Results 1 to 14 of 14

Thread: Гасне при сравнително загрял мотор

  1. #1

    Default Гасне при сравнително загрял мотор

    Здравейте. Имам проблем с газовото. Като захладня времето и колата взе да гасне. Колата минава на гас автоматично след като вдигне 50 градуса. Викам си сигурно иска да загрее още, оставих я да загрее до 70-80 градуса и пак гасне. Вече като загрее хубаво до 90 градуса и няма проблеми. Преди никога не ми е правила такива нещо. Даже лятото си я правя да прехвърля на 25-30 градуса и никога не е гаснела. Колата е от подписа газовото е тартарини. Инжекцион. Някакви идеи? Изпарителя не е сменян от 4 години, взех колата с него. Дали е вече за смяна?. Няма и липса на антифриз. Стои си на едно и също ниво. Изпарителя го пипам и си е топъл.
    Last edited by zombiran; 07-11-2014 at 08:56.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да е от богата смес. Понамирисва ли на неизгоряла газ?
    Може някоя дюза да се е разбрицала.
    Добре е да се мине на газ анализатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    В интерес на истината намирисва, гледах изпарителя и като цяло всички връзки от които може да изтича газ, но нищо. Проверявах с пяна и гъбичка. На газаджия ходих също. Момчето каза същото, от никъде не изтича газ, но на него не му миришело. Колата иначе работи перфектно, без да прекъсва, без да тресе... Само това гаснене докато загрее..къде се появи. Все едно включвам газта на студен мотор, а реално си е загрял.
    Last edited by zombiran; 07-11-2014 at 07:51.

  4. #4
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Подкрепям мнението на колегата за прецакана дюза.Друг вариянт е налягането от редуктора де се е повишило.На мен и двете сами се случвали но без кабел за газовата и индикаторен часовник за настройка хода на дюзите не можеш да се оправиш.Часовника ти трябва ако си с рейка Valtek или Rail за другите назман

  5. #5

    Default

    За дюзите на газовото ли говорим или на мотора? Понеже на бензин няма ядове. Имам програмата за настойка и кабела към нея. Колата е настройвана на автоматичния режим. По принцип ако имам проблем с настрйките веднага ми се отразява на сутришното палене на бензин. Пали на 3 цилиндъра, ако има кофти настройки. Утре ще я погледна с програмата. Друго, което забелязах, като сменях филтъра на изпарителя е, че беше деформиран корпуса, пластмасата му (набръчкана) не беше във вида, в който го сложих. Сигурно е заради прехвърлянето на ниски градуси от бензин на газ лятно време, а именно на 25 градуса.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като питах за мирис на неизголяла газ имах впредвид - от ауспуха. Щом имаш кабел и софтуер, виж изходното налягане на изпарителя. Както казва колегата, може и да е по-високо от нормалното и от там - богата смес.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Това са показателите на газовото. Не бяха записани грешки на диагностиката. Според мен всичко е точно, но да кажи някой, който ги чува повече нещата. Иначе отзаде не мирише на неизгоряла газ. Смених и филтъра, нямаше графит. Явно при студено време трябва да я чакам да загрява повечко.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gazovo.JPG  

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега кога гасне в момета на прехвърляне или след това

  9. #9

    Default

    Ами странно е... гасне в момента на прехвърляне.. после като я покарам малко на бензин да вдигне още малко температура и после пак гасне.. докато не загрее хубавата.. Това го забелязах в градски условия (като постоянно спирам и тръгвам) гасне единствено на свободна като отива. А като тръгвам за извънградско... където няма спиране толкова често да кажем разстояние от рода на 4-5 км да я карам на газ, като първоначално е прехвърлена на 50 градуса, няма проблем след това. Но в града... прехвълям на 50 градуса мина да кажем 50м дам свободна и гасне.. паля карам на бензин към 100м, пак прехвърля на газ и пак гасне. Така единия ден ми го направи 5 пъти. и то все на кофти участаци
    Last edited by zombiran; 09-11-2014 at 14:03.

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Какви са газовите инжектори?
    Това налягане на изпарителя не е ли малко?
    Last edited by robygas; 09-11-2014 at 22:25.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11

    Default

    http://www.remixbg.com/Documentation...R/untitled.bmp

    Ако за това става дума.
    Не знам дали е нормално, но в manuala го дават до 1.2 на газ. Повече от това не мога и от програмата да му задам.

    Преди малко я запалих студена, отне повече време да прехвърли на газ, но пък за сметка на това не изгасна и не прекъсваше. Направих я на 50 градуса да прехвърли, преди това беше на 25 градуса. Според мен е било заради ниска тепература на изпарителя.

    П.С. по-горе съм писал за прехвърляне на газ, но по температурата ,която ми измерва термостата на колата, не на изпарителя.
    Last edited by zombiran; 09-11-2014 at 21:57.

  12. #12
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Колега провери си дюзите на газовата рейка най-вероятно една от тях не затваря добре.Някъде в нета има тема как става това ползвай гугъл и ще я намериш

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    25 градуса на този малък изпарител са нищо. Поне - 40. Ако досега си я карал да обръща на толкова просто си ремонтирай изпарителя.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #14

    Default

    Сега четох наръчника, дават му, препоръчителни 35 градуса да се прави да обръща. Както викаш ти, ще го направя на 40, че на 50 много време отнема докато прехвърли. Ами нищо му няма поне на външен вид. Нито тече антифриз, нито изпуска газ. Кое да му ремонтирам?

    ---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Колега провери си дюзите на газовата рейка най-вероятно една от тях не затваря добре.Някъде в нета има тема как става това ползвай гугъл и ще я намериш
    Колега, сменени са преди по-малко от 5к. А колата няма проблем с оборотите или неравномерна работа. Просто сутрин и е явно студено и трудно згрява. Понеже след това няма ядове.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •