Results 1 to 15 of 117

Thread: крушки H7 LED

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Сменят се през месец защото не ги знам какви са... Не си купувам така наречените от теб обикновенни чешки крушки по 4 лв, не защото са "скъпи" а защото ме дразни това че светят жълто. Купувам си крушки които са 2 броя за 10-12 лв на които пише Ice Blue и светят беличко. Просто са единствения приемлив като цена син вариянт. Не ми се дават 80лв за филипс блу вижън. Явно обаче не са много сполучливи.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    найт брейкъра на осрам беше 35 лева двете.
    JTDm 170+

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:42.

  4. #4

    Default

    Ако пипате халогенните крушки с голи ръце е нормално да горят често.
    Скъпите крушки с повишена светлина карат около година.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    И така да е, не е нормално да горят през месец, ако са правилно подбрани по мощност и не са ментета. Другият вариант е да имаш неизправна електрическа уредба.

    ---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:57 ----------



    Да, като че ли това изглежда оптимално решение за колегата, стига ел. уредбата му да е изправна и да не почне да ги гори и тях.
    Предполагам, че не е от ел системата, защото нищо друго освен късите не ми гори... И най вероятно са китайски защото както казах на тях пише само Ice Blue и нищо дриго, няма марка.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  6. #6
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    вие сте като в няква друга българия по новините. горят крушки , наводнения , снегове , пропаданли пътища и сгради. а при мен в Асеновград сичко е точно. призовавам сички които виждат зор да направят курбан, чеверме и да запалят свещ на Бачковския. също така да нахранят беден човек.
    JTDm 170+

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Предполагам, че не е от ел системата, защото нищо друго освен късите не ми гори... И най вероятно са китайски защото както казах на тях пише само Ice Blue и нищо дриго, няма марка.
    Точно такива карах 4 години, изгоря едната и смених и двете.Мисля че 12 до 16 лв струваха ама не знам марка имаше ли нямаше ли, в пластмасова кутийка.Откак съм я купил не съм изключвал фаровете.Виж кабелната обувка дали влиза плътно.Мене пък ми горят габаритите, поне един два на година.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Точно такива карах 4 години, изгоря едната и смених и двете.Мисля че 12 до 16 лв струваха ама не знам марка имаше ли нямаше ли, в пластмасова кутийка.Откак съм я купил не съм изключвал фаровете.Виж кабелната обувка дали влиза плътно.Мене пък ми горят габаритите, поне един два на година.
    Ами те такива са последните които купих преди 2 дни (още не са изгорели ) преди това бях с некви меджик блу от практикер 2 за 7лв, а преди това с некви от ибей... На дългите съм със съвсем други които са за 15лв двете и не са мръднали от май месец насам, но са само за офроуд и не стават за къси. Ще видя тези колко ще ме изкарат и ако изгорят пак до месец ще хода да ми прегледат електрониката.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Крушка гори когато през нея протече по-голям ток, а той протича когато има някъде лош контакт, става пад на напрежението но пък се увеличава тока.От друга страна жичката на крушката която свети, представлява тройна спирала - проводник от волфрамова сплав който веднъж е навит на спирала, после още веднъж и накрая трети път това което виждаш в балона.При евтините крушки вероятно спестяват именно от този проводник,неговите дължина и сечение са разчетени за определено напрежение,ако е по-малко, свети по-силно на границата да се стопи..Другото което можеш да направиш е да вземеш мултицет да разкачиш крушката и да я включиш към него за да измериш тока който протича през нея и евентуално от там да съдиш за възможен проблем.Примерно, ако е 55 вата, делиш го на напрежението при запален двигател примерно 13,7 волта и получаваш 4,01 ампера.Ако е повече трябва се търси причина защо през тази крушка протича голям ток.Веднъж ми се наложи да сложа набързо някаква крушка от 2 лв и стотинки,щото баш за прегледа изгоря едната и си отиде за няма месец.Тогава смених и двете, щото и без това светеха различно и вече има няма година светят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •