Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: 159 jtdm 1.9 v16 проблем

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default 159 jtdm 1.9 v16 проблем

    От едно извесно време съм горд сопственик на алфа ромео 159, но от около седмица почна да пуши много (черен гъст дим) при около 2000-2500обр.Закачихме я на комп. с мултиецускан с съмнение за дюзи. Та на първите 3 цилиндера показателите бяха в норма, а на 4 паказателите в Мг/и бяха около 10,..... при ниски обороти та питането ми е дали дюзата на 4-ти цил. е заминала и затова пуши така колата.Егр и ДПФ филтера са на колата Егр-работи в норма(така каза майстора)Не влиза в почистващ режим (ДПФ).

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Провери си първо турбо пътищата за пропуски.
    Отклонение на дюза от 10 е много, нека майстора си каже думата.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default

    Турбо тътищата са здрави няма прокъсани мъркучи,прави ми впечътление, че като загрее пуши повече,а наи лошото е че в Бош нямат дюзите казват очаквана доставка края на януари 2015г.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А на ДПФ-а защо не му пуснахте принудителна регенерация или и това не ще?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Това е абсурд,корекцията да е 10,няма такъв филм,или ви лъже диагностиката,или нещо не си разбрал.Ако твоя майстор,не разбира от тези мотори,по-добре я закарай другаде да я видят,може проблема да е елементарен.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default

    Ами видях с очите си.В събота сте ходя да и правят някакъв хидравличен тест(каза майстора)обясни ми нещто за мъркучите за обратната нафта сте се вадят в нещо ката колба и сте се гледат млг. или нещо такова

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ddextar View Post
    Ами видях с очите си.В събота сте ходя да и правят някакъв хидравличен тест(каза майстора)обясни ми нещто за мъркучите за обратната нафта сте се вадят в нещо ката колба и сте се гледат млг. или нещо такова
    Успех !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default

    Хара помагаите вече се отчаях.Колата взе да искара бял пушек, и рсхода на колата доволно се вдигна по борд 10,5градско на изван градско успях да сваля до 9,6.М/у другото от ка 1000рпм до 2000рпм никаква я нема. По бараметара на таблото турното надува почти до до края като я "изрежа".корекцията на дюзите на 1-ви и на 2-ри цил. варират от -0,8 до около 1 на 3-ти -3,50(даржи) а на 4-ти започва от 3.50 и ги покачва до 4,60 горе доло прегледахме пак торбо пътищата(мъркучи)направи ми впечатление че около студената част на турбото има засъхнало масло(имам впрдвид по маркучите)Др.като карам на 3-та и 4-та скорост има леко придърпване(в диапозана от 1000 до 2000)

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Започни първо от тук:
    http://www.youtube.com/watch?v=L2_UQ7FXlhs
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ddextar View Post
    Хара помагаите вече се отчаях.Колата взе да искара бял пушек, и рсхода на колата доволно се вдигна по борд 10,5градско на изван градско успях да сваля до 9,6.М/у другото от ка 1000рпм до 2000рпм никаква я нема. По бараметара на таблото турното надува почти до до края като я "изрежа".корекцията на дюзите на 1-ви и на 2-ри цил. варират от -0,8 до около 1 на 3-ти -3,50(даржи) а на 4-ти започва от 3.50 и ги покачва до 4,60 горе доло прегледахме пак торбо пътищата(мъркучи)направи ми впечатление че около студената част на турбото има засъхнало масло(имам впрдвид по маркучите)Др.като карам на 3-та и 4-та скорост има леко придърпване(в диапозана от 1000 до 2000)
    Това вече е друго,няма корекция 10 Иначе Боби ти е написал откъде да започнете,проверете ЕГР-а и пеперудките на колектора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    12

    Default

    Както казват някои от форума (сигорно е нещо елемемтарно) се оказа доста вярно. Проблема беше следния моторчето на вихровите клапи има една пласмасова щангичка та тази щангичка се беше извадила от главата на едно от лошчетата.Клапите бяха забили в краино ляво половение(в посока към шофьора)Интересно но е другото защо ЕЦУ-то не го е рачело като грешка.

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ddextar View Post
    Както казват някои от форума (сигорно е нещо елемемтарно) се оказа доста вярно. Проблема беше следния моторчето на вихровите клапи има една пласмасова щангичка та тази щангичка се беше извадила от главата на едно от лошчетата.Клапите бяха забили в краино ляво половение(в посока към шофьора)Интересно но е другото защо ЕЦУ-то не го е рачело като грешка.
    Щото моторчето работи, а друг датчик няма.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Щото моторчето работи, а друг датчик няма.
    Точно така и си върти клапата на 3-и цилиндър,и му дреме на ЕКУ-то

    ---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:29 ----------

    Quote Originally Posted by ddextar View Post
    Както казват някои от форума (сигорно е нещо елемемтарно) се оказа доста вярно. Проблема беше следния моторчето на вихровите клапи има една пласмасова щангичка та тази щангичка се беше извадила от главата на едно от лошчетата.Клапите бяха забили в краино ляво половение(в посока към шофьора)Интересно но е другото защо ЕЦУ-то не го е рачело като грешка.
    Препоръчвам ти да свалите колектора и да махнете клапите !!!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    Не знам дали тук му е мястото, но искам да попитам нещо.С понижаването на температурите сутрин когато запаля и като измина 2-3км ми изписва на борд компютъра че прави някаква проверка на двигателя .До сега пак ми се е случвало но само веднаж а сега много често започна да я прави тази проверка. Alfa 159

  15. #15
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo1 View Post
    Не знам дали тук му е мястото, но искам да попитам нещо.С понижаването на температурите сутрин когато запаля и като измина 2-3км ми изписва на борд компютъра че прави някаква проверка на двигателя .До сега пак ми се е случвало но само веднаж а сега много често започна да я прави тази проверка. Alfa 159

    Колега, ти си за бисерите, честно

    Няма предвид че си проверява колата нещо сама себе си, а ти казва ТИ да провериш работата на мотора -т.е. Да идеш в сервиз...

    Бягай на диагностика!
    Може да е нещо елементарно, но мпже о да е важно и критично.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •