Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Запалена инсталация и последващ ремонт

  1. #1

    Default Запалена инсталация и последващ ремонт

    Здравейте колеги, днес след като се прибрах с колата, след 15 мин ми се обадиха, че колата ми гори. По най-бързия начин успяхме с колеги да я изгасим, но щетите не са малко. Предполагаемата причина е късо съединение. Сега следва процедура по завеждане на щети по каско и евентуален ремонт. Някой знае ли дали има особеност при завеждането на такава щета от пожар, защото Евроинс се оказа че не работят извън работно време, а мобилната група единствено ми каза да се обадя утре сутринта да се разберем.
    Така, до тук със застраховките, сега за ремонта.
    Като начало виждам като важни и наложителни неща за смяна:
    Кутия с бушони и цялата инсталация
    акумулатор
    въздуховоди
    казанчета за спирачна течност и антифриз
    ляв фар
    интеркулер
    жило преден капак
    Ще изчакам огледа на застрахователите и ще разглабям да се види какво още трябва да се смени за да се вкара отново на пътя.
    Ето и снимка след инцидента.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0297.jpg  

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:54.

  3. #3

    Default

    Ами мисля да я позакърпя да може да се кара и после да се мисли за нова.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:54.

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Колата е тотал...

  6. #6

    Default

    Без да взимаш мнението ми като препоръка и аз мисля, че не си струва. Всичко до което огъня се е докоснал ще ръждяса тази зима. Ще има изгорели датчици. Трудно ще заличиш всички следи от пожар и колата после ще се продаде трудно.
    Разбира се по снимка е трудно да се прецени.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    дюзите стопени ли са?
    JTDm 170+

  8. #8

    Default

    Мисля че не са.

  9. #9
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Ужас колега не го пожелавам на никой няма значение какво кара И според мен е по- добре да вземеш парите от каското
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Всичко може да се оправи,както си казал трябва да се разглоби и да се види какви са пораженията от пожара.
    Личното ми мнение е,че определено не си заслужава главоблъсканицата да я съживяваш,с оглед качеството на сервизите и услугите които предлагат.
    Все си мисля,че застраховаталите,ще я пишат тотална щета.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11

    Default

    Все пак е застрахована на 4500, обаче знам ли. Утре сутринта ще дойдат да я снимат и ще ги поразпитам.

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Мисля, че около 80% дават

  13. #13

    Default

    Колега, първо съжалявам за случилото се...
    Другото - ще повторя колегите и ще ти кажа, че няма смисъл от ремонт. Първо, че застрахователите не биха одобрили толкова голям ремонт според мен. А другото - в нашия сервиз имаше един случай на ремонт на горяла кола и беше зверския филм. Ремонта се забави няколко месеца, защото имаше поне няколко огледа от застрахователи. Не знам колко се е запалила, но горели ламарини (капак, кош и т.н.) не е хубаво да има. И по време на ремонта постоянно изкачаха нови и нови дреболии, направо е ужасно.

    И не на последно място - дори и да я оправиш, ако си много придирчив никога за теб това няма да е същата кола. Подсъзнателно няма да се чувстваш толкова сигурно в нея и няма повече за теб да е перфектната количка, защото си я виждал в по-лошия й вид.

    Успех.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  14. #14

    Default

    Днес мина огледа, и така както звучеше човека докато я оглеждаше нещата отиват към тотална щета. Оглеждащия описа най-главните неща като каза, че по-дребните неща ще се описват при повторен оглед, ако изобщо е необходим такъв. Най-късно в понеделник трябва да се знае решението и тогава ще решавам какво точно да правя.

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Жалко за колата. Виждал съм я доста пъти при Румен.

    Така, както е тръгнало вземи си парите от каското (най-вероятно тотал щета). След това разглоби, колата и я пусни за части. Това е 147-ца и ще изкараш добри пари Да не кажа голяма дума, но ако сериозно се заемеш - можеш да вземеш още толкова, колкото ти дадат от каското
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •