Results 1 to 15 of 16

Thread: Grande Punto 1.9 Multijet vs Peugeot 207 RC

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Grande Punto 1.9 Multijet vs Peugeot 207 RC

    Влезна ми една муха в главата и се зачудих, та викам що да не се допитам и до вас...

    Жена ми има Grande Punto 1.9 Multijet 130 коня 6 скорости
    Колата е с най-високото ниво на оборудване. Кожен салон, sky roof, парктроник, двузонов климатроник, по-високото ниво музика, мултиволан, 17 джанти и другите стандартни неща. На 170 000км е реални. Техн. състояние е супер.

    Случайно попаднах на тази обява за същия клас кола - хечбек. 207-цата е бензинова и очевидно по-мощна. 1.6T, което е мотора от Mini Cooper S, но не с компресор, а с турбина. 174 коня. Няма кожа, но има спортни седалки алкантара. Отново има парктроник, 17 джанти, двузонов климатроник, чейнджър, мултиволан. Има темпомат, което Punto-то няма. Като главен минус на 207-цата аз определям 5-степенната скоростна кутия. Дори и при 230-240 коня засилване, колата няма скоростна кутия, за да качи над 220-225км/ч. Не че е от значение, щото малко ще се кара там, но предполагам на дълго ще харчи повече от дизела, защото Punto-то е дизел все пак и със 6 скорости. Градско мисля, че разхода ще е приблизително еднакъв. Едното е 1.6 турбо бензин, другото е 1.9 дизел.

    И на последно място: автокъщата, в която е Пежото е известна с това, че намира некви гробници, но сред тях понякога има и читави коли. Повечето са с външни или вътрешни забележки. В случая 207-цата е с външни забележки, но вътре се вижда, че е доста запазена.

    И на последно вече последно верно: Пежото ще ми струва 2000лв отгоре. Та въпроса е: дали или не?

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=7y29v7
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •