Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: Проблем след смяна на термостат 2,4 JTD

  1. #31
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Чак пък да изтече,има сачмичка която пречи да изтече но ако развиваш бавно?
    Така или иначе трябва да допълниш,при развиване на стария и съответно поставянето на новия търпи известни загуби,ако тръгне компресора добре.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  2. #32

    Default

    Мислех да ходя да ми изтеглят фреона, да сменя пресостата и пак да го налеят. Щом казваш, че има сачма, освен да пробвам да го развия възможно най бързо и ако изтече много, чак тогава да ходя да допълвам.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  3. #33
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Ами ако има достатъчно налягане компресора ще тръгне ако не няма да тръгне.
    После идва другия филм дали ще духа достатъчно студено да речем?
    Най добре проверка в сервиз за да си сигурен,все пак там ще се види всичко черно на бяло.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #34
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    Мислех да ходя да ми изтеглят фреона, да сменя пресостата и пак да го налеят. Щом казваш, че има сачма, освен да пробвам да го развия възможно най бързо и ако изтече много, чак тогава да ходя да допълвам.
    Аз на твое място бих отишъл в сервиз да ми сменят пресостата. Хем ще източат фреона та да не се губи, хем ще ти напълнят после колкото трябва, а ще ти проверят и системата за херметичност след смяната. Да не правиш двойна работа после.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Аз на твое място бих отишъл в сервиз да ми сменят пресостата. Хем ще източат фреона та да не се губи, хем ще ти напълнят после колкото трябва, а ще ти проверят и системата за херметичност след смяната. Да не правиш двойна работа после.
    +1

    Това е най-правилното по отношение смяната на пресостата. Освен това просто допълване на системата с газ е силно непрепоръчително поради това, че така няма да се знае дали газ и масло са в правилното съотношение, което е критично за компресора.

    Поради това аз никога не допълвам климатика. Всичко се изтегля и се пълни наново.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    Това имах предвид под допълване. Преди 3 месеца правих профилакита на климатика, изпразване, проверка за течове и пълнене отново. Това ще направя и сега при смяната на пресостата.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    Това е най-правилното по отношение смяната на пресостата. Освен това просто допълване на системата с газ е силно непрепоръчително поради това, че така няма да се знае дали газ и масло са в правилното съотношение, което е критично за компресора.

    Поради това аз никога не допълвам климатика. Всичко се изтегля и се пълни наново.
    Това по принцип е отново грешка, защото при тегленето на фреона, то се тегли и масло, но никога не знаеш колко масло остава в системата, а то остава.
    За това ако ти теглят фреон и отделят да кажем 50 грама масло, то теоретично трябва да ти набутат отново 50 гр. масло, а не 150 гр., колкото пише по книга и да ти кажат, че си имал липса от 100 гр. и сега си ОК вече.
    А повечето бутат толкова, колкото пише в книгата за съответния автомобил и не се съобразяват с изтегленото.
    Поради това системата се набутва с повече масло от колкото трябва. Което понякога дори е фатално за компресора.

    И ако искаш да си максималист и да държиш на точността, то трябва да свалиш компресора и да източиш цялото масло от него.
    След това трябва да набуташ поне 3 пъти цялата система с фреон и да го изтеглиш.
    Защото маслото се мие именно с фреон.
    По този начин ще изтеглиш максимално маслото от цялата система и вече накрая набутваш точното количество фреон и масло.
    Не ми се вярва твоите хора, при които ходиш, да го правят това, защото е времеемко и трябва да ти вземат повече пари.
    Съответно стават и неконкурентоспособности на пазара и ти ги намразваш.
    Last edited by BO; 10-11-2014 at 12:12.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това по принцип е отново грешка, защото при тегленето на фреона, то се тегли и масло, но никога не знаеш колко масло остава в системата, а то остава.
    За това ако ти теглят фреон и отделят да кажем 50 грама масло, то теоретично трябва да ти набутат отново 50 гр. масло, а не 150 гр., колкото пише по книга и да ти кажат, че си имал липса от 100 гр. и сега си ОК вече.
    А повечето бутат толкова, колкото пише в книгата за съответния автомобил и не се съобразяват с изтегленото.
    Поради това системата се набутва с повече масло от колкото трябва. Което понякога дори е фатално за компресора.

    И ако искаш да си максималист и да държиш на точността, то трябва да свалиш компресора и да източиш цялото масло от него.
    След това трябва да набуташ поне 3 пъти цялата система с фреон и да го изтеглиш.
    Защото маслото се мие именно с фреон.
    По този начин ще изтеглиш максимално маслото от цялата система и вече накрая набутваш точното количество фреон и масло.
    Не ми се вярва твоите хора, при които ходиш, да го правят това, защото е времеемко и трябва да ти вземат повече пари.
    Съответно стават и неконкурентоспособности на пазара и ти ги намразваш.
    Системата се вакууимра с вакуум помпа, фреона е течен, маслото е разтворено в него, щом се мие- така ли е?
    Нищо не остава, как маслото влияе зле? Ако е с литър отгоре сигурно.
    Процедурата е- вакуумиране, масло, фреон с необходимото тегло
    Last edited by lordliness; 10-11-2014 at 12:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това по принцип е отново грешка, защото при тегленето на фреона, то се тегли и масло, но никога не знаеш колко масло остава в системата, а то остава.
    За това ако ти теглят фреон и отделят да кажем 50 грама масло, то теоретично трябва да ти набутат отново 50 гр. масло, а не 150 гр., колкото пише по книга и да ти кажат, че си имал липса от 100 гр. и сега си ОК вече.
    А повечето бутат толкова, колкото пише в книгата за съответния автомобил и не се съобразяват с изтегленото.
    Поради това системата се набутва с повече масло от колкото трябва. Което понякога дори е фатално за компресора.

    И ако искаш да си максималист и да държиш на точността, то трябва да свалиш компресора и да източиш цялото масло от него.
    След това трябва да набуташ поне 3 пъти цялата система с фреон и да го изтеглиш.
    Защото маслото се мие именно с фреон.
    По този начин ще изтеглиш максимално маслото от цялата система и вече накрая набутваш точното количество фреон и масло.
    Не ми се вярва твоите хора, при които ходиш, да го правят това, защото е времеемко и трябва да ти вземат повече пари.
    Съответно стават и неконкурентоспособности на пазара и ти ги намразваш.
    Хората чиито услуги ползвам винаги изтеглят всичката газ и мерят количеството изтеглено масло. После правят новото зареждане, като добавят количеството изтеглено масло + 10%. Твърдят, че тези 10% са това, което се губи от маслото с течение на времето и дори и маслото да се окаже с 10% в повече, това не е фатално за компресора.

    Но основният смисъл от изтеглянето и вкарването на цялото количество газ е в това да е сигурно, че в системата се съдържа точното количество газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Хората чиито услуги ползвам винаги изтеглят всичката газ и мерят количеството изтеглено масло. После правят новото зареждане, като добавят количеството изтеглено масло + 10%. Твърдят, че тези 10% са това, което се губи от маслото с течение на времето и дори и маслото да се окаже с 10% в повече, това не е фатално за компресора.

    Но основният смисъл от изтеглянето и вкарването на цялото количество газ е в това да е сигурно, че в системата се съдържа точното количество газ.
    Да и след като минеш тази процедура 5 пъти - един път за смяна на парното, след това защото някаква тръбата ти пречи за един ремонт и след това още 3 пъти, защото си го минаваш профилактично, ето ти едни 50% количество на маслото в повече.

    Теоретично казах как се прави ако искаш да е по книгите.
    В другия случай разчиташ на твоите хора, че 10% си загубил, кръстосваш пръсти да са познали и продължаваш да си караш.
    Няма как да си изгубил 10% от маслото и това да не се вижда очевидно. При 10 гр. излязло масло извън системата става грозна гледка и очевидно се вижда теча.
    Всеки сам си избира.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да и след като минеш тази процедура 5 пъти - един път за смяна на парното, след това защото някаква тръбата ти пречи за един ремонт и след това още 3 пъти, защото си го минаваш профилактично, ето ти едни 50% количество на маслото в повече.

    Теоретично казах как се прави ако искаш да е по книгите.
    В другия случай разчиташ на твоите хора, че 10% си загубил, кръстосваш пръсти да са познали и продължаваш да си караш.
    Всеки сам си избира.
    5 пъти? Ако го правиш повече от веднъж на 3 години, явно имаш сериозен проблем и следва да фокусираш вниманието си върху решаването му.

    А и как точно сметна, че 5х10% от 50 гр са половината от маслото в системата?
    Last edited by ecotronic; 10-11-2014 at 12:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    5 пъти? Ако го правиш повече от веднъж на 3 години, явно имаш сериозен проблем и следва да фокусираш вниманието си върху решаването му.
    Същата е и логиката, която каза на твоите хора със загубата на масло.
    Ако веднъж загубиш 10% от маслото, то както казах това очевидно ще се вижда.
    Защо дори и първия път добавят 10%?
    Може би за да изглеждат компетентни.

    Не, че нещо, ама говоря от личен опит за това, което казвам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Същата е и логиката, която каза на твоите хора със загубата на масло.
    Ако веднъж загубиш 10% от маслото, то както казах това очевидно ще се вижда.
    Защо дори и първия път добавят 10%?
    Може би за да изглеждат компетентни.

    Не, че нещо, ама говоря от личен опит за това, което казвам.
    Колкото масло изтеглят му добавят 10% и го вкарват обратно.

    Примерно изтеглят 50 гр, добавят 5 гр и вкарват 55.

    Сложно ли се изразявам?

    От 15 години им ползвам услугите и до момента не съм имал никакви проблеми.

    Очевидно не е необходимо да ми правят шоу за шарани за да продължавам да ходя при тях.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    Примерно изтеглят 50 гр, добавят 5 гр и вкарват 55.

    Сложно ли се изразявам?
    .....
    Съвсем не се изразяваш сложно, както мисля и аз.
    И 5 гр. масло да е излязло извън системата ще стои мазно. Дори ще омасли цял маркуч или ще направи 20 сантиметрово петно на кондензатора.

    Пак да попитам - обоснови им тогава решението за добавяне на 10% към изтегленото масло.
    Защо не са 15%?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Пак да попитам - обоснови им тогава решението за добавяне на 10% към изтегленото масло.
    Защо не са 15%?
    Явно се придобили опит от практиката си. А и за мен това не е толкова интересно. Интересното за мен е, като ми пълнят климатика средно веднъж на 3 - 4 години, да нямам проблеми. И аз наистина нямам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •