Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73

Thread: Проблем след смяна на термостат 2,4 JTD

  1. #46
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Системата се вакууимра с вакуум помпа, фреона е течен, маслото е разтворено в него, щом се мие- така ли е?
    Нищо не остава, как маслото влияе зле? Ако е с литър отгоре сигурно.
    Процедурата е- вакуумиране, масло, фреон с необходимото тегло
    Не цялото количество масло е разтворено във фреона.
    Ти като си миеш ръцете, защото си си ги потопил в олио, то само с една ръка сапун ли минаваш?

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно се придобили опит от практиката си. А и за мен това не е толкова интересно. Интересното за мен е, като ми пълнят климатика средно веднъж на 3 - 4 години, да нямам проблеми. И аз наистина нямам.
    Именно защото явно не е интересно, то и не се задълбава.
    Но след това винаги има странични проблеми като защо компресора се товари, защо не може да ми духа с 3 градуса и под 8 не може да свали, или защо компресора ми изяжда още 3 коня от колата и т.н., на които неща обикновения потребител не обръща внимание, а и да обърне, то последно ще обвини количеството масло в системата.

    Твърдят, че тези 10% са това, което се губи от маслото с течение на времето
    На каква база е твърдението?
    Масло не се губи така, както фреона. Ако имаш загуба на масло от системата, тогава това ще е съпроводено и с дадените симптоми. Ако ти нямаш симптоми на загуба на масло, тогава няма смисъл да ти наливат повече масло от колкото са изтеглили.
    Както и да е.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Това лято например ми се стори, че климатикът работи с една идея по-слабо от миналото и реших преди летните пътувания да мина да го заредят. Когато измериха налягането в кондензатора, то се оказа около 30 атм. Посъветваха ме първо да измия добре радиатора и ако все още намирам охлаждането за недостатъчно, ще се процедира с пълнене, което според тях не е препоръчително, поради излишното натоварване на системата и вероятността от поразии по вече 16 годишния кондензатор.

    Послушах съвета им и въпреки, че питата видимо не беше много мръсна, след добро миене и обезмасляване, охлаждането стана чувствително по-добро.

    Иначе можеха да ми вземат парите за една излишна манипулация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не цялото количество масло е разтворено във фреона.
    Ти като си миеш ръцете, защото си си ги потопил в олио, то само с една ръка сапун ли минаваш?
    Системата се вакуумира, вакуум означава отсъствие на вещество в даден обем. Значи вътре няма нищо, нито фреон нито масло. Заминало е към помпата, налягането е по ниско от атмосферното.
    Никога не съм си топил ръцете в олио и не схаванах връзката.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Аз като си купувам вакуумиран салам, че чудя, как изобщо има салам в опаковката


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Системата се вакуумира, вакуум означава отсъствие на вещество в даден обем. Значи вътре няма нищо, нито фреон нито масло. Заминало е към помпата, налягането е по ниско от атмосферното.
    Никога не съм си топил ръцете в олио и не схаванах връзката.
    Е тук вече си в голяма ама много голяма грешка.Ако искаш ще ти вакумирам системата цял ден и накрая ще ти разглобя дехидритатора,кондензатора и компресора та да видиш колко масло има вътре.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  6. #51
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз като си купувам вакуумиран салам, че чудя, как изобщо има салам в опаковката



    Теоретично и в космоса ако излети совалка, тя би трябвало да изчезне безкрайно, ако следваме логиката на колегата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #52
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    сега вече се чудя нашата планета как не е изчезнала във вакуума
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #53

    Default

    ако бяхте чели малко книги нямаше да се чудите, сигурно си мислите и че земята е плоска- нали?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #54
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    ако бяхте чели малко книги нямаше да се чудите, сигурно си мислите и че земята е плоска- нали?
    Ами естествено, че е плоска.
    Ти да не ми мислиш, че е триъгълна.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Ако инженерите, особено тези завършили ДВГ разбираха фундаменталните неща в заобикалящия ни свят, нямаше да я има и приказката:

    "Като се знам, какъв съм инженер, ме е страх да ходя на доктор"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56

    Default

    Ч
    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами естествено, че е плоска.
    Ти да не ми мислиш, че е триъгълна.
    Триъгълника се дефинира като част от равнината.

    Ама хич да не ти пука.
    Last edited by lordliness; 11-11-2014 at 19:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #57
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ч

    Триъгълника се дефинира като част от равнината.

    Ама хич да не ти пука.
    Ако беше малко по-добър във физиката така, както в геометрията, нямаше да наговориш такива тъпизми обаче.
    Мен само едно не ми стана ясно в коментара на ecotronic. Като си купи салам, който е вакуумиран, означава ли, че само опаковка купуваш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако беше малко по-добър във физиката така, както в геометрията, нямаше да наговориш такива тъпизми обаче.
    Мен само едно не ми стана ясно в коментара на ecotronic. Като си купи салам, който е вакуумиран, означава ли, че само опаковка купуваш.
    Знам, че ти идва сложно да го асимилираш, но не мога да ти помогна
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    ако бяхте чели малко книги нямаше да се чудите, сигурно си мислите и че земята е плоска- нали?
    Абе не знам какви книги четеш но явно не си прочел че човек не винаги е прав и трябва като сгреши малко да се извини за заблудите в които вкарва други хора.И както съм ти казвал и друг път ,някой работи които не си ги проверил на практика не ги коментирай.Вакума който прави машината не може да изкара МАСЛОТО от климатичната система.Готов съм да се обзаложа.А ТИ ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #60

    Default

    След лиричните отклонения за формата на земята и вакуума, да напомня, че темата беше за проблема с пресостата (не простата, слава богу) ми.
    Днес взех един втора употреба и до края на седмицата ще гледам да намеря време да го сменя.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •