Results 1 to 10 of 10

Thread: 147-ца не пали и компютъра щрака странно

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    London
    Posts
    9

    Default 147-ца не пали и компютъра щрака странно

    Здравейте колеги,
    Имам някакъв проблем с моята 147ца тези дни.
    Давам контакт и ми изплюва всевъзможни грешки, писукания и на всичкото отгоре се чува някакво гадно щракане отпред под капака. След малко повече оглед стигнах до заключението че щракането е от компютъра. Първата ми мисъл беше че може да е намокрен по някаква причина... Свалихме буксите но не видяхме следи от влага или нещо друго което да не си е на мястото. Пробвах да махна и акумулатора но ефекта беше същият. Решихме да я бутнем настрани за да не пречи и реших да пробвам да запаля отново...и хоп...бръм...запалихме. Обаче колата се държи странно, не държи обороти и свети лампичката на мотора. Звъннах на 1 колега и той ме посъветва да я оставя 1 ден ако е мокро някъде да изсъхне. На другия ден пак не палим...същото щракане.

    Та въпроса ми е...може ли това да е от компютъра?
    Може ли да се пусне на диагностика при положение че му има нещо?
    Ако си взема друг от някоя морга, какво трябва да гледам като данни за него (само двигателя да е същия или и нещо друго) и трябва ли да му се прави нещо след като го взема?


    Мерси предварително колеги...слагам малко снимки за пояснение
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20141012_144800[1].jpg   20141012_144817[1].jpg   20141012_144736[1].jpg  
    Алфата е като добра ръка в покера...виждаш я и докато се ухилиш и се озъбваш

  2. #2

    Default

    Колега, дава ти грешка на имобилайзера... каквото и да правиш няма да запалиш... Там ти е проблема.. отиди в някой сервиз за аларми.. Или прочети има писано тука как се оправя. Почистване на една кутийка, но къде точно бе не мога да ти кажа. Махне ли ти се грешката на имобилайзера ще запалиш.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    London
    Posts
    9

    Default

    Тя грешката си я дава, но освен нея дава още няколко:

    Selespeed system failure
    Engine controls system failure
    ABS system failure
    + имобилайзера.

    Повече ме притеснява това щракане което се чува от компютъра. Предполагам че може от там да се контролира всичко и ако се е скапал и е логично да ми дава всички тези грешки.

    Май тук е момента да кажа че не съм много в час с ремонтите по колите :P
    Сега ще разгледам за имобилайзера
    Алфата е като добра ръка в покера...виждаш я и докато се ухилиш и се озъбваш

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За мен тази кола губи захранване или маса на ЕКУ-то.Трябва читава диагностика,така няма как да стане.

    ---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Колега, дава ти грешка на имобилайзера... каквото и да правиш няма да запалиш... Там ти е проблема.. отиди в някой сервиз за аларми.. Или прочети има писано тука как се оправя. Почистване на една кутийка, но къде точно бе не мога да ти кажа. Махне ли ти се грешката на имобилайзера ще запалиш.
    На 147 имото се намира в боди компа,няма кутийка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    London
    Posts
    9

    Default

    Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!
    Алфата е като добра ръка в покера...виждаш я и докато се ухилиш и се озъбваш

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ovkiller View Post
    Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!
    Свържи се с Емзо от форума,той ще ти помогне.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by ovkiller View Post
    Сега ако ми кажете къде в региона на Казанлък/Стара Загора има свестни майстори които да направят диагностиката...че съм изпълнен от специалисти вече...!
    Отиваш при Ангел сервиза му е срещу входа на Арсенал ,прави качесвена диагностика,с електрониките е в час.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  8. #8
    Запален Алфист inpuls.1980's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Кюстендил
    Posts
    17

    Default

    .....
    Last edited by inpuls.1980; 21-03-2016 at 20:03.

  9. #9

    Default

    Колега, точно преди три дена моята 147-ца ми направи съвсем същия въртел... съвсем същите симптоми..., понеже не можеше да запали пробвахме с подаване на ток от друга кола и проблема изчезна веднага от само себе си, както си се и появи... въпреки че днес забелязах за няколко секунди пак започнаха да мигат много по-бързо мигачите например и ще трябва да я заведа на сервиз ми се струва. При теб оправиха ли се нещата, ходи ли на сервиз и какво се случи в крайна сметка?

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    1

    Default

    На мен ми направи този номер и след малко дебати с този и онзи ми казаха, че е от акумулатора. Веднага "до бягах" до близкия сервиз и го замерихме. Присъдата беше "Dead". И аз се видях в чудо след като ми направи номера на 2-рия ден от както взех алфата и като почна да изписва една по една грешка на системите и това щракане се пищисах, след побутване запали и светеха грешките още поне 15 минути докато работеше двигатела и след това изчезнаха...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •