Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: маслен сепаратор 140 кс. ??

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default маслен сепаратор 140 кс. ??

    здравейте колеги искам да попитам някой знае ли къде се намира масления сепаратор на 2.4 140 кс. защото имам леко сълзене от тротъл бодито и в кулера има масло не е много но е достатъчно да ме дразни благодаря ви предварително
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  2. #2

    Default

    Маслото е от турбината.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Маслото е от турбината.
    не е от турбината маслото ако беше от нея до ся да бях останал без масло да не дава господ
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  4. #4

    Default

    И как се пълни кулера?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    не е от турбината маслото ако беше от нея до ся да бях останал без масло да не дава господ
    Винаги минава по малко масло през турбината във въздуховода, като се понавъртят километри.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Винаги минава по малко масло през турбината във въздуховода, като се понавъртят километри.
    ясно одеве за екперимента запуших изходящия маркуч от капака на клапаните към въздушния филтър запалих и като я форсирах направих цялата улица в пушек викам е ся се прееба нещо махнах тапата и си сложих ръката след 10 секунди я махнах и все едно компресор изкара въздух на 3 4 бара налягане и ме стресна четох че това се дължало на запушен сепаратор но не го знам къде е и си личи че е от там щото като махна мъркуча и има малко масло вътре а долу при турбината няма масло излезе 1 капчица с зор
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    ясно одеве за екперимента запуших изходящия маркуч от капака на клапаните към въздушния филтър запалих и като я форсирах направих цялата улица в пушек викам е ся се прееба нещо махнах тапата и си сложих ръката след 10 секунди я махнах и все едно компресор изкара въздух на 3 4 бара налягане и ме стресна четох че това се дължало на запушен сепаратор но не го знам къде е
    На задната страна на двигателят, към купето. Турбината има един "дренаж" за маслото, който ако се запуши може да ти вкара всичкото масло във въздуховодите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    На задната страна на двигателят, към купето. Турбината има един "дренаж" за маслото, който ако се запуши може да ти вкара всичкото масло във въздуховодите.
    ако имаш снимков материал или нещо ориентировъчно г/д къде се намира ясно ми е че ще ми трябва канал и лесен ли е за достъп този дренаж благодаря ти колега
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    ако имаш снимков материал или нещо ориентировъчно г/д къде се намира ясно ми е че ще ми трябва канал и лесен ли е за достъп този дренаж благодаря ти колега
    Сепараторът е достъпен отгоре, като махнеш капака, при теб най-вероятно и ЕГР-а. За другото трябва да свалиш турбината.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Сепараторът е достъпен отгоре, като махнеш капака, при теб най-вероятно и ЕГР-а. За другото трябва да свалиш турбината.
    за дренажа няма ли достъп по друг начин ?
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    за дренажа няма ли достъп по друг начин ?
    За съжаление не.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    За съжаление не.
    благодаря ти а някво друго предложение от какво може да става така ?
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    в доста теми казват че е от този сепаратор къде се намира на моя мотор ? запуших маркуча и ми изби масло през капака на клапаните не е нормално това налягане
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Нормално е. Той затова е и този отдушник за да не се повишава налягането в картера. Не го запушвай за да не ти избие някой семеринг.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нормално е. Той затова е и този отдушник за да не се повишава налягането в картера. Не го запушвай за да не ти избие някой семеринг.
    добре любо смукателния колектор лесно ли се сваля щото е много готино вътре :Д и как се сваля кулера за да го измия и него :Д
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •