?
    Click image for larger version. 

Name:	980873.jpg 
Views:	59 
Size:	15.2 KB 
ID:	139726
    Аз мислех, че да разпробивам болта и да слагам шплент. Изглежда добре.. ще потърся задължително такава.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Аз мислех, че да разпробивам болта и да слагам шплент. Изглежда добре.. ще потърся задължително такава.
    болта има дупка, не знам дали я виждаш, шплента влиза напречно
    Last edited by lordliness; 13-11-2014 at 20:24.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30

    Default

    Виждам я.. но според мен е доста пипкава работа. Аз мислех, че си сложил снимката заради самата гайка.. понеже виждам, че има.... как да го кажа (ушички), които могат да се натиснат към болта.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •