Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 156 1,9 JTD не пали

  1. #1

    Exclamation 156 1,9 JTD не пали

    Здравейте колеги!

    От скоро съм в отбора на Алфа, но се сблъсках с проблем, който не съм срещал.
    Колата не иска да запали- върти, но не пали и за капак след като я занесох на сервиз се оказа,че не могат да я закачат на компютър за диагностика.
    Помагайте да решим проблема.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да не може да се направи диагностика на ECU - то означава най-вероятно, че или ECU - то няма захранване или К-линията му за диагностика е прекъсната до буксата за диагностика.

    В твоя случай по-вероятното ми се струва първото.
    Кажи годината на производство на колата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За да не може да се направи диагностика на ECU - то означава най-вероятно, че или ECU - то няма захранване или К-линията му за диагностика е прекъсната до буксата за диагностика.

    В твоя случай по-вероятното ми се струва първото.
    Кажи годината на производство на колата.
    Благодаря за бързия отговор.
    2000 г. е машинката.

    ---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

    Допълнително инфо- колата е пред сервиза и то седмица не могат да я свържат (като според мен повечко са си бъркали в носа и са оправяли други коли), но казаха,че кабелите били на ред в смисъл нямало прекъснати кабели.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В сервиза проверяваха ли дали ECU - то има захранване?

    Ти можеш ли да провериш няколко бушона, ако ти кажа кои или евентуално да премериш с мултицет захранващото напрежение направо на ECU - то?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Да, забравих, бушоните също били на ред и в какъв смисъл да проверят дали има захранване? (имайте предвид, че в тази област съм кръгла нула и благодаря за търпението)

    ---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    Мога да препредам точно какви съвети съм получил от Вас към майсторите ми. Примерно...

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Често пъти проверката на бушоните не е достатъчна, защото може да има прекъсване на веригата от бушон до консуматор и поради това консуматорът (в случая - ECU - то пак няма захранване).

    Поради това е добре захранването (+12V и шаси) да се проверяват директно на изводите на ECU - то.

    Това имах впредвид, като питах дали е проверявано захранването.

    Нещо ненормално по индикациите на таблото имаше ли, когато колата спря да пали? Примерно жълтата индикация изобразяваща ключе и надпис "code" изгасваше ли след първоначалния чек?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В сервиза проверяваха ли дали ECU - то има захранване?

    Ти можеш ли да провериш няколко бушона, ако ти кажа кои или евентуално да премериш с мултицет захранващото напрежение направо на ECU - то?
    Всичко е замерено, всички плюсове ги има, всички бушони са на ред, захранване стига до ECU-то, но не може да се закачи и това е.

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

    Не нямаше нищо странно не светваше и да ключето си изгася без проблем.
    Много странно е всичко.

    ---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

    Значи направи ми подобен проблем въртеше без да запали преди седмица, на 4-тия път запали. След това три дни по късно ми изхаби акумулатора въртейки като даваше признаци на палене, но токът свърши. (странното е,че преди да направи тези номера първото палене през деня беше безпроблемно) на другия ден й подадох ток с много въртене запали, разходих я да повъзбуди акумулатора и трябваше да свърша нещо оставих я за 15-20 мин след което вече не искаше да запали и с подаване на ток. Издърпах я до сервиза и е там седмица вече. Това е цялата история.

    ---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    Забележка: същият сервиз със същия лаптоп и същата програма преди два месеца като взех колата я закачиха за да и изчистят грешките.

  8. #8

    Default

    Кажи от къде си. Може някой да знае по- добър сервиз.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Силистра

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предполагам освен +12V на съответните изводи на ECU - то са проверили добре и наличието на шаси (-12V). Често пъти прекъснала или лоша връзка към шаси води пак до липса на нормално захранване. Иначе "плюсовете" си ги има.

    Ако това със захранването е 100% проверено, остава да се провери веригата за диагностика (пин 28 от конектор "C" на ECU - то - до пин 7 от конектора за диагностика):



    Ако всичко по-горе е изправно, обяснението за проблема и липсата на комуникация с ECU - то може да се дължи и на проблем в самото ECU.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Сега ще отскоча до там да му подам инфото да видим какво ще стане.
    Благодаря много за отделеното време.

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by tstoichev View Post
    Сега ще отскоча до там да му подам инфото да видим какво ще стане.
    Благодаря много за отделеното време.
    Щом е вързвана на диагностика и от тогава не е пипано нищо, както ти каза вече колегата ECU-то или няма захранване, или няма маса, или има повреда вътре в него. Да запрятат ръкави и да мерят, лесно достъпно е.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Всичко е проверено и не се закача и това е.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Независимо от всичко е добре да се провери връзката на ECU - то със шаси. Това е клемата "C10" и двата конектора D4, означени на скицата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Силистра
    Age
    33
    Posts
    46

    Default

    В кой сервиз в Силистра си оставил колата? За Силистра и за диагностика най-добре е при Коцето.
    Алфа Ромео 147 ТС 1.6 120 к.с. 2001г. "ГИ-Ловато"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •