Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: дросел жтд

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Ок благодаря за мнението ви,продължавам с мъдренето

  2. #32
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако ти трябва клапа имам, ще се разберем все нещо. Само измисли как да я управляваш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    mirchozo - Мисля да използвам твоето предложение даже съм измислил начин как да закрепя клапата въпроса ми е следният обаче,понеже тази клапа се управлява с вакуум (предполагам) възможно ли е чрез една тетка да го взема този вакуум от соленоидният клапан? Дотук е лесно но в последствие се замислих значи днеска направих диагностика на количката и забелязах че когато колата е студена ЕГР клапана е отворен на 40% което означава че има голям вакуум,след което като се позатопли стойностите паднаха на 1% при работа на празен ход,като я настъпя пак се качват,мисълта ми е,че ако взема вакуум от соленоидният клан,когато вземе вакуума да намалява клапата (предполгам) би започнала да се затваря и това да прекрати достапът на въздух до двигателя. Не знам дали съм прав ако някъде греша ме поправете,но бихте ли ми помогнали относно как работи тази система от къде взима вакуум,и дали това решение е удачно .Благодаря Ето за тази клапа предполагам че говориш Click image for larger version. 

Name:	$_12.JPG 
Views:	41 
Size:	47.2 KB 
ID:	148303

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Другият вриант е от вакуум помпата на двигателя , но там ако може само да ми кажете от къде създава вакуума

  5. #35
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Егр го затапвай, ще запише грешка само, но няма да ти светне чека.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #36
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Сириус View Post
    mirchozo - Мисля да използвам твоето предложение даже съм измислил начин как да закрепя клапата въпроса ми е следният обаче,понеже тази клапа се управлява с вакуум (предполагам) възможно ли е чрез една тетка да го взема този вакуум от соленоидният клапан? Дотук е лесно но в последствие се замислих значи днеска направих диагностика на количката и забелязах че когато колата е студена ЕГР клапана е отворен на 40% което означава че има голям вакуум,след което като се позатопли стойностите паднаха на 1% при работа на празен ход,като я настъпя пак се качват,мисълта ми е,че ако взема вакуум от соленоидният клан,когато вземе вакуума да намалява клапата (предполгам) би започнала да се затваря и това да прекрати достапът на въздух до двигателя. Не знам дали съм прав ако някъде греша ме поправете,но бихте ли ми помогнали относно как работи тази система от къде взима вакуум,и дали това решение е удачно .Благодаря Ето за тази клапа предполагам че говориш Click image for larger version. 

Name:	$_12.JPG 
Views:	41 
Size:	47.2 KB 
ID:	148303
    Вакума няма да е проблем.Проблема е че няма как да се управлява соленоидния клапан.Когато вакума намалява клапата се отваря.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #37
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Разбирам те. Искаш да кажеш че просто няма как да го припасна към този модел понеже дори и да го свържа към вакуума на ЕГР-а или понякакъв си начин сложа нов соленоиден клапан в програмата на ECU не е заложена такава информация за управление на клапата за меко гасене на двигателя ,с други думи трябва да се започне от ECU няма да стане моята работа както я мислех.Но благодаря за отзивите .

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз мисля че през едно реленце може да се подкара новия ти соленоиден клапан, през норм затворен контакт, т.е. когато е на контакт или запалена колата контакта му да е оторен и соленоидния клапан да не получава напрежение и да не пуска вакуум към клапата, при отпадане на контакта съответно да получава напрежение и да пуска вакуум съответно да затваря въпросната клапа. Евентуално и някакъв кондензатор който да задържа за 2секунди след отпадане на захранването.
    Колегата Екутроник нека изкаже мнение по въпроса.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Тая тема я бях пуснал на времето ама накрая ми писна и се отказах да се занимавам. Сега като видях ,че сте я вдигнали пак се зароди желание да я подкарам. Клапата се движи на ръка, пускам тест на селеноида работи, като му откача буксата светва чека ама не ще да работи и това е. Като гася не идва импулс на селеноида. Въпроса ми е, ако наистина може да се върже с реле като я гася да пуска ток ще тръгне. Ако някой е на ти с вързването и ми обясни как може да стане ще съм много благодарен.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  10. #40
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз все си мисля че някой който разбира от електроника може да измисли схемичка която доколкото разбирам трябва да пусне някакъв импулс от 1-2секунди и след това да се самоизключи.
    Иначе най-най-простия начин е с 1 бутон при гасене да пускате сигнал на соленоида на клапичката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •