Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с Еку или по-точно с Боди на алфа 147

  1. #1
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default Проблем с Еку или по-точно с Боди на алфа 147

    Здравейте колеги, имам проблем с няколко от приборите на алфа 147 1.9jtd 8V 2004 година

    1. Нощно време когато са светнати фаровете дисплея на бодито не се намалява, стои си все така ярък ( вади очи )

    2. Дисплея на километража мига ( премигват километрите )
    и не може да се синхронизира ( когато закача колата за диагностика нямам достъп до Бодито, а с всичко останало се свързва )

    3 Не светят светодиодите на бутоните за мъглите ( и предните и задните ), не свети и осветлението им вечерно време ( да се има в предвид, че съм проверил платката с бутоните и всичко си работи, дори си взех и друга за тест )

    Има ли някой представа ако реша да сменя компютъра, понеже в него е и бодито как става кодирането на мобилайзера и ключа ( ако изобяо имат връзка ) ?

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има споделен от колеги опит относно това, че редица проблеми с работата на боди компютъра се дължат на проникнала в него влага. Мисля, че преди да мислиш за смяната му е добре да го отвориш, провериш и евентуално подсушиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Здравейте колеги, имам проблем с няколко от приборите на алфа 147 1.9jtd 8V 2004 година

    1. Нощно време когато са светнати фаровете дисплея на бодито не се намалява, стои си все така ярък ( вади очи )

    2. Дисплея на километража мига ( премигват километрите )
    и не може да се синхронизира ( когато закача колата за диагностика нямам достъп до Бодито, а с всичко останало се свързва )

    3 Не светят светодиодите на бутоните за мъглите ( и предните и задните ), не свети и осветлението им вечерно време ( да се има в предвид, че съм проверил платката с бутоните и всичко си работи, дори си взех и друга за тест )

    Има ли някой представа ако реша да сменя компютъра, понеже в него е и бодито как става кодирането на мобилайзера и ключа ( ако изобяо имат връзка ) ?
    Получаваш няколко отговора веднага,недей да набеждаваш бодито,може да не е в него вината !!!

    1.Провери си дали ти работи светлинния сензор на таблото,пробвай да го намалиш с врътката за осветеност на таблото !!!!!
    2.Не можеш да влезнеш в бодито,защото ти е дефектен кабела/ако пробваш с МЕС/,писано е много по въпроса.
    3.Това може да се тества,след като успееш да влезнеш в бодито !!
    Last edited by Mury; 04-11-2014 at 13:28.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •