Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Паля след 5сек. оборотите падат до 500 и колата гасне.

  1. #16

    Default

    Моят ТС 2000 година, пали веднага, кове оборотите на 1100 примерно и след малко 900. Може да се форсира веднага след палене.
    Дизела също, никакви проблеми.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Това е въпросният маркуч и понеже ми се стoри хлабав превързах към другия със свински опашки както си личи от снимката.
    А относно горивата да ви споделя една информация в североизточна България всички OMV-та зареждат от фирма Сакса - www.saksa-bg.com поради ниската цена на която продават няма нищо общо с качеството на OMV.Както фирмата продава и октан боостери и добавки против замръзване което е много далече от качеството заредeн извън BG max motion и alpin diesel.
    Колега относно Сакса не се залъгвайте - те са само прекупвачи и превозвачи. Това ми е част от работата- всичкото гориво иде от Русия Румъния и Азербайджан. 90процента от горивата са собственност на Лукойл и всичко живо снабдява от там. Тва включва и ОМВ ШЕЛ и доста още знайни и незнайни. След като се свали от танкера и влезе в базата бива смесено с добавки и биодизел и от там на автоцистерни поема до отправната си точка.
    За в момента единствено Ромпетрол и Еко си внасят собствено гориво с добро качество, всичко останало е компромис.
    П.С. Знам че горенаписаното от мен най--вероятно ще бъде прочетено и от някой дето ме познава и може да рефлектира върху работата ми. Съзнавам какво пиша и твърдо заставам зад думите си!

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by Seicento Sporting Abarth View Post
    Колега относно Сакса не се залъгвайте - те са само прекупвачи и превозвачи. Това ми е част от работата- всичкото гориво иде от Русия Румъния и Азербайджан. 90процента от горивата са собственност на Лукойл и всичко живо снабдява от там. Тва включва и ОМВ ШЕЛ и доста още знайни и незнайни. След като се свали от танкера и влезе в базата бива смесено с добавки и биодизел и от там на автоцистерни поема до отправната си точка.
    За в момента единствено Ромпетрол и Еко си внасят собствено гориво с добро качество, всичко останало е компромис.
    П.С. Знам че горенаписаното от мен най--вероятно ще бъде прочетено и от някой дето ме познава и може да рефлектира върху работата ми. Съзнавам какво пиша и твърдо заставам зад думите си!
    Колега, няма нужда да се притесняваш, всеки който желае може да се запознае със законите в държавата ни и да си изясни какви са условията за внос на горива, и да си направи елементарният извод, че малцина са фирмите които могат да ги покрият, и даже това да се случи автоматично ги прави не конкурентно способни на руският монополист на нашият пазар. Еко и Ром петрол също имат квота за внос на горива от техните си рафинерии....Шел също внасят 100 октановият си бензин....Сори за офтопика.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •