Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73

Thread: Проблем след смяна на термостат 2,4 JTD

  1. #61
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    След лиричните отклонения за формата на земята и вакуума, да напомня, че темата беше за проблема с пресостата (не простата, слава богу) ми.
    Днес взех един втора употреба и до края на седмицата ще гледам да намеря време да го сменя.
    От време на време е хубаво да има такива отклонения за да не става после /вие така казахте/.Иначе за пресостата сменяй смело,няма да ти избяга фриона.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Абе не знам какви книги четеш но явно не си прочел че човек не винаги е прав и трябва като сгреши малко да се извини за заблудите в които вкарва други хора.И както съм ти казвал и друг път ,някой работи които не си ги проверил на практика не ги коментирай.Вакума който прави машината не може да изкара МАСЛОТО от климатичната система.Готов съм да се обзаложа.А ТИ ?
    В компресора има и друго масло, то наистина не може да се извади с помпата за вакуум.
    Никой не си разглобява компресора за да му точи маслото, когато ще сменя фреон или ще дозарежда защото така било по хубаво, никой.
    Вместо да се обзалагаш се обоснови- научно, щом си открехнат, трябва да можеш да го направиш.
    С формули, данни и всичко което се полага, колко масло остава, къде остава, защо остава, как се вади после и т.н.
    Иначе са голи приказки.
    Аз не си точа специално маслото и всички климатроници са на шест, винаги са били на шест и винаги ще бъдат.
    За вашите дето разбирате- Б.Х.
    И понеже няма да можеш да ми отговориш изчерпателно, само кажи как и от къде се губи масло по време на експлоатация на климатика, аз ще питам ти ще отговаряш- почваме.
    Last edited by lordliness; 12-11-2014 at 12:46.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #63
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В компресора има и друго масло, то наистина не може да се извади с помпата за вакуум.
    Никой не си разглобява компресора за да му точи маслото, когато ще сменя фреон или ще дозарежда защото така било по хубаво, никой.
    Вместо да се обзалагаш се обоснови- научно, щом си открехнат, трябва да можеш да го направиш.
    С формули, данни и всичко което се полага, колко масло остава, къде остава, защо остава, как се вади после и т.н.
    Иначе са голи приказки.
    Аз не си точа специално маслото и всички климатроници са на шест, винаги са били на шест и винаги ще бъдат.
    За вашите дето разбирате- Б.Х.
    И понеже няма да можеш да ми отговориш изчерпателно, само кажи как и от къде се губи масло по време на експлоатация на климатика, аз ще питам ти ще отговаряш- почваме.

    И мен ме боли размножителното черво за инДжинери като теб,мЪ аре нали съм си добричък ще ти отговоря.
    Масло остава във изпарителя,кондензера,дехидритатора,компресора и в ниските части на маркучи-тръби.Няма как с вакум да истеглиш маслото от системата защото то не се разтваря във фреона,и в момента в който фреона спира да циркулира в системата ,маслото се оттаява .Естествено една много малка част от маслото излиза когато се изтегля фреона,около 15-30мл/зависи от това дали е работил климатика преди да се закачи машината или не..Следователно за да го изтеглиш с ВАКУМ ,трябва да стигнеш до него.А масло губи от пробив в системата.А ето ти и една снимчица къде колко масло се слага отделно от това на комресора като з всеки автомобил е различно.Надявам се че достатъчно просто съм го обяснил ,белкем разбереш.Може с някоя формулка да си увеличиш снимката че не ми се занимава .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Без име.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  4. #64

    Default

    Прочети сега това
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...2&postcount=37
    нещо си противоречите с останалите специалисти.
    прочети и другите, много си противоречите, къде ще откриеш сам.
    Нищо не разбирате, ама както казах Б.Х.
    Хубава снимка, като знанията ти
    Не си струва да си губя времето.
    Last edited by lordliness; 12-11-2014 at 13:57.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #65
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Прочети сега това
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...2&postcount=37
    нещо си противоречите с останалите специалисти.
    прочети и другите, много си противоречите, къде ще откриеш сам.
    Нищо не разбирате, ама както казах Б.Х.
    Хубава снимка, като знанията ти
    Не си струва да си губя времето.
    Интригатнче, какво по-различно е казал колегата бе?
    Ако фреона спре да циркулира, маслото се утаява и да си скъсаш гъза не може да изтеглиш кой знае какво количество масло с машина за обслужване на климатици.
    Ако системата е работила и маслото не се е утаило напълно, то с фреона се изкарва и масло, но не може да изкараш кой знае какво количество масло.
    Ти си тоя, който казва, че с вакуум разбираш ли, ще изкараш маслото.
    Това от моя гледна точка е гледна позиция на човек-фолософ, който не знае за какво става дума. А и спориш отгоре на всичко. Майко мила...
    Last edited by BO; 12-11-2014 at 14:07.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #66
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Прочети сега това
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...2&postcount=37
    нещо си противоречите с останалите специалисти.
    прочети и другите, много си противоречите, къде ще откриеш сам.
    Нищо не разбирате, ама както казах Б.Х.
    Хубава снимка, като знанията ти
    Не си струва да си губя времето.
    Не знам много/за разлика от теб/.Но това което знам ми стига да си върша работата спокойно и без притеснения.Нямам нищо против знаещи като теб,защото ще има повече работа за незнаещи като мен.А пък за Б.Х ми иди на лекар,тук няма как да ти помогнем.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #67
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е само поредната дискусия в която ставаме свидетели на това, какво се случва, когато поставиш егото си над всичко останало.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #68
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е само поредната дискусия в която ставаме свидетели на това, какво се случва, когато поставиш егото си над всичко останало.
    Адаш поне колегата с пресостата ще си има на представа за какво иде реч като му правят евентуално климатика
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #69
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    ако се напъне с един як компресор ще излезе и маслото........ама някой части ще трябва да станат като сгънат станиол на топка и ще се търсят в торбичката на прахосмукачката
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  10. #70
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    За да не отварям нова тема, ако приемем че термостата е изряден, но датчика не показва вярно (както вътре, така и на ЕКУ-то) то значи ли че мотора няма да рабти оптимално и ще бъде със завишен разход? Например ако на диагностика показва 75 градуса, а тя всъщност е 85 при отворен термостат.

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът не е толкова с разхода, колкото в това, че ECU - то управлява степените на вентилатора на базата на температурата, която мери.
    Поради това има опасност да прегрееш мотора при тази ситуация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Ще плясна една сонда на малкия кръг за справка, за да бъде всичко наред. Попринцип имат ли живот температурните датчици и изменят ли си показанието през годините? Въпроса ми е при тази разлика на реалната температура и тази вътре на уреда дефакто кой е виновен. Датчика или самия стрелкови уред.

  13. #73
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най добре измери реалната температура с отделен прибор. Стрелката и ECU - то мерят с различни датчици поместени в един корпус. И двата да се скапят е малко вероятно.

    Не се случва често термочувствителните елементи да променят параметрите си. По-често грешното отчитане се дължи на лоши ел. връзки до тях (в т. ч и вътре в самия корпус на датчика).
    Last edited by ecotronic; 09-12-2014 at 18:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •