Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: 159 jtdm 1.9 v16 проблем

  1. #16

    Default

    колега, между engine check и have engine ckecked аз виждам доста разлика

  2. #17
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo1 View Post
    колега, между engine check и have engine ckecked аз виждам доста разлика
    Добре, ако ти го напише:

    "Please, check engine!"

    как ще го разбереш?

    И повярвай ми, това което ти казвам е истина...
    Няма процес в колата ти, при който да ти изпише че колата се самоправи нещо - винаги е мълчаливо. Единствено за ДПФ филтъра ако е много критично състоянието мисля казва да не се гаси колата, но аз лично не съм виждал това.

    Ако бъркам, нека по-знаещите ме поправят, така като гледам те май само сеир гледат в момента.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Добре, ако ти го напише:

    "Please, check engine!"

    как ще го разбереш?

    И повярвай ми, това което ти казвам е истина...
    Няма процес в колата ти, при който да ти изпише че колата се самоправи нещо - винаги е мълчаливо. Единствено за ДПФ филтъра ако е много критично състоянието мисля казва да не се гаси колата, но аз лично не съм виждал това.

    Ако бъркам, нека по-знаещите ме поправят, така като гледам те май само сеир гледат в момента.
    Нема такъв филм с ДПФ-а и гасенето,изрично е написано в книжката как да познаеш,че колата прави регенерация,ако не го разбереш си е твой проблем.Ако стане критично,светва чека,записва грешка и колата рязко губи всичката си мощност,в такива случаи максималната скорост е 60 км/ч........................

    П.С.Има разни малоумни съобщения,които вади от време на време,като проблем с налягането на маслото,когато ти загасне колата при потегляне например.На мен един път на Калиакра,когато колата беше спряна на силен страничен наклон,50 м. след като тръгнах ми изписа че няма масло и загаси мотора,след 30 сек. запали без проблем и напълни индикацията за маслото.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19

    Default

    В крайна сметка да ви попитам трябва ли да ходя за диагностика ? А надписа, който ми вади го изписва след като съм изчакал колата да загрее и като съм изминал 2-3км -Have engine checked - това ми исписва и да наистина колата губи мощност ! В такъв случай я оставям да поработи на място 10мин и я гася като я запаля вече го няма този проблем и повече не се появява .....

  5. #20
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Ами ако искаш...
    Принципно не е задължително. Познавам поне десет човека на различни коли да си карат със светещи ламби по таблото...

    Но тъй като това не е Опел Астра, която има точно три причини да и светне тая лампа, предлагам да отделиш време и някой лев, да ис погледнеш колата.
    За да не стане : "ебати италианските кочини, само половин година я карам светеща като коледна елха, и тя се счупи на най неподходящото място и време..."
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo1 View Post
    В крайна сметка да ви попитам трябва ли да ходя за диагностика ? А надписа, който ми вади го изписва след като съм изчакал колата да загрее и като съм изминал 2-3км -Have engine checked - това ми исписва и да наистина колата губи мощност ! В такъв случай я оставям да поработи на място 10мин и я гася като я запаля вече го няма този проблем и повече не се появява .....
    Отивай на диагностика.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default

    Миналата сутрин сложих ключа на контакт всичко беше наред запалих и за няколко секунди премигна реотанчето(подгревните свещи) сканирах с аутокома(става за не професионално ползване) и ми изписа грешка P0683(подгряващото устроиство прекъсва) мисалта ми е дали е някоя свещ-и или от самия модул

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Някоя свещ е тръгнала, според мен.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #24
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ddextar View Post
    Миналата сутрин сложих ключа на контакт всичко беше наред запалих и за няколко секунди премигна реотанчето(подгревните свещи) сканирах с аутокома(става за не професионално ползване) и ми изписа грешка P0683(подгряващото устроиство прекъсва) мисалта ми е дали е някоя свещ-и или от самия модул
    Мултицетчето и мерене, другото е "Китайски загадки".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #25

    Default

    Ходих на диагностика. Момчето което провери компютъра каза че компютъра е запаметил грешката и тя била в горивната система.Налягането което се е впръсквало в дюзите било малко, но каза че тъй като в момента не го показвало като грешка не можело да се разбере точно от къде идва проблема. Аз му казах че до сега ми се е случвало 2-3 пъти а той ми каза да покарам още и когато зачести да го прави да отида пак и да се провери помпата защото най вероятно проблема идвал от нея. Чудя се дали да не отида и в друг сервиз за да видя какво ще кажат ? Защото не ми се иска да чакам да зачестява проблема !

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo1 View Post
    Ходих на диагностика. Момчето което провери компютъра каза че компютъра е запаметил грешката и тя била в горивната система.Налягането което се е впръсквало в дюзите било малко, но каза че тъй като в момента не го показвало като грешка не можело да се разбере точно от къде идва проблема. Аз му казах че до сега ми се е случвало 2-3 пъти а той ми каза да покарам още и когато зачести да го прави да отида пак и да се провери помпата защото най вероятно проблема идвал от нея. Чудя се дали да не отида и в друг сервиз за да видя какво ще кажат ? Защото не ми се иска да чакам да зачестява проблема !
    Я по добре смени сервиза,и пробвай на друго място
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    И аз съм на същото мнение...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •