Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 85 of 85

Thread: Съвет за зимни гуми

  1. #76
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Добре,а тия гуми all seson,как аджеба са ги направили така,че хем материяла да е мек,хем да не се изпича през лятото?За мен са си направо зимни с надпис all seson.
    Не знам брат ! Бай Иван гумаджията ми разправя че такава гума нямало. Но той има интерес да ми продаде 8 гуми вместо 4 и да ми ги монтира/демонтира/балансира 2 пъти годишно. А аз карам с такива гуми дето ги "нямало" от повече от 12 години.
    В последния голям сняг тук в София, с такива гуми на 3+ години тръгнах нагоре по наклон , а около мен буксуваха другите.

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Те за това тоя Оулсийзън ни зиме стават, ни лете!
    Колко такива All season гуми си карал ти лично след като изказваш такова мнение ?
    ...

  2. #77
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Сега гледах едни all season на Vredestein с много добра шарка по 72 евро парчето.По принцип тия пари нищо не са ако тая гума ти върши работа целогодишно.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 02-03-2015 at 22:04.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #78
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    5 чифта. Е няма такъв увиснал таш*к. Нито на сняг е добре, нито на сухо.
    Ако караш нещо малко и само градско може и да вършат работа.

  4. #79
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    5 чифта. Е няма такъв увиснал таш*к. Нито на сняг е добре, нито на сухо.
    Ако караш нещо малко и само градско може и да вършат работа.


    Добре де колега,мислиш ли мнението ти е меродавно, като казваш че си сменил цели 5 чифта.Като си видял че първия чифт не стават,защо си продължил да ги ползваш,докато стигнеш до 5 чифта.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 02-03-2015 at 22:19.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #80
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Не съм искал и за миг да твъдя, че мнението ми е миродавно!
    Колите са били служебни!
    Аз такова изващение не бих си сложил на колата, камоли да го купя!

  6. #81

    Default

    Не искам да задължавам никого с мнението си, но Verdstein-a не е гума за нас. След една година каране и доста пазене от дупките, поради окачването на alfa-та резултатът беше 2 балона на двете предни гуми. Имат хубави реплики на шарките, но явно материалът им не приляга на нашите пътища. Ако някой в бъдеще търси информация за Kleber Krisalp да знае, че са добри, въпреки меката им гума се износват колкото Dunlop-a, драпат в снега, малко са шумни, но нищо дразнещо. Точно попадение ако търсите цена/качество.

  7. #82
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Achenor View Post
    Не искам да задължавам никого с мнението си, но Verdstein-a не е гума за нас. След една година каране и доста пазене от дупките, поради окачването на alfa-та резултатът беше 2 балона на двете предни гуми. Имат хубави реплики на шарките, но явно материалът им не приляга на нашите пътища. Ако някой в бъдеще търси информация за Kleber Krisalp да знае, че са добри, въпреки меката им гума се износват колкото Dunlop-a, драпат в снега, малко са шумни, но нищо дразнещо. Точно попадение ако търсите цена/качество.
    Напротив, Vredestein е страхотна гума със страхотна шарка. Минал съм хиляди км по пътищата на България с тази марка и никога не са ми излизали балони. Тука вече говорим за задкормилното устройство щото има такива на които и гуми от мотокар да им монтираш, пак ще ги разцепят.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #83
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    тази есен си купих за отпред 2 бр фулда и ABS взе да се включва пред всеки спящ полицай , купих 2 врещайнки и ги сложих отпред - чувствително подобрение , по принцип карам с вредещайн и ме е яд , че купих фулдата , цената беше с несъществена разлика , така че + от мен за вредещайн.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  9. #84
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Вече 4-та зима карам с "Корморан" - ки, вече 2-ри чифт 15 цола, прекрасно съотношение цена - качество. Тествани във всякакви условия /карам много извън и в града/ - сняг, киша, дъжд, лед - колата стои много стабилно и НИКОГА не е поднасяла, освен това са и тихи. За цената от 90 кинта парчето са повече от добри. Летните ми са "Фулда" вече 2 години /преди бяха "Мишлен", с тях я купих и карах 5 години/, пак 15-ки - и от тях съм доволен, но сърбежите са направили чудесна гума за без пари.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #85
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Мое лично мнение,е че мишелин издържат доста по дълго от другите гуми.Не толкова грайфера,колкото самата гума с течение на времето се запазва в доста добро състояние.Сега отзад съм с мишелин летни на 4 години са,вече карат 5-та,грайфера е останал около 2 мм,но самата гума въобще не е мръднала.Имах Hankook летни,на третото лято имаше още грайфер,но гумата вече се разпадаше и ги хвърлих.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 03-03-2015 at 15:24.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •